CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
AF w MZ-s???
Witam

Czy ktoś może porównać Af (szybkość i skuteczność w skrajnych warunkach) MZ-Sa do takich korpusów jak: MZ5, Eos 50E, F 80, K10d lub inne.
Mile widziane info z jakim szkłem ten MZ-s śmigał.

Pozdrawiam
Lupus

Ps.
I jeszcze jedno? Jak z jego głośnością (migawka i lustro)?
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
uzywalem mz-s'a i k200d. obecnie nie mam k200d bym mogl dokladnie porownac, ale z obiektywem takim jak 80-320 gdzie af musi sie duzo nakrecic, mozna odczuc roznice szybkosci na plus mz-s. silnik w nim sprawia wrazenie mocniejszego niz w k200d. inna kwestia z lapaniem ostrosci na danym przedmiocie. k200d ma 9 punktow krzyzowych i 2 zwykle, ktore pokrywaja o wiele wieksza powierzchnie niz 6 "nie-krzyzowych" czujnikow mz-s'a. wiec w k200d generalnie latwiej trafic mimo troszke wolniejszego af. podam przyklad - bezchmurne niebo i niewielki samolot w odleglosci 250metrow - w mz-s samolot musi sie znalesc dokladnie w punkcie af a w k200d moze byc praktycznie w dowolnej srodkowej czesci matowki.

jezeli mialbym ulozyc korpusy ktore uzywywalem w hierarchii szybkosci to od najszybszego bylo by to

z-1p > mz-s > k200d > *istD

roznice sa minimalne. przynajmniej dla mnie. no moze miedzy z-1p a *istD zauwazalna.

[ Dodano: 2010-02-18, 15:01 ]
[quote="CanisLupus"]
Ps.
I jeszcze jedno? Jak z jego głośnością (migawka i lustro)?[/quote

genialnie cichutki. bardzo przyjemny dzwiek. z1p trzaska jak szalony. k200d tez nie za fajnie aczkolwiek ciszej niz z1p. *istD...hmmm chyba juz nie pamietam ;-) ale brzmial tak jakos profesjonalnie :-P
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Ok dzięki szymon_h.

A jak z głośnością lustra i migawki MZ-Sa do k200d?
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
dopisalem w tym samym czasie w ktorym pisales posta ;-)
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
:mrgreen:

Dziekować
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: AF w MZ-s???
CanisLupus napisał/a:
Witam

Czy ktoś może porównać Af (szybkość i skuteczność w skrajnych warunkach) MZ-Sa do takich korpusów jak: MZ5, Eos 50E, F 80, K10d lub inne.
Mile widziane info z jakim szkłem ten MZ-s śmigał.

Ja moge powiedziec, ze w porownaniu do MZ5 i EOSa 50 to nie ma porownania. AF w MZ-S duso sprawniejszy i silnik naprawde mocny. F80 mialem kiedys za krotko, ale jak to Nikon - podejrzewam, ze w ciemnych warunkach lepiej by sobie radzil, silnik w korpusie Pentaxa bylby mocniejszy. W porownaniu do K10D - cyfranka latwiej bedzie w dobrym swietle lapac ostrosc dzieki krzyzowym sensorom, ale juz przy slabym swietle MZ-S nie "waha" sie tak wokol punkut ostrosci jak nowszy model...

Cytat
Ps. I jeszcze jedno? Jak z jego głośnością (migawka i lustro)?

Sympatycznie, dzwiek calkiem przyjemny, mimo dosc sporego, bo to FF, lustra :-) Pamietam jak robilem nim slubne zdjecia, na ceremoniach, gdzie rowniez byli fotografowie z Nikonem D90 i cyfrowym Canonem 1D. Przy MZ-S to bylo jak klapanie klapa od smietnika, Pentax byl dyskretny, nie zwracal tak na siebie uwagi.

A jakby co, to tutaj test MZ-Sa, w tym troche o jego AFie:
http://www.dariobonazza.com/t01p1e.htm
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Slub u niemca sie odbyl, Sylwek to bylo wtedy gdy mi przywiozles GRIP'a do mego MZ-S'a - kurcze pamietam jak przez mgle ;)

MZ-S fajna puszka z fajnym AF-em, moja pracowala z FA 35/2, FA 50/1.7 oraz 28-105/3.2-4.5 i bylo to bardzo mile i sprawne polaczenie. Po przesiadce z MZ-5n niezauwazylem, zadnych minusuw tylko plusy.

AF nie jest pewnie idealny, jak to w petnaxa, ale skrzyneczka super, nie rzucala sie w oczy czy to w obsikanej bramie w Odessie, czy we Lwowie ;)

Odnosze czasem wrazenie, iz wycie silnika i obijanie sie o krance w obiektywie jest bardzo podobne do K-7.

moje ex. zabawki
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Ok
Wielkie dzięki za odpowiedzi i za linka.
Chyba wszystko zaczyna się ładnie układać i czas zacząć szukać mz-Sa.
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
szukaj szukaj nie bedziesz zalowac, najlepiej z gripem od razu :-)
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Na chwilę obecną nie mogę się zdecydować pomiędzy MZ-Sem i EOSami 1v i 3.

Szukam szybkiej puszki na miasto a każda z przedstawionych posiada masę zalet odpowiadających moim wymaganiom.
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
ja tez zastanawialem sie miedzy mz-s a eosem 1. potem jeszcze bralem pod uwage nikona f-5. nie zeby mi byl niezbedny tak zaawansowany korpus - po prostu mialem ochote na odrobine luksusu.

canon eos 1 jest chyba jednak troche bardziej zaawansowany od mz-s. oba te korpusy z tego co pamietam mozna dostac w podobnych cenach. mz-s ma jednak wszystko co niezbedne do zrobienia zdjecia. a do tego ma cos czym nie moze pochwalic sie wiele korpusow z autofocusem - wspaniale wyglada :mrgreen: ;-)
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
:mrgreen: :mrgreen:

Za MZSem przemawia:
- cała szklarnia w komodzie :mrgreen:
- mały gabarytowo
- ciche lustro i migawka

Za Eosem 1V:

-Pancerne uszczelniane body
-Ultra szybki AF
-wizjer 100%
-ogromna ilość funkcji osobistych

Myślałem aby do EOSa dokupić 28-105mm f3.5-4.5 USM jako idealne szybkie szkło na miasto.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
EOS-1V na ulice? Troche duzy sie wydaje :-) Ale jak bierzesz takie sprzety pod uwage, to warto dorzucic "do worka" Dynaxa 9 z najjasniejszym i najwiekszym wizjerem (rowniez 100% krycia) i klasycznym sterowaniem nieco podobnym do MZ-Sa jak i uznanego Nikona F100.
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Wybór zawęziłem do MZ-Sa z uwagi na szklarnię którą posiadam oraz pewien sentyment do marki.

W Canonie odpowiadają mi szkła które mógłbym kupić z drugiej ręki a fenomenalnie śmigają na Eosie 1v i wcale nie są drogie.

Gabaryty nie są dla mnie tak istotne. Sam mam 2 metry wzrostu i tego typu zabawka nie sprawia mi problemów w ukryciu się w tłumie.

Myślę że technikę "miejskiego kamuflażu" mam dobrze opanowaną a w chwili obecnej to najbardziej brakuje mi szybkiego i co ważniejsze pewnego AF.
Praca z LX daje naprawdę wiele satysfakcji i wystarcza w wiekszości sytuacji zdjęciowych, ale kiedy masz zapanować nad szybko zmieniającymi warunkami to niestety... ale musisz skapitulować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach