tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
lapek dla wymagających
Dostałem dziś gazetkę z Electro World. Czytam i oczom nie wierzę. Jesteśmy pierwszym na świecie krajem oferującym laptopa niemal idealnego!


dla osób, które się jeszcze nie dopatrzyły [crop]:


1024GB! To jest Tera RAMu! :shock: Tera ;-) to można mieć wszystko w podręcznej, i jeszcze masę wolnego! Lajtrum będzie śmigał aż miło, bo i procek jest całkiem całkiem :-P . Dysk twardy to jak rozumiem tylko do rozruchu systemu i zapisu efektów pracy, ale w sumie to powinna być do tego stacja dokująca pod jakiegoś RAIDa porządnego!
Dobrze, że jest DVDRW, można zapisywać prawie bez opóźnień.
Mam nadzieję, że "inżyniery" popracują teraz nad wąskim gardłem w postaci magistrali :-P :mrgreen:

szkoda, mogli dać na prima aprilis.
Brawo dla składającego gazetkę!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Nie znasz się. Przełomową nowością jest tu "specjalny przycisk skype". Normalnie berecik zrywa, taka moc.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Laptop za 3.5k na Pierwszą Komunię?
W dupach się poprzewracało.

Zegarek elektroniczny - to rozumiem.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Chłopaki czepiacie się przecież na komunie wszystko idzie jak woda.Co z tego że tak napisali? Ludzie i tak będą brali nie czytając tych ulotek,sztuka się liczy no i trza się pokazać.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
No i jeszcze te 1.6MHz procka :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
znając tego typu gazetki to się okaże, że w druku jest błąd, bo miało być 1024MB :roll:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
sołtys, a ja jednak mysle, ze oni naprawde wsadzili tam 1024GB :-P :-P :mrgreen: ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
znając tego typu gazetki to się okaże, że w druku jest błąd, bo miało być 1024MB
sołtys, obudź się :-D ! TB RAMu to nie mają nawet serwery googla, a do niedawna przodowały [nie wiem jak jest teraz] w tego typu technologii. :mrgreen:
Swoją drogą ciekaw jestem ile teraz mają podręcznej serwery googlowe :roll:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
no to przecie dobrze napisałem w poprzednim poście, że w druku jest błąd. Co wy chcecie? :-P 8-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Swoją drogą ciekawe, kiedy TB stanie się standardem. Za 5 lat? 10?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, a kiedy 1MB był standardem? Pewnie gdzieś ok. 1992 roku. Więc - przy stałym (wykładniczym) tempie - za 15 lat. Kupa czasu. Zdąży mi urosnąć kabzun do kolan i broda do pasa.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Podejrzewam, że jednak szybciej. Za szybko to wszystko zapi... eeee... sunie. Chociaż za te 10 lat, to cholera wie, co będzie. Osobiście jak zwykle optymistycznie mam nadzieję na koniec świata.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Michu napisał/a:
optymistycznie mam nadzieję na koniec świata.
i to by było rozwiązanie! Zamiast Krzemowej Doliny, byłaby Dolina Krzemienia Łupanego [ja teraz w takiej siedzę :roll: od kilku dni-dokumentacja :roll: ]
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, nie do końca. Tempo wykładnicze oznacza dokładnie, że wszystko coraz szybciej zap...la, to się zgadza. Tylko, że w tej skali od 1MB do 1GB jest tyle samo jak od 1GB do 1TB. A w skali liniowej to jednak "nieco" większa odległość :-) Czyli, o ile będzie tak coraz szybciej zap..lać jak do tej pory, wychodzi 15 lat i nie szybciej.

Ale - nie wiadomo, co się stanie, to fakt. Może przyjść jakaś wyczesana technologia, która wszystko zdupczy z powierzchni ziemi. Na przykład naszą cywilizację.
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
Uczepiliście sie tego RAM-u a nie zwracacie uwagi na procka 2x1,6MHz to mój pierwszy komputer był mocniejszy :-P (pentium MMX 333MHz) :-D . Więc nie dziwcie się, że ten laptop taki tani skoro procek taki słaby :-B
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Janes napisał/a:
Uczepiliście się tego RAM-u a nie zwracacie uwagi na procka 2x1,6MHz to mój pierwszy komputer był mocniejszy :-P (pentium MMX 333MHz)


Moj nie byl. Ile mhz mial zx-81? :-P

[ Dodano: 2007-04-11, 22:15 ]
bEEf napisał/a:
Ale - nie wiadomo, co się stanie, to fakt. Może przyjść jakaś wyczesana technologia, która wszystko zdupczy z powierzchni ziemi. Na przykład naszą cywilizację.


Gram wlasnie w Fallouta2 z modami. Genialna gra! :evilsmile:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Moj nie byl. Ile mhz mial zx-81?

Tutaj piszą, że ZX80 miał 3,25 MHz czyli mniej więcej jak ten laptop tylko w jednym procesorze ;-)

alkos napisał/a:
Gram wlasnie w Fallouta2 z modami. Genialna gra!

Atmosfera pierwsza klasa!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Maciek napisał/a:
Gram wlasnie w Fallouta2 z modami. Genialna gra!

Atmosfera pierwsza klasa!


Nawet za 4tym razem ;-)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Nawet za 4tym razem ;-)

To muszę chyba odnaleźć odpowiednie pudełko i odkurzyć. Tylko kiedy będę pracował jak sobie sprawię ważniejsze zajęcie ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Janes napisał/a:
Uczepiliście się tego RAM-u a nie zwracacie uwagi na procka 2x1,6MHz to mój pierwszy komputer był mocniejszy :-P (pentium MMX 333MHz) :-D . Więc nie dziwcie się, że ten laptop taki tani skoro procek taki słaby :-B
Zwróciliśmy, zwróciliśmy 8-)
Mój pierwszy miał 1MHz - Commodore 64 :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach