waskiwidze  Dołączył: 22 Mar 2007
co ma niby tak mocno katowac baterie w tym k100d
zaczac nalezy od prostego pytania: dlaczego lustrzanka cyfrowa ma wiekszy pobor mocy od kompakta pokroju is3, h5 etc ? na chlopski rozum powinna miec ona mniejsze zapotrzebowanie na energie niz kompakt z racji chocby recznego zoomowania, (w kompakcie jest do tego silniczek ktory na slowo honoru nie dziala) wyswietlacza ktorego uzywa sie znacznie rzadziej (jest przeciez sporo kompaktow i ultrakompaktow bez wizjera ev w ktorych jestesmy skazani na coraw wieksze ekrany lcd. poza wyzej wymienionymi jest jeszcza fakt, ze taka oto H-piatka ma na pokladzie 2AA a k100d 4...odpowiedzi powinienem szukac zapewne w budowie podzespolow elektronicznych a na tych niestety sie nie znam.jakies koncepcje ?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
A jakich akumulatorów używasz?
Mnie komplet aku 2500 mAh starcza na ok 1 tydzień, czasem 1,5 tak focenia amatorskiego co dzień.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
To zalezy czego oczekujesz od aparatu pod katem poboru pradu i zywotnosci baterii.
Ja na jednym komplecie akumulatorkow Energizer 2500 mAh robie ok 400 zdjec.
W ten zakres wchodzi bardzo duza ilosc przegladania fotek w aparacie, kilka zgrywan z karty na kompa za posrednictwem aparatu.
Zgrywanie pobiera duzo energi do tego dochodzi jeszcze duzy jasny wyswietlacz o duzej rozdzielczosci i stabilizacja ktora domyslam sie ze rowniez pobiera sporo energii.
Ale jak napisalem na poczatku 400 zdjec to dla mnie dobry wynik za 35 zl bo tyle zaplacilem za komplet akumulatorkow co przy dwoch kompletach za 70zl daje mi 800 zdjec i sadze ze w tej cenie zaden dedykowany akumulator nie da mi wiecej. Dodatkowa zaleta akumulatorow w postaci paluszkow jest to ze gdy padna to nie ma zalu bo nowy mozna miec za 35 zl.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ja osobiście na jednym komplecie energizerów robiłem ok 1000 zdjęć. Przeliczyłem to 2 razy, teraz nie liczę. Przyznać muszę, że sporo z tych zdjęć było na manualnych szkiełkach, ale mino wszystko jestem bardzo zadowolony. Jeśli z akumulatorkami jest wszystko ok to zasilanie sprawuje sie wyśmienicie. ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
było już, przeszukujemy forum i czytamy.
na początek [pierwsze znalezione] LINK-K100D - Zużycie baterii
LINK

[ Dodano: 2007-03-26, 19:18 ]
zamknąłem, ale otwieram, najwyżej się scali do powyższego wątku [z linka]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach