Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Bronek napisał/a:
awakqwq napisał/a:
Zgoda. Tylko że w 350D jest ten problem że AF jest szybki ino mało celny w słabym świetle, osobiście się o tym przekonałem (sądzę że w 400D jest to samo).

nie jest; 400D ma ten sam AF co 20D.


Bronek dzięki za wyprowadzenie z błędu. Czyli jednak 400d ma jakieś zalety w porównaniu do 350D.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Bronek napisał/a:
awakqwq napisał/a:
Zgoda. Tylko że w 350D jest ten problem że AF jest szybki ino mało celny w słabym świetle, osobiście się o tym przekonałem (sądzę że w 400D jest to samo).
nie jest; 400D ma ten sam AF co 20D.

w 20D też się czasem myli - ja przy zabawie z 20D dość często łapałem "fronta". Nie ma bata. Automatyka to automatyka. Co nie zmienia moje wysokiej oceny 20D... i "kasetki" też (choć w świetle sztucznym czasem ma fioła ;-) ).
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Każdy ma swoje zdanie i bardzo dobrze a skoro wytworzylo się pole do dyskusji to grzechem byloby nie skorzystac.

awakqwq napisał/a:
Cytat
Na szybko lepsze w Canonie w stosunku do K100D to:
- szybszy AF

hmm jesteś na 100% pewien? i o ile ale tak w praktyce. Fociłem K100D z Kitem na koncercie w jaszczurach kto bywa wie że ciemno jak diabli i żadnych problemów z AF nie uświadczyłem.

Jesl chodzi o szybkosc AF w 400D to nie moge zapewnic jak to jest w codziennym dluzszym uzytkowaniu. Swoja opinie opieram o kilkukrotne kontakty z ta pucha w slabym swietle zarowym w pomieszczeniach. Na tej podstawie smiem stwierdzic ze AF jest szybszy w 400D.
AF w K100D jest bardzo dobry i precyzyjny nawet w slabym swietle ale zdecydowanie zwalnia w gorszych warunkach oswietleniowych i jest znacznie wolniejszy od AF w 400D.

awakqwq napisał/a:
Cytat
- lepsza matryca, więcej detali (ilość pikselikow w 400D większa, a szumy podobne do K100d)

podobne szumy to ma 350D 400d, szumi bardziej (imho 350D jest lepszy od 400D), 10 mpix to marketingowe mambojambo dla amatora raczej jedna z mniej ważnych różnic i mniej przydatnych (ale to tylko moje zdanie)

Niestety nie porownywalem RAWow z 400D z tymi jakie ma K100D wiec na razie sie nie bede upieral przy tych szumach.
Swoja ocene oparlem na tescie jaki zrobilismy razem z kolega.
Test 400D vs. K100D byl jednak robiony na podstawie zdjec w formacie JPG dla kazdego poziomu ISO i w tym tescie lepiej wypadl 400D zarówno jeśli chodzi o szumy jak i ilosc detali.

awakqwq napisał/a:
Cytat
- lepsza dostępność obiektywów nowych i używanych

Zgoda, z jednym małym zastrzeżeniem. wejdź na allegro i zobacz na ceny tych które warto kupić (tych dobrych)!! IMHO ktoś kto kupuje aparat tylko do hobby i liczy każda złotówkę a cały jego system będzie się składał z może 3-4 szkieł które i tak będzie zbierał przez kilka lat (myślę że wielu jest takich, nie mówię, że autor wątku ale większość fotoamatorów kupujących entry leve) nie powinien w ogóle zwracać na to uwagi. Ktoś kto poza kitem kupuje tanie tele 70-300 czy 55-200 i na tym kończy raczej nie "wchodzi" w system, więc magiczna „dostępność szkieł” grzej go..

Piszac o obiektywach z wyzszej polki przyznaje Ci racje ze malo kogo kto maksymalnie oszczedza na BODY bedzie stac na drogi profesjonalny i dobry sprzet. Ale nie da sie zaprzeczyc ze dostepnosc do slabszysz i lepszych obiektywow jest jednak wieksza. W kazdym sklepiej polkie az lamia się pod ciezarem i iloscia osprzetu do Canonow i Nikonow.

awakqwq napisał/a:
Cytat
- generalnie szybszy jest (zdjęcia seryjne).

Zgoda. Tylko że w 350D jest ten problem że AF jest szybki ino mało celny w słabym świetle, osobiście się o tym przekonałem (sądzę że w 400D jest to samo).
Co do serii pewnie masz racje, nie wypowiadam się, nie wiem, nie używam.

Ustawienie rodzaju AF 350D i 400d w jednym szeregu to już Bronek Ci wyjasnil.
Jeśli chodzi o szybkostrzelność to 400D z dobra karta robi ok. 60 zdjec JPG i ok. 11 RAW.

awakqwq napisał/a:
Cytat
Oczywiscie wady tez ma:
- kiepski material z jakiego 400D jest zrobiony

Mantra powtarzana przez wszystkich którzy narzekają na Canona - wcale nie jest taki zły i w codziennym użytkowaniu bez znaczenia

Generelnie jakosc materialu nie wplywa na jakosc zdjec jednak 400D jest bardzo „plastikowy” trzeszczy jak się go mocniej scisnie ale nie jest to bardzo duza wada, raczej malutki niulans.

To narazie tyle, bo musze wracac do pracy.
Pozdrawiam.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
::ART:: napisał/a:
nie da się zaprzeczyc ze dostepnosc do slabszysz i lepszych obiektywow jest jednak wieksza. W kazdym sklepiej polkie az lamia się pod ciezarem i iloscia osprzetu do Canonow i Nikonow.

Wiem i tego wszycy im zazdroszczą. W tych systemach jest po prostu normalnie.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
::ART:: napisał/a:
Test 400D vs. K100D byl jednak robiony na podstawie zdjec w formacie JPG dla kazdego poziomu ISO i w tym tescie lepiej wypadl 400D zarówno jeśli chodzi o szumy jak i ilosc detali.
400D ma 10Mpx i bardzo agresywne odszumianie, jak wszystkie Canony zresztą. Nic dziwnego że taki wyszedł wynik testu.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Bronek napisał/a:
::ART:: napisał/a:
Test 400D vs. K100D byl jednak robiony na podstawie zdjec w formacie JPG dla kazdego poziomu ISO i w tym tescie lepiej wypadl 400D zarówno jeśli chodzi o szumy jak i ilosc detali.
400D ma 10Mpx i bardzo agresywne odszumianie, jak wszystkie Canony zresztą. Nic dziwnego że taki wyszedł wynik testu.


Tego nie widzialem, ale mimo mocnego odszumiania ilosc szczegolow byla bardzo duza.
Widze ze bede musial spotkac sie z kolega i zrobic test w formacie RAW.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
::ART::, zrób, dla mnie np RAW to jedyny wyznacznik technicznej jakości zdjęć z aparatu. Pamiętaj, że 10MP 400d przy dobrym obiektywie zawsze da Ci więcej szczegółów, jeśli będziesz porównywał cropy 100%. Więc może ciekawy byłby taki test: RAWy kasetki kontra RAWy 400d przeskalowane do 6MPix. 400d może nawet zyskać, bo szumy mu się wtedy jeszcze zmiejszą (przez uśrednienie).
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
bEEF - zbliza sie weekend wiec mozliwe ze w wolnej chwili zrobie taki maly tescik i sie okaze :-)
 
zander  Dołączył: 18 Mar 2007
Co do przydatności SR-a.W sobotę byłem na targach moto w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy.
Bez problemu pstrykałem z czasami 1/20 przy ISO800 (byłem ciekawy jak wyjdą przy takim ISO)oczywiście bez lampy.
Miałem możliwość obejrzenia fotek z D50 przy ISO 400 robionych z lampą i tylko się utwierdziłem w przekonaniu że dokonałem dobrego wyboru.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
zander - Jakich ogniskowych uzywales ?

bEEf - niestety w ten weekend nie udalo mi sie zrobic testu porownawczego 400D vs. K100D :(
 
zander  Dołączył: 18 Mar 2007
robiłem kitem to wiesz jakie to ma ogniskowe:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach