kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
[obiektyw] Sigma 24-70/2.8 EX DG i problem
Hejka!

I wot probliema...

Czy spotkaliście się z czymś takim, że po podpięciu obiektywu do korpusu, korpus ma problemy z wyświetleniem wartości przesłony?

Znaczy, jak włączę aparat i ustawię na przykład w AV to w polu gdzie powinna być wyświetlana przesłona pojawiają mi się kreski. Potem na chwilę wskakuje odpowiednia wartość, a potem znowu znika i pojawiają sie kreski. Pomaga na chwile przełączenie ręczne pierścienia przesłony na pozycję inną niż A i powrót. Potem przez chwilę zachowuje się normalnie, ale po minucie - dwóch znów znikają wartości.

Sprawdziłem i to samo jest na istD i na K100.

Pewnie bez serwisu się nie obędzie...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Typowe zjawisko w Sigmach troszkę starszych- niewłaściwa współpraca elektroniki obiektywu z korpusem . mam to samo, ale dalej posunięte. Sigma 24-70 /3,5-5,6 z DS-em brak AF i automatyki, a z MZ 5 pracuje idealnie i wszystko działa. A czy AF Ci działa ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja to ma z lekko rozklekotanym elektrycznie FA 50 1.4 .... :-P to po prostu slabo zmontowany pierscien przeslon i pozycja A na nim.... :mrgreen:
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
AF działa bez zarzutu. Styki czyste.

Znaczy do serwisu oddać?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
kiwaczek, A jak Ci się zachowuje ta Sigma na MZ-3 ? Bo jeśli tak samo - to usterka, a jeśli działa dobrze to niestety tego nie poprawisz. Moja Sigma była w serwisie ( autoryzacja Sigmy ) i bezradnie rozłożyli ręce. :evil:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wedlug mnie z tekstem - panie ten obiektyw fajny jest ale jakis "pop...ny" przeslony mi z roznymi korpusami skacza......sprawdzone z istD K100D i K10D...
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Z MZ-3 działa dobrze. Znaczy cały czas wyświetla wartość przesłony.

Sama aparat z innymi obiektywami działa dobrze.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No to jest to co u mnie- firmware obiektywu nie pracuje z nowymi korpusami- Do Gdyni do serwisu - bez gwarancji, że zrobią . Powodzenia!
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
O żesz....

A dawać do sklepu czy od razu do nich walić. Do Gdyni mam bliżej niż do Sopotu ;)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
O ile pamiętam, to autoryzację Sigmy ma serwis Rendaszki, a czy sklep coś na to pomoże to nie wiem ?
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Pojechałem prosto do serwisu. Bo bliżej i po drodze.

Jakiś młody pan wziął, popatrzył i zawołał szefa. A szef (wiecie który - sam on!) popatrzył, pomacał i powiedział - zaraz to na poczekaniu załatwimy. I zniknął ze szkłem na zapleczu. A potem wrócił i obiektyw działa. Normalnie - jak mówią tak robią :D

Więc polazłem sobie zaraz wypróbować zestaw na Skwerze Kościuszki. No i jestem zadowolony!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
rozumiem bez kasy, bo na gwarancji tak? A nie pytałeś ile takie cudowanie bez gwarancji kosztuje?
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Bez kasy. Nawet sobie nie skserowali gwarancji ani rachunku. Po prostu wzięli i naprawili.

A ile by to kosztowało to nie pytałem - ale biorąc pod uwagę, że zrobił to w parę minut to chyba nie za dużo...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
miałem kiedyś podobny problem z Tamronem. Zachowanie miałem identyczne i zorientowałem się, że mam lekko odkręconą śrubkę w obiektywie, tą najbliżej styków. Wystawała o jakiś ułamek milimetra ale wystarczyło.
Dokręciłem ją do końca i problemy skończyły się jak ręką odjął :>

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach