mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
irytuje mnie allegro
wiecie co, moze - po sprzedaniu paru gratow - dostalem rachuneczek za aukcje i prowizje z allegro - no i przypomnialo mi to po raz kolejny dlaczego nie lubie u nich sprzedawac. Litosci, tyle siana za kilka przedmiotow - to absurd... A jak sobie pomysle ile oni kosza ze wszystkich aukcji lacznie, to normalnie strach sie bac...
Zastanawiam sie czy nie taniej wyjdzie na ebay'u pl sprzedawac? Nie chce mi sie kopac przez te wszystkie regulaminy i cenniki - bo i tak napewno cos sprytnie poukrywali, wiec niech no mi ktos z doswiadczenia powie?
Fakt ze mniej potencjalnych kupujacych, ale to wcale nie musi oznaczac mniejszej ceny. Poza tym zawsze moga sie wlaczyc ludzie spoza PL
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mily napisał/a:
dlaczego nie lubie u nich sprzedawac.

Widzę w stopce jaszike, więc nie sprzedałeś, bo na pl.rec.foto ktoś się okropnie skarży na sprzedawcę Mata. :evilsmile:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cytat
irytuje mnie allegro

Mnie tez. Po wydarzeniach ostatniego tygodnia musze troche ochlonac zamiast znow moja noga tam postanie. I te ich bezczelno-uprzejme mejle z odpowiedziami, brrr.

rychu napisał/a:
Widzę w stopce jaszike, więc nie sprzedałeś, bo na pl.rec.foto ktoś się okropnie skarży na sprzedawcę Mata.


Ale to byl 124G ;-) Gosc sam sobie winien, na aukcji wszystkie zdjecia aparatu byly z nalozonym dekielkiem ;-) A mi allegro usunelo aukcje Jaski przez pomylke, dzieki czemu trafila w rece pasjonata, z ktorym przy okazji ucialem bardzo mila pogawedke ;-) Nie ma to jak sprzedaz bezrposrednia ;-)

dz.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ciekawe jaka jest prowizja tych z Alledrogo jak bym wystawił sprzęt za 1800 zł ?

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
zenza, ja sprzedawałem aparat za 350zł i koszty łącznie z wystawieniem aukcji wyniosły 12zł (samo wystawienie chyba 4zł). Masakra :-(
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Skoro maja dominujaca pozycje, to sobie moga pozwolic na windowanie cen... niczym ceglany komis przy zerowej praktycznie odpowiedzialnosci.

Ja natomiast kiedys doswiadczylem "programu ochrony kupujacych" - sprzedajacy mnie "stuknal" na 80 zl - kupilem, zaplacilem - nie dostalem towaru ... wiec ... na policje, ... a policja niezbyt szybka....wiec allegro napisalo, ze sie "nie zmiescilem w regulaminowym terminie" (a w zasadzie policja) i odszkodowanie z tytulu programu ochrony kupujacych mi nie przysluguje.
Policja powoli ale dokladnie swoja robote zrobila, gostka dopadla... i "wyjasnila" ... po czym prokurator po roku... umorzyla sledztwo ... poniewaz wynikalo z niego, ze sprzedawca "nie mial zamiaru oszukac", a ze przez ponad rok potrzymal kase... to wg prokuratury nie grzech, bo caly czas obiecuje on sobie ze odda jak tylko bedzie je mial,... a wiec nie ma znamion przestepstwa - takie bylo uzasadnienie umorzenia.

Niemniej...dzialania policji prokuratuty skutkowaly czyms co mnie zdziwilo. Po miesiacu cwaniak niby z wlasnej woli ... odeslal mi pieniadze na konto, chociaz bylem juz przekonany ze przepadly... Ot dziwne sa przypadki...
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
zenza napisał/a:
Ciekawe jaka jest prowizja tych z Alledrogo jak bym wystawił sprzęt za 1800 zł ?
Powiem krótko: DUŻA jest ta prowizja!
Opłata allegro

Właśnie z tego pwodu poprzedni aparat sprzedałem poza allegro, tzn. w ogóle nie wystawiałem aukcji tylko dałem ogłoszenie na CF.

P.S.
Gdybym wczesniej wiedział, ze będziesz sprzedawał DS... :roll:
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jaske sprzedalem, ale mam drugiego mat'a ;)
ale juz nie offtopujac - po sprzedazy tych bzdetow co wystawilem (a wieksza czesc poszla przeciez przez forum), przyszlo zaplacic prawie 100zl...
Ja rozumiem prowizje, ale litosci...

ps. ale moze ktos z was pchal cos na ebay.pl ? tez kosza tyle? chyba nastepna sprzedaz poleci wlasnie tamta droga...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
czy wy przypadkiem troche nie przesadzacie :?:
Mamy teraz wolnosc wyboru i kazdy robi co uwaza za stosowne, Allegro tez. Nie mam zamiaru ich bronic, bo tez pare rzeczy za ich posrednictwem sprzedalem i prowizje zaplacilem, ale moga zarzadac prowizji jaka im przyjdzie do glowy. A my mozemy po prostu u nich nic nie wystawiac.
To tak jak ze sklepem za rogiem, jak za drogo to ide do innego, no chyba, ze nie mam wyboru.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
asklop napisał/a:
czy wy przypadkiem troche nie przesadzacie :?:
Mamy teraz wolnosc wyboru i kazdy robi co uwaza za stosowne, Allegro tez. Nie mam zamiaru ich bronic, bo tez pare rzeczy za ich posrednictwem sprzedalem i prowizje zaplacilem, ale moga zarzadac prowizji jaka im przyjdzie do glowy. A my mozemy po prostu u nich nic nie wystawiac.
To tak jak ze sklepem za rogiem, jak za drogo to ide do innego, no chyba, ze nie mam wyboru.

jasne że tak,
ale nie ma żadnego powodu żeby nie narzekać!
:)
poza tym, jak na polskie warunki,to jest dosyć drogo
a nie ma żadnej alternatywy - ebay.pl jest zbyt mało popularny, a np.sprzęt pentaxa nna .de .uk idzie dużo taniej niż u nas..
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
A słyszał ktoś o Świstaku? :-P Piszą, że nie pobierają opłat.
https://ssl.swistak.pl/login.html?error_no=1&back_url=%2Fkonto_sprzedaj.html%3F

PiotruśP - też nie wiedziałem, to był impuls:)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
asklop, trochę słabo z tą alternatywą... Też jestem przeciw narzekaniu, w sumie mogłem puścić - ja wiem - w świstaku, mniejsze zainteresowanie to i mniejsza szansa na dobrą cenę, ale i opłaty mniejsze (czy tam brak). Ale...
https://ssl.swistak.pl/kategorie/609_Obiektywy.html
No nie ma lekko :\

Ale - pomysł mam, plan taki - może by zrobić forumową akcję i - jeśli nie zależy nam na jakiejś specjalnie szybkiej sprzedaży - np puszczać obiektywy na świstaku? Teraz jest zero, ale może uda się coś rozkręcić?
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Bardzo dobry pomysl, Świstak-PK!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
zenza napisał/a:
Ciekawe jaka jest prowizja tych z Alledrogo

W "pomocy" masz cały cennik - możesz co do grosza obliczyć, chyba, że licytacja bez ograniczeń, wtedy dochodzi tylko procent od ceny końcowej.
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Ja sprzedalem przedwczoraj rower za 405 zł i z wystawieniem oplaty kosztowaly mnie 19 zł, 25 gr.. Juz chyba wiecej nei bede tam sprzedawał nic, przeciez to zdzierstwo okrutne:D:D: pozdrawiam
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
jakub_chojnowsk napisał/a:
Ja sprzedalem przedwczoraj rower za 405 zł i z wystawieniem oplaty kosztowaly mnie 19 zł, 25 gr.. Juz chyba wiecej nei bede tam sprzedawał nic, przeciez to zdzierstwo okrutne:D:D: pozdrawiam


A sprzedalbys po za allegro? ... Teraz to jest problem cos sprzedac, a na llegro sie czasem uda.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach