Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Michu napisał/a:
... i możliwość trafienia na podróbkę.

Bierz GoodRama. Masz wątpliwości, to poszukaj na forum info o problemach z polskimi kościami: Chyba nikt nie miał jakichkolwiek zastrzeżeń do nich.
W Kasetce nie odczujesz różnicy między x50 a x100.


Wszelkie pamieci GoodRam to wlasnie polska marka, robiona przez polska firme Wilk Elektronik - o ile mnie pamiec nie myli ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Owszem Tok'Ra, tak właśnie napisałem.
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Kingstone 2GB nie są dobre?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Alfx, słyszałem o Kingsontach różne niepochlebne opinie. Ale nie powiem nic konkretnego. Jak z każdą tego rodzaju elektroniką, niezawodność to po części kwestia szczęścia (tego nie kontrolujesz), a reszta to testowanie w fabryce (co przekłada się bezpośrednio na cenę).
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Alfx napisał/a:
Kingston 2GB nie są dobre?


Powiem tak: jesli mam montowac komputer ktory ma nie miec problemow z jego skleroza - to z 5-8 dostepnych marek pamieci DDR czy DDR2 najbardziej pozytywna relacje jakosci do ceny maja wlasnie boxowane Kingstony - i jak juz kilka kosci GoodRam potrafilo trafic na serwis, tak z boxowanymi Kingstonami byly to przypadki pojedyncze i czesto z winy klienta.

Natomiast w przypadku pamieci flash typu pendrive czy karta pamieci - tu statystyka mojego serwisu wypada gorzej dla Kingston'a - ale moze byc tego powodem "wieksza ilosc testowych probek w calej badanej skali" :mrgreen: - duzo sie sprzedaje, to i na padline latwiej trafic :-D

W skrajnych przypadkach slyszalem opowiesci, ze pewni producenci nie zalecali tych kart do swojego sprzetu - m.in. w telefonii komorkowej potrafily nie dzialac karty tego producenta, gdy inne dawaly rade.

Na forum Nikona Kingston'a do lustrzanek na przyklad tez nie lubia :mrgreen:

Jesli masz kupic pendrive'a - rowniez lepiej wybrac inna marke - Kingston jest tu bardziej wymagajacy pradowo, ale za to najtanszy - wiec jak ktos ma slabe i malo wydajne pradowo USB - to bedzie budowal opinie o problemach pendrive'ow Kingstona z komputerami...

Mam na swoj uzytek SD 512MB Kingson'a - dziala bez problemu, uzywam przewaznie do eksperymentow fotograficznych dla krotkich serii zdjec :mrgreen: , pozwalajac zachowac na dluzej do powazniejszych prac jak wycieczka :mrgreen: karty 2GB firmy Transcend - lubie ta marke, bo mnie na razie nigdy nie zawiodly.

Podsumowujac - kazda karta dobra do czasu gdy nie pada. Kolega z Canon 350D mial kupiona karte CF firmy Lexar - po czym po pol roku okazalo sie ze cala seria tego producenta ma wade fabryczna ktora objawia sie utrata zdjec... na Canonie 350D. Musial odsylac karte do producenta... Tak wiec, pulapka czai sie wszedzie i w czasie - trudno wyrokowac, czy akurat kupowana karta okaze sie ekonomicznym zakupem bez potencjalnych przyszlych strat :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Tok'Ra napisał/a:
Powiem tak: jesli mam montowac komputer ktory ma nie miec problemow z jego skleroza - to z 5-8 dostepnych marek pamieci DDR czy DDR2 najbardziej pozytywna relacje jakosci do ceny maja wlasnie boxowane Kingstony
a to potwierdzam, ale proces kontroli jakości pamięci DDR zapewne znacząco się różni od tego dla pamięci flash - stąd różnica. W obu przypadkach (DDR i flash) Kingstone nie produkuje kości tylko markuje i produkuje gotowe płytki, a więc również narzuca standardy jakościowe producentom.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
plwk napisał/a:
W niedzielę padł mi Kingston Elite Pro 1G (użytkowany od sierpnia) a w poniedziałek dotarł zamówiony kilka dni wcześniej SanDisk Ultra II 2G.


miales farta :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak wyszło :mrgreen:

SanDisk był zamiennie z upustem za tańszą Toshibę na którą czekałem 2 tygodnie i się okazało, że nie ma w hurtowniach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach