Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Program "P"
Po wybraniu programu P aparat (istDS) dobiera automatycznie parametry ekspozycji załóżmy np 1/100; F8.
Czy mogę to przełączyć na np 1/200; F5,6 albo 1/50, F11?
W Fuji robiło się to pokręceniem kółeczka a tu klops tylko - EV mi przestawia.
Nie popisali się twórcy softu oj nie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kfan, ok, ale to właśnie uzyskasz wybierając priorytet przysłony albo czasu, czyż nie? Po to on tam jest.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
wybierając priorytet przysłony albo czasu, czyż nie? Po to on tam jest.


W Z1-p jest tak jak mówi Kfan, nazywa się toto hyperprogram. K10D też to chyba ma.

A jakieś inne body cyfrowe?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
w DSie na P takich cudów nie ma. Przełączasz się na Av, Tv, M i robisz co chcesz. P to gupia maupa.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kfan, przełącz na tryb M i wszystko sobie sam poustawiasz jak chcesz. Ewentualnie korzystaj z priorytetu czasu (Tv) lub przysłony (Av). Po to one są ;-)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Słusznie, Mygosiu - to Hyper Program. Miały go niektóre starew korpusy analogowe, z cyfrowych K10D i *istD.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
jak tylko kupilem K10d to na poczatku uzywalem priorytetu przeslony najczesciej, jednak dosc szybko przestawilem sie wlasnie na P. Pelna kontrola nad ekspozycja w dwoch palcach. Super rozwiazanie.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
asklop napisał/a:
jak tylko kupilem K10d to na poczatku uzywalem priorytetu przeslony najczesciej, jednak dosc szybko przestawilem się wlasnie na P. Pelna kontrola nad ekspozycja w dwoch palcach. Super rozwiazanie.


Dokładnie - widać co proponuje automat mozna się z tym zgodzić lub nie jeśli nie to ruch kółkiem w lewo lub w prawo w zależności czy zależy mi na skróceniu czasu czy na zmianie przysłony Oczywiście korekcja EV też tu działa ale z przyciskiem +/-.
Priorytet owszem też działa ale gdy np mam czas 1/2000s jako priorytet to przez dłuższy czas widzę miganie przysłony w wizjerze i nieco trwa zanim "znajdę" najbliższą właściwą.

Ot taki niedosyt po przesiadce - ludziska tak narzekają na hybrydy a mnie wielu funkcji brakuje. (np synchronizacji nawet na 1/1000s, siatki trójpodziału w wizjerze, histogramu na żywo, szybkiego dostępu do samowyzwalacza i jeszcze paru no ale za to mam lepszy wizjer i większą fizycznie matrycę i możliwość wymiany szkła :) Jak zawsze coś za coś ideałów nie ma.
Może jakiś nowszy soft to uwzględni miejmy nadzieję.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Kfan napisał/a:
szybkiego dostępu do samowyzwalacza
to akurat jest. Przynajmniej w K100d -> Fn->klawisz góra i już.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
awakqwq napisał/a:
Kfan napisał/a:
szybkiego dostępu do samowyzwalacza
to akurat jest. Przynajmniej w K100d -> Fn->klawisz góra i już.

To jest średni dostęp :/ Tam wciskałem równocześnie 2 guziki i już.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kfan, ano, wszystko ma zady i walety. Dla mnie osobiście komfort kadrowania przez lustro równoważy je wszystkie z nawiązką.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Amen

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach