piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
A abstrach.ując od tej konkretnej stronki - czy taki komunikat

403 napisał/a:
Forbidden

You don't have permission to access /matrix.htm on this server.


może być skutkiem zmiany dostawcy internetu (wcześniej miałem neostradę, a teraz korzystam z riadówki) i jakichś blokad dla jego serwerów, itp.?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tak
ew twój dostawca ma transparentne proxy i z jakiegoś powodu blokuje serwer hostujący tą stronę

[ Dodano: 2010-01-06, 11:46 ]
piotrecius, w takich przypadkach korzystaj z usług web-proxy

zawsze aktualną listę masz na

www.unblock.me
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
opiszon, dzięki :-B
Obczaję to w wolnym czasie
 

niezgod  Dołączył: 03 Cze 2009
Nie wiem czy ktoś już to przytaczał:

http://www.pentaxforums.c...ns-ka-lens.html

Gościu przerobił na "A" M-kę 50 1,7 i sprawdzał jaki jest błąd ekspozycji w zależności od wybranej przesłony. Dodatkowo pokazał jak można w pewnym stopniu ten błąd zniwelować. Fajny opis i dużo pokazowych fotek do porównania

pozdrawiam
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Kiedyś przerobiłem w ten sposób M50. Ale konieczność ciągłej korekcji w zależności od przysłony była tak irytująca że kupiłem FA50 ;-)

 
palindrom  Dołączył: 24 Wrz 2009
SMC-M 50/1.4 jutro (mam nadzieję) do mnie wyjdzie i z pewnością też mu to zrobię.
Z ciekawostek, żeby się w to pobawić, nic nie trzeba wiercić. Oto jak załatwiłem telekonwerter Kiron MC7 x2:





Tak, wkleiłem tam fragment odpowiednio wygiętej blaszki, która kiedyś też była jakimś stykiem w innym urządzeniu. Taśma powinna mieć dobry klej i być cienka. Powierzchnia powinna być dobrze umyta alkoholem przed klejeniem. Zaznaczyłem położenia styków markerem. W wyniku tej modyfikacji body poprawnie rozpoznaje zakres przesłon Tamrona 70-200/2.8 ORAZ POPRAWNIE GO DOMYKA (TC posiada dźwignię). Jedynie stabilizacja wymaga podawania ogniskowej. Ogólnie gdybym się chciał pobawić, można przenieść wszystkie styki 1:1, tylko wtedy body dostosuje stabilizację do dwukrotnie zbyt krótkiej ogniskowej (i zostanie ona wpisana w exif).

Nie mniej jednak zasponsoruję styki całej swojej manualnej szklarni. p-TTL i wszystkie tryby pomiaru to rzecz warta zachodu, choć nie mam już takiego ciśnienia od kiedy bawię się LXem w którym wszystko działa ;)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
niezgod, palindrom zafascynowało mnie to co napisaliście, jezeli dobrze zrozumiałem to jest szansa że mój zenit kit 58/2 będzie prawie A :mrgreen:
 
palindrom  Dołączył: 24 Wrz 2009
Żaba,
mhm. Prawie :)
IMO najlepszą opcją jest ustawić dowolną przesłonę i zewrzeć kontakt 'A' a potem bawić się przesłoną nie fatygując tym body. Wprawdzie exif będzie kłamał ale pomiar będzie poprawny.
 

niezgod  Dołączył: 03 Cze 2009
palindrom napisał/a:
Żaba,
mhm. Prawie :)


Dokładnie tak. Zakładając oczywiście, że "zenit kit" Żaby to standardowy gwinciak a nie bagnetowy 44K4. Dla obiektywów M42 problem to tylko opracowanie patentu na zwarcie odpowiednich styków (o ile, tak jak napisał palindrom, komuś pasuje kręcenie przesłoną na obiektywie i nie przeszkadza nie zmieniająca się wartość w EXIFie ;-) ). Przy obiektywach bagnetowych z popychaczem dochodzi problem przekłamań wynikających z innej pracy popychacza.

Aha. Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że ten sam gościu, którego cytowałem dwa posty wyżej, zrobił obiektyw PKA z obiektywu z mocowaniem MD Minolty :shock: . Z działającym popychaczem :shock:

http://www.pentaxforums.c...ns-ka-lens.html
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
niezgod napisał/a:

Dla obiektywów M42 problem to tylko opracowanie patentu na zwarcie odpowiednich styków...

A jaki problem zdrapać farbkę w odpowiednich miejscach?

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=360631#360631
 

niezgod  Dołączył: 03 Cze 2009
michal5150 napisał/a:

A jaki problem zdrapać farbkę w odpowiednich miejscach?


Tutaj rzeczywiście to nie problem. Gorzej, gdy nie ma z czego zdrapywać, bo obiektyw nie dotyka w tym miejscu do body. W takim przypadku trudno o uniwersalne rozwiązanie, zwłaszcza gdy przerabiaczowi zależy na ostrzeniu na nieskończoność.
 
palindrom  Dołączył: 24 Wrz 2009
niezgod napisał/a:
W takim przypadku trudno o uniwersalne rozwiązanie

W Polsce? :mrgreen:
 

ponciusz  Dołączył: 25 Lis 2009
Własnie dzisiaj bawię się pentaxem 1.7 50mm zaizolowałem styk R2 taśmą i nic nadal nie wyświetla przesłony potem próbowałm zewrzeć dodatkowo styk * wklęsły złotkiem samoprzylepnym i nadal nie ma efektów :/ ciągle nie mam możliwości sterowania przesłoną
.
.
.
Poradziłem sobie z tym problemem i patent może i działa ale źle mierzy światło im wyższa przesłona tym więcej prześwietla. czyli chyba wygodniej mi będzie naciskać zielony no chyba że ktoś korzysta zawsze z tej samej przesłony.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ponciusz napisał/a:
Poradziłem sobie z tym problemem i patent może i działa ale źle mierzy światło im wyższa przesłona tym więcej prześwietla.

Było to opisywane. To normalne zjawisko ponieważ w obiektywach K i M jest inna zależność przymykania przysłony od przesunięcia popychacza niż w obiektywach A.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach