marekb  Dołączył: 10 Lut 2007
Cyfrowy podgląd obrazu K 10
Witam czy może mi ktoś wyjaśnić co oznacza cyfrowy podgląd obrazu w Pentax K 10 czy jest to coś podobnego jak ma Olympus E 510 czyli podgląd robionego zdjęcia na żywa.
Pozdrawiam
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
marekb, nie, to jest taki ficzer, że strzela fotkę i wyświetla ją na ekraniku nie zapisując na karcie. To nie jest live-view.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podgląd na wyświetlaczu przed zapisem na kartę.
 
marekb  Dołączył: 10 Lut 2007
Czyli K 10 moge robic zdjęcia z wyswietlacza zamiast wizjera optycznego.
Mam podgląd obrazu obiektu którego robie tak jak jest teraz w zwyklych aparacikach typu idiot. Czy to jeszcze cos innego jest.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kadrujesz przez wizjer a na wyświetlaczu możesz tylko ocenić (po fakcie) czy chcesz zapisać zrobioną właśnie fotkę.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A uruchamiany ten cyfrowy podgląd jest za pomocą przełącznika podglądu głębi ostrości.

Niestety trzeba się zdecydować - albo podgląd GO w wizjerze, albo klapnięcie lustrem i zrzut obrazu na podgląd cyfrowy LCD - jedno z dwojga. Fota nie jest zapisywana na kartę. Przydatne jest to, że na podglądzie cyfrowym LCD aparat może zaznaczyć przepalone/niedoświetlone obszary.

Mi się to zbyt nie podoba, wolę szybko klapnąć 3 fotki z różną ekspozycją, niż rezygnować z podglądu w wizjerze i zastanawiać się nad ekspozycją po podglądzie via LCD.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Samp, trochę wprawy i jest to zbędne podglądanie co i jak na wyświetlaczu.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Dlatego też piszę, że mi się podgląd na LCD nie podoba.
Wolę klapnąć 3 fotki z korektą, albo bracketingiem...
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
Przydaje się przy obiektywach na gwint, szczególnie gdy probujemy obiektyw oraz przy zdjeciach z lampa. Używam sporadycznie, ale czasem sie przydaje. Przy wbudowanej lampie i Tessarze trzeba zawsze ze 3 probne foty strzelić zeby odpowiedni ściemnić obiektyw. Lepiej na podgladzie walnąć pare fot i korygować. Ale to tylko taka moja teoria. Generalnie jest to gadżet.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Czyli K 10 moge robic zdjęcia z wyswietlacza zamiast wizjera optycznego.
Mam podgląd obrazu obiektu którego robie tak jak jest teraz w zwyklych aparacikach typu idiot.

NIE. Mogę jedynie napisać jeszcze raz to, co już wyżej napisałem. Przeczytaj dokładnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach