tomlook  Dołączył: 25 Mar 2007
  Poradzcie !!!Jakie body pasujace do osprzetu?
Witam i pozdrawiam. Jestem posiadaczem analogowego korpusu MZ50 + pentax 35-80 3.5-5.6 + tamron 70-300 5.6-6.7+ sunpak mz440+ wezyk spustowy+baterry pack+ kilka filtrow i innego szpeju. Nie bede sie rozstawal z korpusem ,bo w systemie mozna sie "zakochac", a zdjecia wychodza przepiekne (jak dla mnie), ale swiat idzie naprzod i chcialbym dokupic body cyfrowe w pelni kompatybilne z obiektywami i lampa. Przeszukalem kilka web-ow ,poczytalem recenzje i... chyba za duzo tego. Zwracam sie wiec do expertow od tego systemu- co proponujecie .przy cenie okolo 2500 mozna kupic od istD do k100D , jaki waszym zdaniem najlepszy? Zdecydowalbym sie od razu na k100D ,lecz razi mnie brak gripa.Pomozcie prosze.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tomlook, witaj, no masz stary problem :-) Jeśli chcesz kupić nową puchę, to pozostaje k100d lub jakiś samsungowy "klon" starszych konstrukcji. Za kasetką przemawia lepszy AF i stabilizacja (poszukaj, było o tym dużo tutaj), natomiast oryginalny grip i tak istnieje tylko do istD - do Dl/Ds jest "oszukany" Dicain, który teoretycznie może powstanie również do kasetki (przynajmniej nie ma technicznych przeciwskazań)
 
tomlook  Dołączył: 25 Mar 2007
Dzieki wielkie :-jesli lampa bedzie tez wspolpracowac to rzeczywiscie nie sie co zastanawiac...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kheyyy Tomlook.
Z lampą prawdopodobnie będzie Ci działał jedynie Ist D, Ist DS, Samsung Gx1. Obiektywy oczywiście zadziałają ze wszystkimi mniej lub bardziej nowymi korpusami.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tomlook, no właśnie - a propos lampy, to się sprawa komplikuje - nowe korpusy (k100, k110, k10) mają tylko p-TTL, nie mają "zwykłego" TTL. Tzn lampa TTL będzie działać, ale tylko z własną automatyką lub błyskać pełną mocą...
 
tomlook  Dołączył: 25 Mar 2007
Taaak ,jaka lampke w takim razie proponujecie do k100d?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
tomlook, wybór masz jak cholera, trzy modele na krzyż, z tego jeden może nie działać :-P
 
tomlook  Dołączył: 25 Mar 2007
Jestem w tyle jesli chodzi o sprzet, ale rozumiem ,ze obiektywy beda pasowac do wszystkich korpusow ,nawet k10 d , czy tak?
Wiec jaka lampe proponujecie ? I czy ta ktora mam bedzie wspolpracowala w auto z istD? ( i ktorym ?-trace orientacje)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
obiektywy będą pasować, wszystkie na bagnet K, a z odpowiednią przejściówką i M42 i inne. Albo nawet na wcisk (poważnie, sprawdzone na starych obiektywach Nikona - poszukaj na forum ).
Tylko lampa jest problemem, bo nowe aparaty Pentax nie wspierają "zwykłego" TTL - musi być albo P-TTL, albo automatyka lampy, albo walenie pełną mocą. Z trzech dostępnych modeli dwa to Pentax 360 i 540 , a jeden to Sigma 500 (nie pamiętam dokładnie symboli). Sigma tańsza ale tylko nowe serie (od jakiegoś tam numeru) współpracują z K10D, a 540 jest "najbardziej wypasiona" - wybierz sobie do czego potrzebna Ci ta lampa. Ja w ogóle nie mam flasha i dobrze mi z tym ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Bronek do nowych pentaksów nie pasuja przypadkiem 2 sigmy?? 500 ST i 500 Super
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Bronek do nowych pentaksów nie pasuja przypadkiem 2 sigmy?? 500 ST i 500 Super

Przypadkiem pasują ale muszą mieć jeszcze numer seryjny od 807dalejniepamiętam bo wcześniejsze to tylko od D do DS2/DL2
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
plwk napisał/a:
muszą mieć jeszcze numer seryjny od 807dalejniepamiętam
hehe mam ten sam proble ale w domu mam zapisane :-P Byłem w Foto Plusie i powiedzieli mi że sprowadzenie tej Sigmy do Pentaxa max 2 tygodnie. Kto wie może jeszcze przed wakacjami nabędę 500 ST.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach