Pafix  Dołączył: 02 Sie 2008
[Pafix] Moje fotki do oceny
Witajcie! Bawię się fotografią już jakiś czas i chciałem poddać się Waszej ocenie.
Na początek para zdjęć z mojego poprzedniego aparaciku Canon S2 IS:
1.

2.

3. K200D + SMC-A 50mm 1.7

4. K200D + FA 50mm 1.4

5. K200D + FA 50mm 1.4

Oddaje się w Wasze ręce:)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
1. Fajna scena, ale wykonanie mi się nie podoba.
2. Kompozycja leży. Doświetlone lampą na wprost? Bo rozkład świateł jakiś taki... fatalny.
3. i 4. Zabawy z GO, niewiele więcej. Wygląda jak techniczne wprawki - 4 jakby lepsze, ale nie wiem, czy GO nie za bardzo do tyłu przesunięta.
5. Spójrz na twarz modelki. Połowa jest zupełnie niepotrzebnie bardziej rozświetlona, może nawet przepalona. Wydaje mi się, że ostrość jest nie na oczach (jak by chyba być powinna), a na bransolecie (zegarka?). Zresztą ta bransoleta jest całkiem niepotrzebna, szczególnie umiejscowiona w mocnym punkcie - nic do zdjęcia nie wnosi, ale od tematu (znaczy modelki) uwagę odciąga. No i tło - ta niejednolitość rzuca się w oczy i mi przeszkadza.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
1.Fajna gra światła(wg.mnie za mało detali w czerni na dole kadru).
2.Taka sobie.
3.Obcięte uszy i wąsiki kotka.
4.Nie podoba mi się wcale.
5.Spójrz jeszcze raz na to zdjęcie.Wzrok sam biegnie......
matb napisał/a:
ta bransoleta jest całkiem niepotrzebna, szczególnie umiejscowiona w mocnym punkcie
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
odnośnie:
1. trzeba się było skupić na samym niebie, pal licho to "drewno" i horyzont
3. przede wszystkim za słaby kontrast, można by coś poczarować w programie, następną razą nie tnij po uszach i ciut w prawo bardziej wyceluj, trenuj na zwierzu bo to i dobre efekty przynosi i cierpliwości oraz przewidywania uczy
4. za mała głębia, trzeba było przysłonę nieco przymknąć, zyskałbyś ostrość i wiekszą GO
5. przede wszystkim słaba ta skala szarości, brakuje kontrastu i buźka powypalana

czekam(y) na więcej
 

Pafix  Dołączył: 02 Sie 2008
Ok, dzięki za opinie. Kolejna próba z kotkiem:
6. FA 50 mm 1,4 @ 1,4

7. I próba z hdr: kit II

 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Witam ponownie.Numeruj zdjęcia zachowując ciągłość.Zdjęcie z kotkiem,kadrowanie OK,ale ostrość uciekła.Natomiast na drugiej fotce to wg.mnie kadrowanie leży(zaznaczam wg.mnie,nie wiem konkretnie na czym skupić wzrok).Niebo wyszło fajnie ale drażni mnie ślad samolotu,druty po prawej stronie budynku oraz niepotrzebne wg.mnie drzewo a właściwie jego część po lewej.
 

Pafix  Dołączył: 02 Sie 2008
Ok, dodałem numery zdjęć. Dzięki za komentarze - ciągle się uczę. :oops:
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
6. byłaby udana, gdyby nie ten brak ostrości.
7. trochę krzywo się wydaje, ale niebo to miałeś ładne.
 

Pafix  Dołączył: 02 Sie 2008
Wiem, ale skubaniec tak się wierci, że nijak nie jestem go w stanie dobrze złapać :-|
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Pafix napisał/a:
Wiem, ale skubaniec tak się wierci, że nijak nie jestem go w stanie dobrze złapać :-|

tak to już jest z kotami... najlepiej fotografować jak śpią;)
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
koteczek wypalony na pyszczysku co może dałoby się poprawić w obróbce, no i nieco bym jednak przymkął przysłonę
co do HDR'a, kadr nie jest ciekawy ale skoro ćwiczysz to uznajmy to za mniej ważne, technika mi się podoba, subtelnie pobawiłeś się tymi suwaczkami dzięki czemu efekt końcowy jest fotografią a nie grafiką
 

Pafix  Dołączył: 02 Sie 2008
8. Ok. Ostatnia próba z kotem i zmieniam tematykę:)


9. Próba bez statywu niestety
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
kotek bardzo przyjemny mz fajna kolorystyka. Szkoda tylko że nosek nie ostry.
ostatnia fotka trochę krzywa.
 

Pafix  Dołączył: 02 Sie 2008
Nie bardzo jest jak sprostować tą fotkę, Budynek jest robiony pod kątem i jeśli wyprostuję go tak by np. środkowe kolumny były pionowo, to całość będzie leciała w lewo, łącznie z fontanną. Wolałem zostawić w pionie właśnie fontannę na pierwszym planie.

Odświeżam temat.
10. K200D + manualna sigma 70-210 (niestety czuję konieczność nabycia matówki z klinem)

11. jw

12. K200D + FA 50 1.4 @ 4

12. K200D + FA 50 1.4 @ 2.5


Proszę o opinie jak to wygląda generalnie i co myślicie na temat konwersji do BW.
 
BolzZ  Dołączył: 26 Paź 2009
 
Coś ten fis tak niedociśnięty i 'przeprosty' w stawach, i pomaganie sobie środkowym na poprzeczce, dużo ćwiczenia przed gitarzystką ;-) Mimo rażącego ułożenia lewej dłoni gitarzystki :mrgreen: to zdjęcie (12) mi się podoba, choć trochę brakuje ostrości. Pozostałe mniej.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Pafix, 9. nastepnym razem odejdz do tylu i uzyj dluzszej ogniskowej. bedzie mniej problemow z krzywiznami.
10. bardzo fajne, tylko szkoda, ze brama w tle. moze gdybys uzyl mniejszej glebi ostrosci, to by sie brama troche rozmyla i byloby lepiej.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
no proszę, kolega znaczny postęp poczynił
poprawiły się kadry i jakiś temat się pojawił
co do jakości BW to ja w tym temacie mocny nie jestem więc się nie wypowiem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach