Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
  K100d a potwierdzenie ostrosci ?
Od jakiegos czasu ciesze sie juz swoja kasetka i zastanawia mnie jedna rzecz ...
czy jest jakis sposob na potwiedzenie ostrosci przy stosowaniu szkla bez stykow ? (cos jak Canonie gdy ma sie przejsciowke z chipem)
raz gdy podlaczylem mir-a do mojej puszki odezwala sie ta przyjemna kropeczka bedaca sygnalem potwierdzenia ostrosci ale to sie wiecej nie powtorzyla a ja sie teraz zastanawiam czy to nie byl sen lub czy nie oszalalem :-/
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Artooro, potwierdzenie ostrości działa z każdym szkłem, nawet z legendarnym słoikiem po majonezie. Być może miałeś za słabe światło. Aha - i potwierdzienie jest aktywne tylko jak przyciśniesz spust do połowy i jarzą się cyferki w wizjerze (czyli w czasie, gdy działa światłomierz).

[ Dodano: 2007-03-29, 10:08 ]
I jeszcze jedno - tą opcję trzeba włączyć w menu: Custom Setting/FI with S lens used. Fakt, ona jest domyślnie wyłączona. To pewnie to.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
elektriczny orgazam Panie !!!
a ja sie tej instrukcji tyle naczytalem i mi umknelo
moze w koncu osiagne w fotach te zylete jakiej niektorym zazdroszcze
DZIEKI !!! :mrgreen: :-B

[ Dodano: 2007-03-29, 10:30 ]
a w jakim programie pracujesz ? M czy Av
gdy mierze czas w M urzywajac manuala bezstykowego mam inny wynik niz gdy pracuje w Av Roznice sa znaczne chociaz poprawnosc ekspozycji jest zblizona

[ Dodano: 2007-03-29, 10:32 ]
co ja mam z tym urzyciem korekta: uZyciem
i jeszcze jedno pytanie ... : co z korekta ekspozycji w trybie M przy pracy na manualnym szkle ?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Artooro, z manualami bezstykowymi tylko na M - Jakoś Av nie potrafiłem oswoić z tymi szkłami. Mierzę sobie światło AE-L i jakoś idzie, choć czasem chyba niedoświetla. A co do korekty to nie pamiętam, czy jest - chyba trzeba po prostu przestawić po zmierzeniu czas o te x działek - ale to nie pamiętam teraz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szkła z bagnetem K i pomiar przez AE-L, z M42 na Av i praca na przesłonie roboczej - pomiar ciągły.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
plwk z K też da się w tryvbie Av. Ze szkłami bez automatyki bywa róznie raz dobrze zmierzy światło raz nie. Otatnio biegałem po Krakowie z 50/1.7M i czasem było tak że Av wyszło ok a M z AE-L niedoświetlił.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
plwk wlasnie tak sie bawie
czyli ide dobra droga
DZIEKI !!! wszystkim
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
awakqwq napisał/a:
plwk z K też da się w tryvbie Av. Ze szkłami bez automatyki bywa róznie raz dobrze zmierzy światło raz nie. Otatnio biegałem po Krakowie z 50/1.7M i czasem było tak że Av wyszło ok a M z AE-L niedoświetlił.

osobna sprawa, że niektóre szkła manualne (głównie na gwint) mają swoje grymasy i powodują, że zdjęcia są niedoświetlone. Nie wiem, czemu tak jest, ale jest. Trzeba wtedy metodą prób i błędów wyczuć taki obiektyw i wprowadzić sobie na stałe (używając go) korektę ekspozycji (np.w swoim srebrnym jupiterku muszę podbijać ekspozycję o 1, a nawet ciut więcej, działkę).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach