karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
Open Camera Controller - sterowanie DSLR z Nintendo DS
http://www.hdrlabs.com/occ/
OCC to projekt programowalnego pilota OpenSource do lustrzanki bazującego na Nitendo DS. Na stronie projektu wymieniają Canona i parę innych lusterek a Pentaxa już nie - jednak ze względu na identyczne sterowanie pilotem przewodowym w C i P ten projekt nadaje się również do P.

Może kogoś podkusi żeby zrobić samemu, tym bardziej że nie jest to wybitnie trudny projekt.

Pozdrawiam :-B


 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
To nie jest sterowane raczej prze jacka a przez USB.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
xolox napisał/a:
To nie jest sterowane raczej prze jacka a przez USB.


Raczej przez jacka.
Przecież to taka bardziej graficzna wersja interwałometru.
 

karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
xolox, mylisz się, w schemacie przez optoizolatory (NCE 3041) i diodę jest podłączenie na FullPress i HalfPress z gniazda wężyka spustowego:


Pierwsze zdanie w 'Getting started' przetłumaczona na szybkiego -
Cytat
Najłatwiejsza droga do zbudowania kabla do twojego aparatu zaczyna się od uzyskania przewodowego wyzwalacza migawki.


Pozdrawiam :-B
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
hmm
a tak się zastanawiałem nad tym czy ktoś potrafiłby stworzyć
tego typu oprogramowanie na telefon w JAVAie?
tak się zastanawiam i dało by się chyba przez Irdę albo jeśli nie to przecież zawsze jest jakaś opcja z podpinaniem słuchawek do telefonu.
tylko czy to jest w ogóle realne?
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Irda danych to inna podczerwień niż ta w w pilotach. Inny zakres falowy.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Doprawdy? Najwidoczniej autorzy programu irRemote o tym nie słyszeli.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
"Jeżeli coś jes niemożliwe do zrobienia, należy znaleźć kogoś kto o tym nie wie. I on to zrobi"
ale nie pamiętam kto to powiedział.

ale może coś nie pod symbiana?
dla ścisłości mam SonyEricssona
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
Rivelv napisał/a:
"Jeżeli coś jes niemożliwe do zrobienia, należy znaleźć kogoś kto o tym nie wie. I on to zrobi"
ale nie pamiętam kto to powiedział.

ale może coś nie pod symbiana?
dla ścisłości mam SonyEricssona


W telefonach to masz wybór Symbian, Android itp.
Java nie wchodzi w grę bo nie posiada dostępu do sprzętu.
A czy to IrDA czy pilot to dioda nadawcza jest ta sama więc nie ma opcji żeby nie mogło działać.

Jak ktoś ma Symbiana to może sobie pokombinować taką aplikację w mShell.
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Mogłem się bardziej zagłębić a nie od razu wypowiadać, ekran programu mnie nieco zmylił.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
:-/ swojego czasu kiedy chciałem zrobić sobie komputer na pilota to takie właśnie info otrzymałem na elektrodzie że zwykły odbiornik IR danych się nie nadaje, musi to być właśnie taki który odbiera zakres fal z pilota.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
k33l napisał/a:
:-/ swojego czasu kiedy chciałem zrobić sobie komputer na pilota to takie właśnie info otrzymałem na elektrodzie że zwykły odbiornik IR danych się nie nadaje, musi to być właśnie taki który odbiera zakres fal z pilota.


Elektroda trochę jak wikipedia. Nie grzeszy wiedzą :) (przynajmniej w wielu działach)
Jako odbiorników IrDA w elektronice używa się gotowych modułów, z generatorem.
Można i zwykłej diody, tylko wtedy więcej roboty z układem.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
W sumie to przecież ludzie jak na każdym forum.
 

karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
sp7foy napisał/a:

A czy to IrDA czy pilot to dioda nadawcza jest ta sama więc nie ma opcji żeby nie mogło działać.

Trochę się rozpędzasz

Dioda IR w komórce ma ograniczoną moc, wynika to z mobilności urządzenia i dwukierunkowego charakteru transmisji. Odbija się to na zasięgu. Poza tym odbiornik w urządzeniu wykonawczym działa optymalnie w pewnym zakresie częstotliwości. Piloty na podczerwień przeważnie pracują w częstotliwości 36kHz. Z tego co wygooglałęm Irda ma częstotliwość pracy 418 MHz (433 MHz). Moduł IRDA z telefonu pracując w trybie pilota musi zatem symulować pracę pilota wysyłając sygnał wielokrotnie w ramiach pakietu jednego polecenie.
Tak więc przyznasz chyba że jakaś różnica jest ;-)

Osobiście nie miałbym nic przeciwko sterowaniu z komórki aparatem przez bluetooth (odbiornik podłączony jackiem do aparatu). Ten protokół jest radiowy co za tym idzie pozbawiany jest wad komunikacji na podczerwień.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
karmazyn napisał/a:

Tak więc przyznasz chyba że jakaś różnica jest ;-)


Fizycznie dioda jest taka sama. Moc itp nie ma żadnego znaczenia.
W symbianowcach jest dostęp do fizycznego sprzętu i dlatego można się bawić w piloty.

Pilotem z irRemote można się bawić, działa z Pentaxami. A żeby na BT śmigało to straszna kombinacja sprzętowa, chyba że producent aparatu doda odpowiednią opcję do sprzętu i ... jak rozwiązać problem softu.
Gdyby to był jakiś soft typu PRA przez BT to byłoby pięknie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach