Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Pytanie do użytkowników k100d i 50-200mm
Mam pytanie do posiadaczy Pentaxa k100d i obiektywu 50-200mm,czy możecie mi powiedzieć jaka jest długość w cm body +obiektyw????Najlepiej na max i min wysuniętym obiektywem.

Potrzebuje te wymiary bo kupuje torbę i muszę wiedzieć czy sie zmieści na długość.


Z góry dzięki za info ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Przyjmij, że w stanie złożonym jest trochę dłuższy od kita 18-55, jakieś 10 mm, a w stanie rozłożonym obiektyw wydłuża się dwukrotnie.
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Złożony 50mm- z filtrem i deklem ok 15,5cm. Rozciągnięty 200mm i min odległość ok 21cm, ja bym go jednak w tej pozycji do torby nie chował. Generalnie jest odrobinę dłuzszy od DA 18-55
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
A tak żeby nowego tematu nie zakładać, to czy ktoś ma może i użytkuje i może coś powiedzieć na temat Sigmy 70-300 APO?
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
Ok dzięki za odpowiedz.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
tym linku sa wymiary wszystkich obiektywow Pentaxa.
http://www.bdimitrov.de/kmp/

wymiar liczony od podstawy bagnetu. Majac szerokosc puszki od tylnej scianki do bagnetu i dodajac do tego wymiar obiektywu uzyskujemi interesujaca nas dlugosc.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
tu się podepne z pytaniem, do kasetki zakładam manualny obiektyw 80-200 ,chce włączyć stabilizacje,jeżeli jestem na 200 to jaka mam w aparacie wpisać czułość? 135 bo tyle mniej więcej wyjdzie w przeliczeniu na aps,czy to 200 właśnie czy 300?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
folab, 200. Ogniskowa, to ogniskowa i tyle.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
przecież kasetka po założeniu obiektywu z małego obrazka o ogniskowej 200mm,zachowuje się jak gdyby miała obiektyw 300mm,więc najbardziej rozsądne jest ustawić te trzysta właśnie,źle rozumuje ?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
folab, źle rozumujesz. Było tu już nie raz tu wałkowane na wszystkie strony. Ogniskowa to fizyczna cecha obiektywu. To tak jakby Ci się rozmiar bagnetu w obiektywie zmieniał, w zależności do czego podepniesz :-P Konstruktorzy kasetki byli tak uprzejmi, że wyskalowali SR w zależności od tej właśnie fizycznej, prawdziwej, ogniskowej, ponieważ nigdzie nie podaje się jej inaczej (poza kompaktami, ale mówimy o lustrzankach). Tak zwany Crop jest to taka liczba dla wygody, żeby sobie oszacować kąt widzenia w odniesieniu do kliszy. Crop _nie zmienia_ ogniskowej. Jest tylko dodatkową informacją _oprócz_ ogniskowej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach