Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
Spoko, mi potrzeba negatywnych opinii bym wiedział co robię źle, to na prawdę nie ma być kącik wsparcia

Skoro sam tego chcesz.... to będę brutalny. szczery o bezlitosny, ok?

Jasiek Matacz napisał/a:
Po krótkiej konsultacji z koleżanką(powiedziała bym wrzucił jeszcze dzisiejszą sesje[...]
+
Jasiek Matacz napisał/a:
Wiem że niedopracowane ale to był pełen spontan i na przygotowanie sprzętu i akcesoriów miałem 5min...

Tam sesja... przyszła do Ciebie koleżanka, rozebrała się i zrobiłeś jej zdjęcia. Sesji fotograficznej to bym na razie tu nie mieszał.
Jasiek Matacz napisał/a:
ja lubię takie, to oświetlenie i przekontastowienie to celowo by wydobyc atmosfere jak z horroru stąc stroj na 7-mce lub te jak siedzi i udaje że sie boi...

Kurde, nie mam takiej wyobraźni. Żadnego strachu, gry, atmosfery nie widzę. A horrorem to mi trącą dziewczyny brudne nogi na 9... :shock:

14-17
Ja wiem, że nie ocenia się modelek, ale jako że pisałeś, że to Twoja znajoma i reklamowałeś ją na forum to pozwolę sobie na wyjątek. Pisałeś, że wspaniale pozuje itd. Ani na Twoich ani na jej portfolio tego nie widać. Fakt, całkiem ładne dziewcze. Ale na każdym jednym zdjęciu ma dokładnie taki sam dziubek na twarzy, tak samo ustawia głowę, zero emocji, mimiki. Dużo pracy i fotografa, który będzie potrafił coś z niej wycisnąć. A zdjęcia.. no wziąłeś dziewcze na łąkę przy zachodzącym słońcu, nie poradziłeś sobie ani ze światłem ani kolorami, a i ostrość jakoś takoś nie zawsze chyba. A zupełnie nie wiem co się dzieje ma 17stym przy prawym biodrze? Aura wyszła?
Jasiek Matacz napisał/a:
No to może moja pierwsza sesja z FA 1.4/50mm, wszystko takowy oprócz 13 zdjęcia które wykonałem jego analogowym odpowiednikiem:

A co to jest analogowy odpowiednik FA??!?! :shock:

No dobra, a żeby było konstruktywnie... co zrobić żeby było lepiej? Mam wrażenie, że czas. Daj sobie więcej czasu na zdjęciach. Rób to spokojniej, wolniej. Zacznij też od zwykłych mniej wydziwionych zdjęć, pogadaj w trakcie z dziewczyną, niech ona zacznie przed obiektywem być sobą, a potem zacznie grać. Praca z modelką (elem) to wielka i trudna sztuka.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Arti napisał/a:
Praca z modelką (elem) to wielka i trudna sztuka

bo z nimi jak z aktorami. kiedys jakis rezyser to zauwazyl, ze aktor-amator bedzie gral tak, zeby wygladalo, ze jest aktorem, aktor-profesjonalista bedzie gral tak, zeby wygladalo, ze aktorem nie jest.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
akurat wtedy miała ochotę i przyszła do mnie ze chce

Jasiek Matacz - nie wiem czy Ci współczuć czy zazdrościć. Seja jest CDD. Pozdrawiam!
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
Z ostatniej najbardziej 13 mi się podoba. Balans? Warto nosić kawałek białej kartki ;) co do czasu to znam ten ból - zbieram się do wyjścia a dziewczynie dopiero wtedy zbiera się ochota na zdjęcia no i 7 min z zegarkiem w ręku na zdjęcia :-/ dlatego już się nauczyłem żeby wyobrazić sobie jakieś zdjęcie a jak będzie okazja to je zrobić.
A jak dziewczyna musi mieć teraz zdjęcia - zrobić jakie bądź ale nie chwalić się nimi lepiej na forum ani jej. Jakby co to wyszły takie sobie i trzeba będzie kiedyś tam doszlifować :-)

[ Dodano: 2009-09-23, 23:20 ]
Cytat
A co to jest analogowy odpowiednik FA??!?! :shock:
taki bez kabelków i bajtów obok szkła i metalu w tym przypadku SMC-M Pentax 1.4/50mm
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
rysiekp17 napisał/a:
taki bez kabelków i bajtów obok szkła i metalu w tym przypadku SMC-M Pentax 1.4/50mm

to FA już sam obraz cyfrowo zapisuje??! To jak go podepnę do P30 to mam cyfrowy (a może digitalny) apatat?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
I nie ustawiłeś sobie kompresji, jakości zdjęcia i rozszerzenia na obiektywie ?

Ja w RAWach robię....
 
tosiek  Dołączył: 24 Wrz 2009
sorry, ja szczawik jestem ale uważam , że to 1 zdjęcie na kanapie jest fajne, podoba mi się klimat. Przecież nie wszystkie zdjęcia muszą by super doświetlone, obrobione itp., przecież nie chodzi tylko o "amerykańskie" rodzinki z biurka szefa. :!:
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Co mi tam, pobiadole sobie troszku,

Pierwsza część niektóre całkiem ok, szkoda że trzeba klikać.

Druga część to dla mnie hmm nie za fajna, na akt to trza przygotowania i modelki i zaplecza. Się wydaje ale makijaż na całe ciało może być normą. Studio domowe też trochę nie tak za bardzo mi. O stopach już powiedziano. Nawet po rozebraniu trza poczekać, bo zostają ślady po ubraniach jak ściśnięte czy napinają. 12 najlepsza z tej serii choć wolałbym szerzej i z większym rozmyciem.

Trzecia seria, 13 bardzo ok, a potem przepalenia. Trochę czasem też blendy brakuje, przy takim słońcu by się moim zdaniem przydała. 17 też bardzo fajna.

Ale ja się nie znam :-P

:-P

(może trzeba do studia wziąć? :mrgreen: )
 
shadow4601243  Dołączył: 02 Wrz 2009
Ogólnie zdjęcia mi się podobają, tylko przy niektórych mam wrażenie jak by uciekały w którąś stronę (w 3, 4, 5, 8, 12, 16 chyba najbardziej to widać)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jasiek Matacz,
1. próba, nie pruba
2. nie widać zdjęć
3. kontynuuj starą numerację jeśli możesz
 
p_ttl
[Usunięty]
Jasiek Matacz napisał/a:
pruba

próba
 

M0NIA  Dołączyła: 22 Wrz 2009
Jasiek Matacz napisał/a:
Ok wrzucam, ale coś dziwnie bo u mnie mają niebieską poświatę ale Darkduch pisał że u niego są ok-BW, więc chyba ja coś mam z kompem...


poświata poświatą, problem jest inny: zdjęcia nie są dobre IMO...
po co modelka męczy to stworzonko? ani nic to nie wnosi do treści fotki, ani jej nie pomaga, modelka piękna, ale świeci się jak folia aluminiowa, widać jej wszystkie pory na twarzy, za to nie widać żadnych blików w oku, no i jeszcze ta wszędobylska rączka z adamsów która pojawia się na zdjęciu znikąd, a może to Twoja dłoń? straszyłeś modelkę robaczkiem? nieładnie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach