emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Reklama Saturna
Pewnie wielu z was widziało w TV spot reklamowy marketów Saturn, w którym wściekły młody facet depcze torbę z napisem "Nie dla idiotów".
Ma to chyba sugerować, że 'My - Saturn mamy lepszą ofertę - przyjdź do nas, a nie do konkurencji.'
I klient wali do Saturna - mniemając, że dokonał "lepszego wyboru". Albo z przekory (nie jestem taki głupi) idzie do konkurencyjnej sieci "Nie dla idiotów".
Tylko, że w obu "alternatywnych" wypadkach idzie do sklepu należącego do koncernu Metro AG. Bo w końcówce spotu poza logo Saturn zabrakło "Metro AG właściciel sieci:
Metro/Makro Cash&Carry,
Media Markt,
Saturn,
Real,
Extra,
Galeria Kaufhof."
Albo dokonuje jeszcze innego wyboru: sprzedaje TV i wszystkie posiadane gadżety elektroniczne, kupuje działeczkę w Bieszczadach, buduje chatkę, a w niej struga swoje świątki i anioły i sprzedaje turystom.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
emigrant napisał/a:
Albo dokonuje jeszcze innego wyboru: sprzedaje TV i wszystkie posiadane gadżety elektroniczne, kupuje działeczkę w Bieszczadach, buduje chatkę, a w niej struga swoje świątki i anioły i sprzedaje turystom.
czy istnieje opcja kupna działki na Warmii? A może lepiej, czy istnieje opcja podarowania mi działki na Warmii? :mrgreen:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
A jesteś gotów do podarowania mi wszystkich posiadanych gadżetów elektronicznych? :evilsmile:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
emigrant, :roll: jeśli działka ta będzie spełniała moje wymagania, to masz szansę dostać wszystko z wyjątkiem MX+77 [bo to ładny czarny zestaw jest, bardzo go lubię].
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Hasło "Nie dla idiotów" bardzo skutecznie już dawno zniechęciło moją koleżankę do kupowania w MM.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Hasło "Nie dla idiotów" bardzo skutecznie już dawno zniechęciło moją koleżankę do kupowania w MM.

ROTFL :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tref, No to nie masz szans. Nabywca działki jest zobowiązany do wyzbycia się wszelkich przyrządów, wymagających do zasilania innych źródeł energii niż owies i drewno.
Ew. możesz przejść na jakiś manualny korpus bez światłomierza :evilsmile:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Metro AG właściciel sieci:
Media Markt,
Saturn,

To pewnie dlatego Saturn może tak bezkarnie deptać MM, bez ryzyka, że go ktoś pozwie.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
djack napisał/a:
To pewnie dlatego Saturn może tak bezkarnie deptać MM, bez ryzyka, że go ktoś pozwie.


Sam na siebie pluje.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
djack napisał/a:
Saturn może tak bezkarnie deptać MM, bez ryzyka, że go ktoś pozwie.

Dokładnie. W tekście jest też "Zrobili z Ciebie idiotę, przyjdź do Saturna. Saturn - żer dla skner."
Aż się prosi, żeby to zmodyfikować i wrzucić na Youtube:
"Zrobili z Ciebie idiotę, przyjdź do Saturna. My robimy to najlepiej. Metro - właściciel Saturna i Media Markt."
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Przesadzasz. ja olewam co mówią w reklamach, a swoją Kasetke kupiłem w MM bo kosztowała 2199zł i jeszczcze 20 rat 0%. Jak dla mnie zrobiłem dobry interes. Reklama jest dla mnie nie istotna. Z tym że MM i Saturn należą do jednego własciciele też żadnej Ameryki nie odkryto, było o tym jak powstawał 1 Saturn w Polsce.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
Albo dokonuje jeszcze innego wyboru: sprzedaje TV i wszystkie posiadane gadżety elektroniczne, kupuje działeczkę w Bieszczadach, buduje chatkę, a w niej struga swoje świątki i anioły i sprzedaje turystom.


Marzenie życia. Niestety nie umiem rzeźbić - a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :-)
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
Mnie to akurat nie dziwi, że MM i Saturn w spotach reklamowych nawzajem obrzucają się błotem.
Może to taka polityka marketingowa Metro? Stworzyć pozory, jak to dwóch śmiertelnych rywali bije się o klienta? Ciesz się kliencie, bo jesteś zadbany jak nigdy przedtem!
IMO to całkiem niezły "chłit marketindodi":
"MediaTurn - żer dla idiotów" :-D

Dziwi mnie natomiast coś innego.
Odkąd otworzył się w Krakowie Saturn, ceny w MM faktycznie zrobiły się nieco korzystniejsze...
I tego już pojąć nie mogę...

Pozdr.
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
Kurcze, a myślałem że o tym wiedzą wszyscy?!?!?

jako były dostawca przeżywałem katusze ustawiania produktów równolegle dla dwóch sieci - mimo tego samego kupca dla obu. Mimo że Saturn chciał się zawsze pozycjonować dwie półki wyżej od MM ( i to widać po wyposażeniu i asortymencie) - to również wolał zawsze produkty najtańsze - znaczy hajend w cenie ze Stonki, oraz taniocha za grosze.

śmiesznie było - kiedy dogadywało się promocje na poziomie marketów - i wtedy w tajemnicy przed "konkurencją" - po czym kupiec wszystko akceptował i puszczał do współnego marketingu.
A dyrektorzy spotykali na wspólnych nasiadówkach.

pzdr
flood
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
LukD napisał/a:
Odkąd otworzył się w Krakowie Saturn, ceny w MM faktycznie zrobiły się nieco korzystniejsze...Stworzyć pozory, jak to dwóch śmiertelnych rywali bije się o klienta

To właśnie chyba tylko pozory, że coś zyskujemy - jako klienci. Polityka cenowa została ustalona już dawno.

A za hasło LukD :-B
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Hmmm, nawet jesli ktos nie wie ze MM i Saturn naleza do Metro AG, to na podstawie tych reklam chyba latwo domyslic sie o co chodzi? :->

A sama kampania reklamowa z jajem ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
tref, No to nie masz szans. Nabywca działki jest zobowiązany do wyzbycia się wszelkich przyrządów, wymagających do zasilania innych źródeł energii niż owies i drewno.
Ew. możesz przejść na jakiś manualny korpus bez światłomierza
toć MX bez baterii śmiga aż miło. A 77... w MX i tak tylko MF. :mrgreen:


mygosia napisał/a:
Niestety nie umiem rzeźbić - a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo
mój aparat ciągle myśli, że ja potrafię robić zdjęcia. Po co go wyprowadzać z błogiej nieświadomości? :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
LukD napisał/a:
Odkąd otworzył się w Krakowie Saturn

Wrocławski Saturn był podobno otwarty przez 3 godziny, po czym znowu go zamknęli.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach