jack  Dołączył: 25 Mar 2007
MacRayers napisał/a:
Naprawdę są kolory do wyboru ?
Nie zapominaj, że PiotrB. jest w Japonii a tam wybór powinien być pełny. A słowo zabawka padło w wymianie zdań dotyczącej japońskiego rynku.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tysiace moze nie, ale setka kompozycji kolorow jest do wyboru. A zabawka? Bo jak sie wezmie do reki, to jest takie uczucie, jakbym wlasnie wzial zabawke do reki. Moj syn zaareagowal na kolor niebieski z bialym chwytem, bo kojarzy mu sie z samochodami :mrgreen: . A ja czekam na model Pentaksa, wyjdzie w przyszlym roku......, bo K7 dla mnie, jak pisalem wczesniej, to nie jest skok taki jak Ds-K20D.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
PiotrB., wiem wiem, z tymi kolorami etc. to ja żartowałem :)
;-) :-B
 

mirr  Dołączył: 20 Kwi 2007
Dobrze kombinujesz kolego Wodnick... K7 po tuningu z matryca z Kx to byłoby to na co również czekam.
Po K10 chcialem kupic K20... dlugo wahalem sie, bo tak naprawde poza matryca, która w ogole nie byla lepsza od starej CCD ( zdjecia nigdy nie robie na wyzszym iso niz 400 ) nie bylo nic istotnego co nie mialby stary korpus. Kilka miesiecy temu myslalem K7 to bedzie to, korpus, af, jednym slowem rewelka... tylko ta nieszczesna matryca z K20. Teraz ludze sie nadzieja, ze moze jakis K7 po liftingu z matryca tozsama jak w k-x bedzie godnym nastepca mojej juz dosyc wysluzonej k10-atki.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
mirr, jeśli nie używasz ISO większego niż 400, to co Ci da matryca z K-x?
 

mirr  Dołączył: 20 Kwi 2007
Coz... czlowiek zawsze pozada rzeczy idealnych. Kombinacja: korpus z K7, matryca z Kx bylaby swietnym zestawieniem.
Aha... dopuszczam tez inny wariant: korpus K7 a matryca z k10 ;)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Przepraszam mirr, a co zadecydowało o uznaniu przez ciebie matrycy w k20d i tej w k-7 za "nieszczęsną"?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
co zadecydowało o uznaniu przez ciebie matrycy w k20d i tej w k-7 za "nieszczęsną"?
Także się zastanawiam.
 
zicmich  Dołączył: 16 Wrz 2009
Witam wszystkich.
PiotrB. A wjakich cenach są obiektywy bo rozglądam się za krótką* czy można liczyć nz pomoc w zakupie.
 

mirr  Dołączył: 20 Kwi 2007
Panowie, temat samsungowej matrycy na wszelkich pentaxowych forach byl pilowany wzdluz i wszerz, po co do tego wracac.
Wiadomo, ze ktos kto juz kupil k20 czy k7 bedzie bronil swojego wyboru.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
mirr napisał/a:
Panowie, temat samsungowej matrycy na wszelkich pentaxowych forach byl pilowany wzdluz i wszerz, po co do tego wracac.

Jeśli nawet był piłowany, to chętnie poznam twoją opinię. Tym bardziej, że to TY powróciłeś w tym topicu do tematu matrycy w k20d.
mirr napisał/a:
Wiadomo, ze ktos kto juz kupil k20 czy k7 bedzie bronil swojego wyboru.

Ja niczego nie bronię, po prostu pytam, dlaczego uznałeś matrycę w k20d za "nieszczęsną". To TY ją tak określiłeś i dlatego CIEBIE o to pytam.

 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
LDevil napisał/a:
mirr, jeśli nie używasz ISO większego niż 400, to co Ci da matryca z K-x?


Zacznie używać ISO 800 :lol:

Zaś tak na serio bardziej - zobaczcie u Brokatowych test D300s (jeżeli dobrze pamiętam nazwę). K-7 (czyli i K20) wcale jakoś specjalnie nie odstaje jeżeli chodzi o szumy. Przynajmiej ja tak to odbieram. Poza tym nawet spory szum na 14 Mpix nie będzie widoczny na odbitkach. Przynajmiej jeżeli nie zacznie się robić większych niż 20x30 (ilu z was takowe robi?). To (efekt finalny, odbitka) chyba się liczy, nie jakieś procenty i croopy 100%.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
RiddlerPL napisał/a:
Zaś tak na serio bardziej - zobaczcie u Brokatowych test D300s (jeżeli dobrze pamiętam nazwę). K-7 (czyli i K20) wcale jakoś specjalnie nie odstaje jeżeli chodzi o szumy. Przynajmiej ja tak to odbieram.

Według testu k-7 na dpreview http://www.dpreview.com/r...axk7/page16.asp , d300 szumi identycznie jak k-7 i zauważalnie silniej niż k20d. Chodzi oczywiście o zdjęcia robione w RAW-ach. Bo w JPEG algorytmy kompresji redukują szum w d300 wyraźnie lepiej niż w k-7 i k20d.

Dlatego tym bardziej nie wiem o co kaman z tą "nieszczęsną" matrycą w k20d.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Benek napisał/a:
w JPEG algorytmy kompresji redukują szum w d300 wyraźnie lepiej niż w k-7 i k20d.


Redukując przy tym dosyć skutecznie detale także.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
RiddlerPL napisał/a:
Redukując przy tym dosyć skutecznie detale także.

To oczywiste...
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Benek napisał/a:
RiddlerPL napisał/a:
Redukując przy tym dosyć skutecznie detale także.

To oczywiste...


Nie dla wszystkich (niektórzy wierzą dalej w magiczne sztuczki) wiec warto to zaznaczać przy każdej okazji.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
 
n505x  Dołączył: 24 Paź 2009
k-x górą :-)
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
sylwiusz, dzięki za linki. Przyznam, że jestem w lekkim szoku. Bardzo pozytywnym :)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Jeśli faktycznie to prawda że K x jakością zdjęć na wysokim iso i dynamiką może konkurować z D700 to super.. Pentax znowu dobrze odrobił lekcje :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach