Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
To może małe uwagi ulubieńca Jarosława:
http://www.kenrockwell.com/tech/pma07-b.htm
Ty wiesz, jak mi ciśnienie podbić z samego rana.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jarek Dabrowski, Nie dziwię sie twojemu ciśnieniu. Cytat z Rockwella :
"Of course if you've been in a cave, Nikon's D40 was announced at the end of 2006 and is an excellent camera I highly recommend. " :mrgreen: :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tu nie chodzi o D40, czy inne Nikony. Tu chodzi o Rockwella.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jasne, że o niego, ale właśnie takie wypowiedzi o nim świadczą.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ale jedno to fajne co napisał: "Want to know what light meter Ansel Adams used? He used the Pentax spotmeters." ... tzn. że można Ansela umieścić w wątku dotyczącym znanych fotografów używających sprzętu Pentaksa? :roll: ;-)
 
GrzegorzQ  Dołączył: 20 Lut 2007
No i bardzo piękny slogan.
1. Najwyraźniej ktoś rozpoznał środowisko pentaksiarzy i zrozumiał ich "elitarność" i za to duży plus.
2. Reklama jako forma zaproszenia do elitarnego klubu budzi ciekawość i choć jest ryzykowna - może być skuteczna, z drugiej strony nie burzy dotychczasowego image'u Pentaxa.
3. ELITARNOŚĆ - a ja jednak czuję się elytarnie, po pierwsze używam sprzętu mało popularnego w Polsce i WIEM DLACZEGO go używam i będę używał i wydaje mi się że większy odsetek pentaksiarzy jest świadomymi użytkownikami niż np canonierów.
I nie wstydzę się tego poczucia elytarności.
4. I my na tym zyskamy ...... skuteczna reklama = większa sprzedaż = niższe ceny
skuteczna reklama = większa popularność = większa dostępność


Pamiętam jeszcze wątki ze starego forum z :
wgryzanie się w zawiłości bagnetów K- KAF2
debatowanie nad szczegółami działania P-TTLa i wirelessu
testowanie współpracy z niededykowanymi lampami
różnice między pierwszą i druga lamelką .....
Jakoś nie dziwiło mnie że akurat na tym forum można było dostać odpowiedź na praktycznie wszystkie pytania.

Przypadek ?
czy Pentax ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys, niech on spada na bambus, posiadanie jednego pleśniaka stojącego na półce nie stanowi od razu, że jest się użytkownikiem systemu, zwłaszcza, jeśli wychwala się D40 jako świetny sprzęt godny polecenia. Gość nie ma pojęcia co go może w dupę ugryźć, jak ją gołą w krzaki wystawi...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref, a ty w ogóle przeczytałeś w całości .. podkreślam w całości co zacytowałem? :-P ... albo może: czy wiesz kto to jest a raczej był Ansel Adams? :-P ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys, nazwiska mi się pop... sorry... miałem na myśli Kena Rockwella :oops: :oops: :oops:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref, tak myślałem właśnie hehe ;-) :-B
 

Markofot  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja bym wolał prościej...
M

[ Dodano: 2007-03-12, 21:23 ]
niż to co napisał Beef znaczy
"Ja np użyłem tego wzoru"
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
(ni z gruchy ni z pietruchy nagle znalazłem ten wątek i stwierdziłem, ze mi uciekł :evil: a że jestem wapniak, mam K1000, popieram zdanie Jarka i innych Kolegów, nie popieram zdania Micha i Dabrowa, jestem dopiero na trzeciej stronie - to postanowiłem napisać teraz właśnie, bo takiego tekstu dawno nie czytałem! Dla mnie nie ma znaczenia, że jest to marketing - pwtórzę za innymi: trafił! A że nie do wszystkich? No to co z tego? Muzyka też trafia rózna do różnych ludzi, i każdy sie z tego cieszy, a wykorzystuje to samo - emocje i skojarzenia.... 8-) )
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zorzyk - ale proszę mnie nie mieszać w Michowe malkontenctwo - ja tam już kombinuję jakby zdobyć tę koszulkę czerwoną z tym tekstem z USrAju (-;
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
dzerry napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
K1000 to "student camera" - podstawowe wyposażenie szkolnych kursów fotograficznych. A to, że w Polsce wielu marszczy czoło ze zdziwieniem, jak widzi logo P, to chyba fajnie, nie?


No wlasnie, u w Polsce taki tekst by nie przeszedl, bo tutaj odpowiednikiem K1000 jest Zenit. Swoja droga to tez ciekawe - jesli chodzi o plesniaki, to K1000 cieszy się zerowa kultowoscia na forum - ktos go w ogole ma?

dz.


Ja mam :)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
kosafwc, I hate you :evil: :evilsmile: :mrgreen:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Ostatnio na eB** poszedł bardzo ładny K1000 SE Brown ze szkłem SMC A50/1.4 za jedyne 150$ Buy It Now. Miałem ochotę, ale wysyłka była tylko do US.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
emigrant napisał/a:
Ostatnio na eB** poszedł bardzo ładny K1000 SE Brown ze szkłem SMC A50/1.4 za jedyne 150$ Buy It Now. Miałem ochotę, ale wysyłka była tylko do US.


Ostatnio poszedl taki sam na allegro z SMC A 50/2 za ok 115 zl - niestety przestrzelili mnie...

dz.

PS.1 Aukcja nawet jeszcze wisi:
http://www.allegro.pl/ite...ntax_k1000.html

PS.2 Teraz tak patrze i on chyba wcale nie jest brazowy, tylko to zarowe oswietlenie ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dzerry, o cholera :shock:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
on chyba wcale nie jest brazowy

Nie było takich - chyba, że oklejony we własnym zakresie. Natomiast SE - owszem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach