zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pentax 110
Czy może mi ktoś z Was znawców tematu powiedzieć, co to za sprzęt Pentax 110?
Dziękuję :)

 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Pentax 110
zenza napisał/a:
Czy może mi ktoś z Was znawów tematu powiedzieć, co to za sprzęt Pentax 110?
Dziękuję :)

Lustrzanka na maly film 110, ktory dosc trudno obecnie zdobyc ;-)
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Nie- pytałem dlatego, że jakieś obiektywy są na Allegro od tego aparatu - myślalem, że ten 20-40/2.8 będzie dobry do mojego ista :oops:
 

Jarek  Dołączył: 23 Kwi 2006
Kiedyś były takie aparaciki klasa "pocket" (kieszeń), takie malutkie niby szpiegowskie. A pentax zrobił lustrzankę i cały komplecik na taki film. Tam wchodziły kasetki, w których były obie rolki filmu i miało to bardzo małą klatkę ale nie pamiętam wymiarów. Fotka tego cuda jako załacznik.
 
Grelu  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gdzieś mi się obiło o uszy, że przekątna filmu 110 jest o połowę mniejsza od klatki 35mm (crop 2x), a z tego wynikało by, że mają zbyt małe krycie aby zastosować je do DSLR (no chyba że do olka).
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grelu napisał/a:
Gdzieś mi się obiło o uszy, że przekątna filmu 110 jest o połowę mniejsza od klatki 35mm (crop 2x), a z tego wynikało by, że mają zbyt małe krycie aby zastosować je do DSLR (no chyba że do olka).

Do Olka? W 4/3? To, ze przetwornik w 4/3 jest nie wiadomo jak maly to mit. Tam matryca nieduzo sie rozni wielkoscia od standardowej APS-C, jest glownie wezsza, wiec i szkla 110 nie bardzo nadawalyby sie. Za to jest duzo wieksza od przetwornikow uzywanych w kompaktach. ponizej jest ladne zestawienie z Dpreview:
 
Grelu  Dołączył: 19 Kwi 2006
Może i mit, ale crop dla olka to zdaje się właśnie 2x? za to klatka filmu 110 to 13x17mm (za: http://en.wikipedia.org/wiki/110_film) więc nie taka znowu wielka różnica w porównaniu do 4/3 olka. Zresztą wystarczy policzyć przekątną.
 

iso50  Dołączył: 06 Gru 2006
ciekaw tylko jestem jak wygląda kwestia mocowania tych obiektywów bo z systemem K to chyba ma niewiele wspólnego
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Grelu napisał/a:
zastosować je do DSLR (no chyba że do olka).

Raczej kicha, bo pomijając mocowanie, w obiektywach nie ma przysłony (jest w body - zintegrowana z migawką centralną).
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Na alegro znalazłem przypadkiem ciekawą aukcje PENTAX auto 110 system, w koplecie trzy szkła: 2,8/50mm - teleobiektyw 24 stopni

2,8/24mm - standartowy 47 stopni
2,8/18mm - szeroki kąt 61,5 stopni
lampa błyskowa AF 130P
Tylko jak z dostępnością filmów?? czy jest sens, bo jeżeli okaże się ze kupienie filmu graniczy z cudem to imho odpada. Mysze powiedziec że prezentuje sie bardzo sympatycznie.
Pytanie dodatkowe jak z mozliwoscia wywołania tego filmu w labach??
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
emigrant napisał/a:
Pytanie dodatkowe jak z mozliwoscia wywołania tego filmu w labach

W moim labie taki film przekładają do uniwersalnej kasetki, a potem to już normalnie, jak ze zwykłym: przyklejają lidera i do maszyny...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
costa napisał/a:
W moim labie taki film przekładają do uniwersalnej kasetki, a potem to już normalnie, jak ze zwykłym: przyklejają lidera i do maszyny...


Czyli, ze jest szansa cos takiego spokojnie wywolac? Wlasnie sie zastanawialem nad kupnem 110 tak dla sportu. Filmy dostac dosc latwo - najwiecej jest Superii. W sieci sa tez poradniki jak nawinac do takiej kasetki kazdy dowolny film.

dz.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Czyli, ze jest szansa cos takiego spokojnie wywolac?
A masz skanerek lub powiększalniczek?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
A masz skanerek lub powiększalniczek?


To akurat mam. Nie mam za to koreksika. A nawet jakbym mial, to proces C-Czterdziesci Jedyneczka jest wystarczajaco upierdliwy, zeby mnie zniechecic ;-) Cz-B filmikow raczej brak :-(

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
A masz skanerek lub powiększalniczek?


To akurat mam. Nie mam za to koreksika. A nawet jakbym mial, to proces C-Czterdziesci Jedyneczka jest wystarczajaco upierdliwy, zeby mnie zniechecic ;-) Cz-B filmikow raczej brak :-(

dz.


a może spreparować polypana ? tak go ciach!na pół i już się zmieści :)

skanować to by można bez problemu na każdym skanerze

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach