kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja bym raczej stawial, ze w MM, albo przyjeli zwrot dwoch egzemplarzy i usiluja je ponownie sprzedac albo w najlepszym wypadku to sa te slynne egzemplarze, ktore kazemy pomacac wszystkim co nie wiedza w jaki system wejsc. Pomyslcie sobie tylko, co taki mogl wczesniej miec w lapach!!! Tyle sie canonow placze po swiecie! :shock:
W bajki o dobrych kierownikach i cudownych promocjach to ja nie wierze. :-/
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
screwdriver napisał/a:
Jako były pracownik MM ... zależy ona od tego, jak pójdą negocjacje z przedstawicielem, ale nie tylko... Bardzo częstą praktyką jest zamawianie kilku sztuk aparatów + jeden demo na wystawę jako bonus od dystrybutora. Dzięki owemu bonusowi (często kupowanemu za 1,22PLN!!) kierownik może: obniżyć ogólnie cenę na całą partię, bądź jeśli ładnie się ona sprzedaje... sprzedać jedną lub dwie ostatnie sztuki za śmieszną kwotę. Ja np. zakupiłem swoją K10D+kit za 3000zł jakiś już czas temu! Cena półkowa, oscylowała wtedy w granicach 4399zł.
Na koniec mam dobrą wiadomość: ceny w MM często rosną przed planowaną obniżką! Podwyżki cen mają na celu zablokowanie sprzedaży, tak aby sprzęt leżał do czasu promocji, lub przy np. sprzedaży bez VAT zapobiegają dużej stracie marketu przy sprzedaży (przy czym cena "bez VAT" jest i tak zawsze zauważalnie niższa niż standartowa). Warto również polować na egzemplarze z ekspozycji. Zwykle są to ostatnie sztuki, których kierownik musi się pozbyć ...


Ech, niech czasem ktos nie pomysli, ze MM jest najtanszy. Techniki ich wspanialej acz czesto nieuczciwej manipulacji i reklamy sledze na biezaco :mrgreen: . Zaleta MM (ale nie kupowania w MM) jest fakt, ze jest to duzy kanal sprzedazy, wiec pomimo prowadzenia detalu moze byc obslugiwany jak hurt. Manewry cenowe jakie daja sie zaobserwowac, sa wytworem sztuki marketingowej - i maja jeden cel - stanowia koszty reklamy pozostawiajacej w kupujacych jedno wrazenie, ze tam jest najtaniej.

I dowcip polega na tym, ze marketing ten dziala tylko dla wybranych grup produktow - duzo sprzetu stoi tam po zupelnie zwyczajnych wysokich cenach i na nich z normalna marza tak na prawde MM zarabia.

Reszta idzie na wabia, lub... wspaniale okazje trafiaja sie na sprzet ktory wraca po reklamacjach, czyli jest tzw. refubrished - ale o tym sie glosno nie mowi, jak i do udowodnienie tez nie jest, bo ginie to w odmetach makulatury - trzeba wtedy cos sprzedac szybko, a wiec tanio.

Czasami jest to inna technika rozwiazywania problemu handlowca. Przykladowo taki HP jak ma na gwarancji drukarke - trzeba ja wyslac az do Niemiec. Z Niemiec wraca czesto po....miesiacu lub dwoch, juz jako refubrished - ale ze klient nie chce czekac miesiaca, wiec wczesniej dostal nowy sprzet. Co zrobic z odnowionym przez producenta sprzetem po reklamacji klientowskiej? Trzeba go szybko sprzedac... wiec sie sprzedaje.... I tak to paskudnie w tym handlu dziala - dobrze ze druk nowej gwarancji jest, i sprzedaje sie jako nowka niesmigana :-P A potem gupie sie ciesza z promocji... :-P Tysiac zlotych taniej niz u konkurencji....tia...okazja :mrgreen: A pewnie - tez bedzie dzialac bo czemu nie ;-)

Teraz tak: stwierdzenie, ze ceny rosna przed planowana obnizka - raczej jest w stylu: "pchla po odcieciu nog traci sluch - bo jak sie jej powie skacz to nie skacze".

Otoz - gdy na magazynie zostaja z pelnej partii ostatnie sztuki - to maja cene detaliczna normalna - do czasu nadejscia nowej dostawy - nie musza jechac na obnizonej marzy. Gdy pojawia sie pelny magazyn danej partii towaru - to menager produktu musi z tym cos zrobic - wiec albo partia idzie na tzw. szybki obrot przy super niskiej marzy lub nawet czasami bez - na wabia - lub lezy na polce w zwyklej cenie, gdy w tym samym czasie inny produkt wzbudza emocje niskiej ceny. Tym sposobem - klienta przyzwyczaja sie do mysli, ze w MM jest najtaniej - a to czesto nie jest prawda. Najtansze ceny maja te produkty, ktore zmieszcza sie w czerwonej reklamowce i do niej zostaly skierowane do wydrukowania.

Podsumowujac - mozna zyskac kupujac taniej na grze marketingowej prowadzonej w MM - o ile jest sie swiadomym obowiazujacych cen na rynku. Klient z przypadku, ktory tam wchodzi zwabiony "najnizsza cena nie dla idioty" czesto kupuje tam produkty w zupelnie normalnej wysokiej cenie - bo cen nie zna, a kupuje z impulsu "bo mu sie akurat chce". To wszystko jest gra marketingu nastawiona na zysk - bo nikt klientom w handlu prezentow robic nie bedzie, jesli nie beda wliczone w cene (nawet innego produktu). :mrgreen:

Z drugiej strony - do producenta nalezy ustawienie cen na rynku - Ja na przyklad widzialem pierwsze Samsungi GX-1S za prawie 4.000 zl, potem 2.999 zl, potem 2.499 zl az w koncu... chyba ostatni byl za 1299zl plus VAT. To oznacza, ze tylko Producent swiadomie rezygnujac z zysku moze regulowac cene i ustalac pozycje towaru wzgledem konkurencji...
A czlowiek potem sie tnie z zalu ze nie poczekal, bo wyda x.000 zl na ukochany aparat, ktory po dwoch latach zalega na polkach za mniej jak polowe ceny ;-) Co za czasy...

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Tok'Ra to prawa, ale dzięki tej wiedzy można wyr**ać system :evilsmile: Kupujesz Pan jak wiesz ze jest tanio, a nie wtedy gdy mówią Ci że jest tanio. To się fachowo nazywa świadomy konsument. Na szczęście dla sklepów takich jest mniejszość :-/
 

rusek  Dołączył: 02 Kwi 2007
ja kupilem w media w moskwie - bo nigdzie nie bylo!!! w 12 mln miasteczku
nie bylo k10d - oprocz media...i jeszcze jedna ciekawa rzecz - cena byla
niska a do tego aparat noweczka zapakowany zaklejony i zatasmowany,
czyli nie byla to jakas ostatnia sztuka.
 
hiszpan1331  Dołączył: 17 Kwi 2007
  Ceny spadają na K10D
cześć Pentaksiaki

Co do cen K10D to jak obserwuję na www.skapiec.pl to ceny z dnia na dzień spadają. Do niedawna w stolicy cena oscylowała ok. 3800 za BODY a teraz juz jest za 3419. Niestety znane są już ceny w USA nowej optyki. Za jasny 16-55 zapłacić trzeba koło 900 USd a za zoom-a 50... około 1000 USD. Znając zakusy naszych sprzedawców w Polsce cena będzie oczywiście znowu wyższa. Pozostaje więc tańsza optyka i czekanie na spdki cen.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
hiszpan1331 napisał/a:
Za jasny 16-55 zapłacić trzeba koło 900 USd a za zoom-a 50... około 1000 USD
Chyba trochę taniej.
Pentax DA 16-50/2.8 - 750$
Pentax DA 50-135/2.8 - 830$
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
Żeby zamknąć klamrą wątek - w tym samym sklepie MM, w którym zauważyłem dziwny wzrost ceny, wczoraj pod Pentaxem K10D widniała już cena 3899 zł...
:mrgreen:
Wnioski można wyciągać różne, (na podstawie tego co pisali użytkownicy forum, mogło się po prostu zmienić widzimisię kierownika sklepu), ale mnie się podoba wersja, że w MM uważnie śledzą nasze forum i szybko pojęli swój błąd...
;-)

3-mka
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
ja kupilem w media w moskwie - bo nigdzie nie bylo!!! w 12 mln miasteczku
nie bylo k10d - oprocz media...i jeszcze jedna ciekawa rzecz - cena byla
niska a do tego aparat noweczka zapakowany zaklejony i zatasmowany,
czyli nie byla to jakas ostatnia sztuka.
_________________


rusek z tego co sie orientuje, sprzedaz Pentaxa K10d w Rosji zaczela sie ponad miesiac pozniej niz w Polsce. Dopiero od 2 tygodni jest on w ciaglej sprzedazy, a wczesniej tylko na zamowienie.

Za to na stronie przedstawiciela firmy Pentar sa juz zapowiedzi nowych zoomow

www.pentar.ru .
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Tok'Ra napisał/a:
Manewry cenowe jakie daja się zaobserwowac, sa wytworem sztuki marketingowej - i maja jeden cel - stanowia koszty reklamy pozostawiajacej w kupujacych jedno wrazenie, ze tam jest najtaniej.

Jasne że tak :) To nie jest organizacja charytatywna i chcą zarabiać.
Tok'Ra napisał/a:
I dowcip polega na tym, ze marketing ten dziala tylko dla wybranych grup produktow - duzo sprzetu stoi tam po zupelnie zwyczajnych wysokich cenach i na nich z normalna marza tak na prawde MM zarabia.

Święta prawda. Czasem te ceny są naprawdę z kosmosu! Nie mniej jednak polityka cenowa MM jest taka, że jeśli przyjdziesz do nich z kartką od ich konkurencji i pokażesz że w gazetce/ulotce/etc. ktoś ma coś taniej, zawsze dostaniesz niższą cenę. Tak było w każdej sytuacji jaką widziałem, a pracowałem tam trzy lata.
Tok'Ra napisał/a:
Czasami jest to inna technika rozwiazywania problemu handlowca. Przykladowo taki HP jak ma na gwarancji drukarke - trzeba ja wyslac az do Niemiec. Z Niemiec wraca czesto po....miesiacu lub dwoch, juz jako refubrished - ale ze klient nie chce czekac miesiaca, wiec wczesniej dostal nowy sprzet. Co zrobic z odnowionym przez producenta sprzetem po reklamacji klientowskiej? Trzeba go szybko sprzedac... wiec się sprzedaje.... I tak to paskudnie w tym handlu dziala - dobrze ze druk nowej gwarancji jest, i sprzedaje się jako nowka niesmigana A potem gupie się ciesza z promocji... Tysiac zlotych taniej niz u konkurencji....tia...okazja A pewnie - tez bedzie dzialac bo czemu nie

Akurat z HP to nie jest trafione ;) HP serwisuje w Polsce i raczej powinienem napisać - wymienia na sprawne, tak jak napisałeś! ALE!! Jeśli oddajesz sprzęt do naprawy gwarancyjnej, to sam się na to zgadzasz! Poczytaj kartę gwarancyjną. Nie jest to do końca zgodne z prawem, więc: jeśli drukarkę wyślesz do HP sam (na ich koszt) i nie zgodzisz się na wymianę na sprawne urządzenie, to... dostajesz kasę którą za sprzęt zapłaciłeś. Nie jest to żaden blef, bo sam te sprzęty wysyłałem :) A jeśli HP, bądź ktokolwiek inny spóźnia się z naprawą? Sprawa jest prosta - korekta FV dla sklepu zamiast sprzętu. Oczywiście zdarzają się też takie "perełki" że serwis w MM nawali i sprzęt po naprawie wraca na sklep i to co ciekawe, po normalnej, półkowej cenie. Jako podpowiedź dla forumowiczów: obserwujcie pudełka. Sprzęt z wystawy, po naprawie i taki który ktoś zwrócił jest zwykle oznakowany w ten czy inny sposób. Zwykle da się to łatwo zauważyć.
Tok'Ra napisał/a:
Teraz tak: stwierdzenie, ze ceny rosna przed planowana obnizka - raczej jest w stylu: "pchla po odcieciu nog traci sluch - bo jak się jej powie skacz to nie skacze".

A jednak....
Cytat
Podsumowujac - mozna zyskac kupujac taniej na grze marketingowej prowadzonej w MM - o ile jest się swiadomym obowiazujacych cen na rynku. Klient z przypadku, ktory tam wchodzi zwabiony "najnizsza cena nie dla idioty" czesto kupuje tam produkty w zupelnie normalnej wysokiej cenie - bo cen nie zna, a kupuje z impulsu "bo mu się akurat chce". To wszystko jest gra marketingu nastawiona na zysk - bo nikt klientom w handlu prezentow robic nie bedzie, jesli nie beda wliczone w cene (nawet innego produktu).

Dokładnie tak właśnie jest. Ale jeśli ktoś daje się łapać na tanie sztuczki, to sam jest sobie winien :mrgreen:

Ogólnie: MM jest jak każdy inny sklep, zakupy trzeba robić świadomie. A swoją drogą, klienci nazywają ten sklep "Matką idiotów" ;)

Wszystkim życze takiej kasy, bo nie musieli sprawdzać cen gdy coś kupują !! :-B
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
screwdriver napisał/a:
Nie mniej jednak polityka cenowa MM jest taka, że jeśli przyjdziesz do nich z kartką od ich konkurencji i pokażesz że w gazetce/ulotce/etc. ktoś ma coś taniej, zawsze dostaniesz niższą cenę.

A jak przyjdę do MM we Wrocławiu i pokażę, że w MM w Krakowie dajmy na to mają zdecydowanie taniej, to mi po cenie krakowskiej sprzedadzą?
Miałem taką sytuację jak szukałem K100 dla siebie. I wtedy w Krk mieli za 2450 ZTCP (w promocji raczej, choć w Saturnie wtedy była tam cena nawet niższa), a we Wrocławiu "normalnie", czyli coś koło 2800.
 

rusek  Dołączył: 02 Kwi 2007
matb napisał/a:
screwdriver napisał/a:
Nie mniej jednak polityka cenowa MM jest taka, że jeśli przyjdziesz do nich z kartką od ich konkurencji i pokażesz że w gazetce/ulotce/etc. ktoś ma coś taniej, zawsze dostaniesz niższą cenę.

A jak przyjdę do MM we Wrocławiu i pokażę, że w MM w Krakowie dajmy na to mają zdecydowanie taniej, to mi po cenie krakowskiej sprzedadzą?
Miałem taką sytuację jak szukałem K100 dla siebie. I wtedy w Krk mieli za 2450 ZTCP (w promocji raczej, choć w Saturnie wtedy była tam cena nawet niższa), a we Wrocławiu "normalnie", czyli coś koło 2800.



chlopaki - jedna mala informacja - SATURN NALEZY DO KONCERNU METRO...
czyli media i saturn to to samo :) pozdrawiam
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
asklop napisał/a:
sprzedaz Pentaxa K10d w Rosji zaczela się ponad miesiac pozniej niz w Polsce. Dopiero od 2 tygodni jest on w ciaglej sprzedazy, a wczesniej tylko na zamowienie.
no to ładnie [z 17 kwietnia]: :mrgreen:



Cytat
PENTAX K10D покорил Фотофорум

Каждый год сотни компаний-производителей фототехники имеют обыкновение встречаться на международной выставке любительского и профессионального фото и видео "Фотофорум". А строгий экспертный совет выставки выбирает лучшие образцы фототехники. Такие, как PENTAX K10D.
На Фотофоруме 2007 PENTAX K10D оказался вне конкуренции в номинации «Полупрофессиональная зеркальная цифровая камера». Решение принималось лучшими знатоками: жюри Фотофорума состоит из компетентных представителей ведущих журналов и газет, работающих на российском рынке фотооборудования, фотоматериалов и цифровых медиатехнологий. Мы признательны уважаемым экспертам за высокую оценку результата деятельности PENTAX в конкурсе «Продукт года».

źródło: http://www.pentar.ru/news/
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref napisał/a:
no to ładnie [z 17 kwietnia]:


no tak moglem o tym napisac. Gapa ze mnie. To forum odbywalo sie w Moskwie w dziach 12-15 kwietnia w Krokus City.
Ale jest to nagroda za puszke w klasie polprofesjonalnej :-P
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
matb, Niestety :) Każdy market jest osobną spółką komandytową. Odpowiadają tylko za "swój rejon".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach