bodu  Dołączył: 12 Kwi 2007
  przesiadka z istDS na K10 - czy warto, czy już?
Posiadam istDS,
kupilem przezwyciężywszy dylematy i zastąpiłem nim mz5n,

poza ewidentnymi plusami takiej zamiany, jedna rzecz wciąż denerwuje - mianowicie plastykowe czy woskowe twarze, dużo fotografuję dzieci - pytanie czy K10 zmieni to na +

proszę o pomoc, dziękuję
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
poza ewidentnymi plusami takiej zamiany, jedna rzecz wciąż denerwuje - mianowicie plastykowe czy woskowe twarze, dużo fotografuję dzieci - pytanie czy K10 zmieni to na +

Pokaż jakieś sample, jeśli możesz. Nie sądzę, żeby k10 coś zmieniło, ale nie sądzę też, żeby był to problem aparatu... Wykorzystaj możliwości cyfrówki - rób w rawach, pobaw się obróbką. Naturalne oddanie kolorów to akurat mocny punkt cyfrówki w porównaniu do kliszy.

Aha - no i w ogóle witam, bo widzę, że to pierwszy post :-)

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj bodu.
Mam DLa - to ta sama matryca, co w DSie i prawdę powiedziawszy nie spotkałem się z problemem, który opisujesz. Być może jest to spowodowane inną plastyką samej fotografii cyfrowej, do której być może nie zdążyłeś się przyzwyczaić.
Czy mógłbyś zamieścić zdjęcie - z ową woskowatością celem rozwiania wątpliwości?
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
pewnie przyczyną twoich zmartwień jest wbudowana lampa i i tryb bright...
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Hm mam DS-a i nie zauwazylem u siebie tego problemu a tez sporo foce moja najmlodsza pocieche www.fotomycielski.ovh.org Faktycznie podeslij jakies sampelki to sie obaczy co w trawie piszczy :-)
 

bodu  Dołączył: 12 Kwi 2007
dzięki za odpowiedzi,
najprawdopodobniej faktycznie trzeba "przestawić się" z kliszy na matrycę
...i w zasadzie cieszy mnie fakt, że K10 za wiele nie zmieni - wydatek odsunięty w czasie :)

jeśli chodzi o fotki, to mogę podesłać, wówczas sami ocenicie

tymczasem zamieszczam linka
http://www.fotoik.pl/inde...=autor&rid=3370

do kilku moich zdjęć, chociaż tutaj tego problemu nie zweryfikujecie, gdyż raczej nie mam w zwyczaju publikowania zdjęć moich pociech

pozdrawiam również i jako nowy forumowicz WITAM wszystkich /chociaż wcześniej bywałem na starym serwisie/
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
szczególnie ten muchomorek ma plastikową i woskową twarz
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bodu napisał/a:
tymczasem zamieszczam linka
http://www.fotoik.pl/inde...=autor&rid=3370

Zdjęcia są nawet bardziej niż fporzo ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach