donietsk  Dołączył: 03 Wrz 2008
FOTO-SNAJPER od Zenita do K200D czy to się Uda ?
Naszedł mnie taki pomysł, czy możliwym było by zamocowanie K200D na Uchwycie Pistoletowym od Zenita czyli na tzw. Foto-Snajperze ? może ktoś ma taki uchwyt i można było by sprawdzić, pomyślałem o tym bo włuczenie się z ciężkim obiektywem i trzymanie go nie jest miłe a z foto-takim czyms było by zapewne wygodniejsze ...

oczywiscie dopuszczam pewną modyfikację, ... tak aby pasowało, Co Państwo o tym myślicie ?
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Zenity z tego zestawu miały dodatkowy spust migawki na dole korpusu. Dzięki temu były wyzwalane spustem karabinka. Również kombinowałem, żeby taki uchwyt przyspawać do K200. Wymyśliłem sobie, ze da się to wyzwolić za pomocą wężyka. Po prostu trzeba przerobić uchwyt, dorobić przełącznik do spustu. Wystarczy sama migawka, af i tak nie działa. Tair ma preselekcyjną przysłonę, która jest zwalniana szyną na spodzie obiektywu. Jak zrobić wężyk opisane jest w dziale Złota Rączka. Trzeba jeszcze wyregulować gwint na obiektywie, tak aby po wkręceniu w przejściówkę gwint statywowy w szkle znajdował się w osi obiektywu- zwykle po wkręceniu jest przesunięty w lewo. Regulację robi się poprzez poluzowanie trzech śrubek, które trzymają pierścień z gwintem. Musisz także minimalnie spiłować gniazdo spustu na karabinku, bo nie da się ostrzyć- jest za wysokie i po wkręceniu klinuje pierścień ostrości na obiektywie. No i zapomnij o użyciu gripa w takim układzie.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
 
keram7719  Dołączył: 30 Mar 2010
Foto snajper w moim wydaniu :-)
Moją intencją była przeróbka, która by pozwalała do zamocowania zarówno Pentaxa jak i Zenita.

Całą zabawę rozpocząłem od przygotowania płytki


Na której umieściłem podwójny mikrostyk


Mikrostyk zamocowałem w uchwycie spustu za pomocą dwustronnej taśmy klejącej



W obudowie fotosnajpera wyciąłem rowek na wyprowadzenie kabelka


I jeszcze bagnet. Tutaj oprócz zamontowania adaptera na bagnet pentaxa (wykręciłem z niego blokadę), ślusarz zamontował mi pierścień na tulei którą się ustawia body względem obiektywu, w którym następnie wywierciłem otwór do blokady aby body zblokować z obiektywem (mała porada jeśli chodzi o adaptery z allegro te czarne, są o 0,2 mm za duże trzeba je stoczyć i pasują jak ulał)


Zostało mi jeszcze spiłowanie tego elementu w który wchodzi spust zenita bo jest zbyt wysoki i podnosi do góry pentaxa :-) i chyba skrócę dorobionykabelek od spustu.
 

donietsk  Dołączył: 03 Wrz 2008
Brawo, dziękuje , za wspaniałe rozwiązanie o ile dam rade to spróbuję swych sił ...
 

karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
Cytat
podwójny mikrostyk

To teraz jeszcze napisz skąd takie cudo wytrzasnąłeś?

Ładna modyfikacja, jak znajdziesz chwilkę to wrzuć foty z zamontowanym body
 

lobo  Dołączył: 30 Kwi 2009
karmazyn napisał/a:
To teraz jeszcze napisz skąd takie cudo wytrzasnąłeś?

Coś podobnego jest w TME:
TACTM-63DA Przełacznik TACT 6,4x6mm o podwójnym działaniu
http://www.tme.eu/pl/kata...%3D++TACTM-63DA
 

karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
lobo, jestem rozczarowany :shock:
Liczyłem na jakieś potajemne źródło typu wyrywanie ze sprzętu AGD, a tu ot tak w TME. Na usprawiedliwienie dodam że nawet z karty katalogowej nie zorientowałbym się że ten przycisk działa dwustopniowo. Moim subiektywnym zdaniem to najlepsza modyfikacja spustu jaką widziałem. Prosto, szybko, precyzyjnie i funkcjonalnie, +10 do pomysłowości.

Diagram tego przycisku:


W mojej wersji użyłem dwóch oddzielnych micro przełączników, sposobu montażu nawet nie podejmuję się opisywać bo mocno namotałem. Jak znajdę chwilkę to obfotografuję i wrzucę. Już żałuję że się pośpieszyłem...
 
keram7719  Dołączył: 30 Mar 2010
karmazyn napisał/a:

To teraz jeszcze napisz skąd takie cudo wytrzasnąłeś?


Mikrostyk pochodzi z uszkodzonego wężyka od fuji (oczywiście podróbki), z resztą kabelek też z wężyka, z tym, że w fuji jest mikroUSB więc trzeba było wlutować jacka :-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach