struna  Dołączył: 22 Mar 2007
  K100D i Sigma 28-70 mm f/2,8 EX DG P/AF
jak w temacie, czyli czy ktoś używał już szkiełka sigmy 28-70 mm f/2,8 EX DG P/AF w KASETCE??

zastanawiam się właśnie nad kupnem jakiegoś słoika i doszedlem do wniosku, że jak mam dawać 500 zł i mieć szajs, albo niecałe 3 razy tyle i obiektyw może na lata to wole ta drugą opcje.

tak więc pytanie za 100 pkt, czy w/w obiektyw fizycznie zmieści sie w k100d?? tak mi sie dziwnie wydaje że może być problem, albo na styk, wiec chciałbym wiedzieć zanim sie napale a to szkiełko :P

z góry dziękuję za odpowiedź

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
???
To świetne szkło. Mam je z DLem i fakt: do kieszeni mi się ten zestaw nie mieści, ale do normalnego cykania - łewela. Tylko że trochę brakuje szerokiego końća...
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
Struna, a gdzie planujesz kupić ten obiektyw? Jest na niego jakaś dobra cena w Polsce? Oczywiście z mocowaniem do Pentaksa.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A nie lepiej uniwersalną sigmę 17-70 f2.8-4.5?
 
mucias  Dołączył: 20 Lis 2006
mcgyver, Tak, ale tamta ma stałe światło a poza tym chyba im mniejsza różnica ogniskowych (skrajnych) tym lepiej dla jakości...
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Jestem tego świadom, ale obiektyw jednak bardzo uniwersalny. Gdyby dawał lepsze rezultaty niż kit, z którego nie jestem zadowolony to bym sie chyba zdecydował. Niestety chyba nikt na forum nie zamienił kita na sigmę, więc nie ma porównania.
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Re: K100D i Sigma 28-70 mm f/2,8 EX DG P/AF
struna napisał/a:
jak w temacie, czyli czy ktoś używał już szkiełka sigmy 28-70 mm f/2,8 EX DG P/AF w KASETCE??

zastanawiam się właśnie nad kupnem jakiegoś słoika i doszedlem do wniosku, że jak mam dawać 500 zł i mieć szajs, albo niecałe 3 razy tyle i obiektyw może na lata to wole ta drugą opcje.

tak więc pytanie za 100 pkt, czy w/w obiektyw fizycznie zmieści się w k100d?? tak mi się dziwnie wydaje że może być problem, albo na styk, wiec chciałbym wiedzieć zanim się napale a to szkiełko :P

z góry dziękuję za odpowiedź


Bazując na testach na optyczne.pl polecam Ci zainteresować się Tamronem SP 28-75 ... .
Zakres ogniskowych prawie ten sam ale za to lepsze własności optyczne, no i cena jaka Ci pasuje.

Też kiedyś myślałem o Sigmie ale po przeczytaniu tych testów widać, że idealnym obiektywem za kwotę do 1400 zł jest tylko ten Tamron.
 
struna  Dołączył: 22 Mar 2007
we wrocku jest to szkiełko (co prawda na zamówienie) za 1295 zł, nawet nie wiem czy to dużo czy mało, ale bardzo mnie interesuje to stałe światło, szczególnie przy końcu skali :P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach