mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
K-7 - filmy
Witam,

pozwoliłem sobie założyć nowy temat, który byłby miejsce na dyskusję na temat nowej funkcji w lustrzance Pentaxa, czyli filmy.

Na początek zamieszczam linka do filmu, który mam nadzieję przekona niewiernych, że filmy w K7 do coś więcej niż gadżet:

Film K7 + 50/1.4

Nie wiem, jak was, ale mnie to rozwaliło.

Od siebie mogę jeszcze dodać, że polecam programik Dr. Divx, którym możemy sobie ładnie skompresować materiał. Obsługa banalna a i opcji kompresji niemało.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Mnie denerwuje to, że Pentax nie pomyślał, żeby w akcesoriach możliwych do zakupu wraz z k-7 umieścić mikrofon zewnętrzny! Macie może pomysł, jaki mic nadaje się najlepiej do k-7? Gdyby miał gadżet polagający na możliwości wpięcia do stopki lampy błyskowej, byłoby świetnie. :mrgreen:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek napisał/a:
Macie może pomysł, jaki mic nadaje się najlepiej do k-7? Gdyby miał gadżet polagający na możliwości wpięcia do stopki lampy błyskowej, byłoby świetnie


Z tego co wiem, to doskonale spisują się mikrofony firmy RODE. Kolega ma w EOS5D Mark II, Ned Bunnel też miał jakiś model tej firmy podpięty do swojego K7.


Do nabycia : http://www.djshop.pl/i364...o-videomic.html
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
A ja potrzebuję programu do edycji filmów MJPEG z funkcją rotate. Nakręciłem coś w pionie a TV i monitor mam w poziomie, więc miło by było przerobić to i nie wykręcać głowy...
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
hihi...
MacRayers napisał/a:
Benek napisał/a:
Macie może pomysł, jaki mic nadaje się najlepiej do k-7? Gdyby miał gadżet polagający na możliwości wpięcia do stopki lampy błyskowej, byłoby świetnie

Z tego co wiem, to doskonale spisują się mikrofony firmy RODE. Kolega ma w EOS5D Mark II, Ned Bunnel też miał jakiś model tej firmy podpięty do swojego K7.


Bo ja wiem? To wygląda (gabarytowo) niemal "odwrotnie". Czyli nie mikrofon podpięty do aparatu, ale aparat do mikrofonu ;)
Mam nadzieję, że to chociaż STEREO, bo wolę nie myśleć, jakiej wielkości byłby (joke ofkoz) mikrofon "5.1" :mrgreen:
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
deckard napisał/a:
A ja potrzebuję programu do edycji filmów MJPEG z funkcją rotate. Nakręciłem coś w pionie a TV i monitor mam w poziomie, więc miło by było przerobić to i nie wykręcać głowy...


Przekręcić monitor? :-D A poważnie - darmowy Virtualdub ma funkcję obrotu filmu.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
michal5150, :mrgreen: akurat mój monitor w domu ma pivota ale TV i monitor w pracy nie :-( Znam Virtualduba ale albo on nie działa prawidłowo z MJPEG albo ja coś źle robię bo co prawda obraz się obrócił ale się rozjechał - zielone plamy i inna sieczka. Popróbuje jeszcze.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
a macie może jakąś linkę do filmiku jakiegoś z koncertu, żeby sprawdzić jakiej jakości jest dźwięk? z wbudowanego i zewnętrznego mikrofonu najlepiej
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
MacRayers napisał/a:
Z tego co wiem, to doskonale spisują się mikrofony firmy RODE. Kolega ma w EOS5D Mark II, Ned Bunnel też miał jakiś model tej firmy podpięty do swojego K7.

Dzięki. Mic fajny, chociaż drogawy.
Zresztą wystąpił też chyba w reklamie boskiego d300s. :lol:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Pare slow o mikrofonie.
Przejrzalem watki o K-7 na YT i jeden zaciekawil mnie wyjatkowo. Warstwa muzyczna - rewelacyjna - ale tez rejestrowanie dzwieku przez K-7 bardzo poprawne.

Lightning Bolt wg MisterMe

Nie jest to jakies mistrzostwo swiata w tym wzgledzie -ale jak na ciezkie koncertowe warunki bardzo dobrze zarejestrowany dzwiek.
Tworca tego kawalka ( MisterMe) zarejestowal go bez zewnetrznego mikrofonu. W najblizszym czasie ma jednak on zamiar nabyc cos " na sanki" ;).
Dlaczego ten kawalek tak mnie zaciekawil ? Otoz nie ma w nim przesterow. Czesto sie zdaza, ze stojac blisko glosnikow - membrama mikrofonu wpada w zbyt mocne drzenie , lub sygnal podawany przez mic jest zbyt duzy - jak na czulosc wejscia mikrofonowego. W niektorych kamerach mozna regulowac ten parametr dzwieku( w K7 zapewne -nie).
Czy warto kupowac mikrofony RODE. JEsli ktogos stac- zapewne tak. Ale mysle, ze dla zwyklego rejestratora obrazu przy pomocy Pentaxa sprawdza sie najtansze mikrofony.Wazne by mialy dobry "dolny" zakres dzwieku ( czyli w miare duze pasmo przenoszenia). Im bardziej mic obcina dolny zakres - tym wiecej basow trzeba dodac w sofcie obrabiajacym ( o ile go uzywamy). Zewnetrzny mic to mozliwosc zalozenia futrzaka, a K-7 dosyc latwo wychwytuje "ruch powietrza". To tez mozliwosc ukierunkowania mikrofonu w strone nas interesujaca.

A tak na koniec juz offtopujac - juz widze reklame Pentaxa . On I ona pod prysznicem -zamknieta kabina i wystajacy pasek z czerownym logo i podpisem - zabierzesz go wszedzie ;)
A tak to tylko mozemy go sami >>> UMYĆ <<<

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Blesso napisał/a:
Ale mysle, ze dla zwyklego rejestratora obrazu przy pomocy Pentaxa sprawdza sie najtansze mikrofony.Wazne by mialy dobry "dolny" zakres dzwieku ( czyli w miare duze pasmo przenoszenia). Im bardziej mic obcina dolny zakres - tym wiecej basow trzeba dodac w sofcie obrabiajacym ( o ile go uzywamy). Zewnetrzny mic to mozliwosc zalozenia futrzaka, a K-7 dosyc latwo wychwytuje "ruch powietrza". To tez mozliwosc ukierunkowania mikrofonu w strone nas interesujaca.


Konkretne propozycje i linki please. W kwestii mikrofonow jestem lajkonikiem.

P.S. Koleś od prysznica nieźle pokręcony :mrgreen:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
ja tam jestem troche zawiedziony, bo za krotko trzymal aparat pod woda...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tatsuo_ki napisał/a:
ja tam jestem troche zawiedziony, bo za krotko trzymal aparat pod woda...


może i krótko. ale włączony. i nawet trzasnął fotę z lampką!
:lol:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Uzywalem PHILIPSA SBC ME570 - dol wylapuje w miare dobrze , zakres 50 - 18000Hz, nie wpada w przestery , ale basow trzeba dodac( soft) - koszt to okolo 50zl ( Allegro)- ma przejsciowke duzy- maly jack- mikrofon kierunkowy - na start powinien byc akuratny.
Dwa kawalki nim zarejestrowane ( ale zalezne jest to od naglosnienia, w kazdym badz razie - "zwykla kamera i jej mic" nie radzila sobie z tym)

PIERWSZY
DRUGI
Dla kogos kto obraca sie w "glosnych" rejonach -tak na poczatek

Potem zaczynaja sie juz mikrofony w cenach okolo 200zl
Audio Technica ATR-25 - podobna konstrukcja co w/w Philips(ale pewnie lepiej wykonana)
Niestety nie testowalem go i mysle ze nie warto go kupowac.
Tego typu mikrofony ( jak w/w Filip) sa dosyc wrazliwe na uderzenia ( przenosza trzaski)

Dobre sa podobnoz tez mikrofony firmy MONACOR (100-300zl)

Ja stosuje zewnetrzny mic do kamery ( dedykowany HST1 a ostatnio HQP1) - niestety niepodlaczalne do innego sprzetu
W "glosnej " sali fajnie sie SPRAWUJĄ .

A facet "od prysznica" Pentaxa trzyma w lodowce i pierze go w pralce ;)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
mac_27 napisał/a:
A facet "od prysznica"


Jakiego prysznica? Nie widzę tu nigdzie linku do prysznica :-/
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
... pewnie przeoczyłeś ...
zobacz kilka postów wyżej

Blesso napisał/a:
UMYĆ
 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
Dużo tutaj piszecie o koncertach i muzie

A jak myslicie Czy taki k7 z jakimś dobrym (własnie, jakim?) mirofonem sprawdziłby się jako sprzet do rejestracji minifilmów dokumentalnych?

Podróżniczych (Pan, ludzie, obiekt, opowiadamy o obiekcie, jakieś zwierzęta)
Reportażowych (ludzie, sprawa, setka do kamery - bez mikrofonu przy nosie)

i podsumowujac - Czy z odległosci 4-5 metrów wychwyci kogoś z "Setki" stojącego?
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
mnfx napisał/a:
Podróżniczych (Pan, ludzie, obiekt, opowiadamy o obiekcie, jakieś zwierzęta)
Reportażowych (ludzie, sprawa, setka do kamery - bez mikrofonu przy nosie)
i podsumowujac - Czy z odległosci 4-5 metrów wychwyci kogoś z "Setki" stojącego?

Bez mikrofonu przy nosie to ani minidisk, ani Edirol, Marantz, czy Tascam nie da rady, tym bardziej K-7.

Zauważ, że dokładnie wszystkie filmy z lustrzanek są zmontowane z podkładem, oryginalny dźwięk pojawia się bardzo rzadko i tylko w wyjątkowych okolicznościach.

Gdzieś mi się stracił adapter do gorącej stopki do ecm-950. Jak znajdę to coś nagram takim zestawem i dam znać.

kasz
 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
kasza napisał/a:


Gdzieś mi się stracił adapter do gorącej stopki do ecm-950. Jak znajdę to coś nagram takim zestawem i dam znać.

kasz


No super :) Już dawno na żadnym forum nie uzyskałem tak konkretnej i obfitej propozycji pomocy!
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Co do pentaxowych filmikow "z pleneru" -to zapewne da sie to zrobic -ale trzeba sie bedzie przy nich bardziej napocic lub isc na latwizne i stworzyc dosyc "statyczną" produkcje.
Zauwazcie, ze wiekszosc filmikow na YT to zwykla rejestracja bez zadnych super zblizen, najazdow czy oddalen.Szeorki obiektyw by miec spora glebie ostrosci, albo jasna 50-ka by miec ja bardzo mala. Dlatego by uzyskac jakis ciekawszy efekt ( np mowimy o zamku usytuowanym na skale - robimy jego zblizenie -a nastepnie przechodzimy do pejzazu calej okolicy niestety musimy myslec o zoomowaniu i lapaniu ostrosci przy pomocy pierscieni na obiektywie.
Mozemy oczywiscie skleic taki filmik z parudziesieciu ujec- ale na to potrzeba czasu oraz ....oprogramowania.
Moj Magix Video (ver 12 ale i najnowsza ver 15) nie rozpoznaje formatu Motion JPEG - wiec potrzebna jest dodatkwoa obrobka.
W piatek bede na "glosnym" koncercie -wiec porownam Pentaxa K7 i kamere Sony ( w przyszlym tygodniu zrobie wiekszy "filmowy" test K7)
Ale jak widac na tym FILMIKU nawet teledysk mozna zrobic przy pomocy K20 i K7.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach