tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Śmierć fotografii cyfrowej - co teraz?
Przejrzałem co w sieci szumi na temat śmierci cyfry.
Oto kilka przykładów:


rok 2007 napisał/a:
Z dużym zainteresowaniem (i w pewnej mierze niezrozumieniem) śledzę zjawisko "śmierci fotografii", ale nie fotografii "jako takiej" ale pojedynczego zdjęcia. Zgodnie z moimi obserwacjami śmierć wstawianej do galerii pracy następuje gdzieś w okolicach połowy galerii. Gdzieś tam przebiega granica na której nikną komentarze i dramatycznie spada puls. Dalej zapuszczają się już tylko niezwykle odważni widzowie, tacy, którzy nie boją się plątać w środku nocy po cmentarzysku.
Może udałoby się wskrzesić dobre prace choć na chwilę?
:)


rok 2008 napisał/a:

CEO Kodaka, Antonio Perez, poinformował, że w najbliższym czasie może dość do istotnych podwyżek cen papierów fotograficznych (nawet o 20%). Spowodowane jest to rosnącymi cenami surowców.

Problem ten dotyczy całego rynku fotografii, ponieważ owe surowce to aluminium, srebro i ropa naftowa – używane przez wszystkich producentów. Jednocześnie rosnące ceny ropy dodatkowo zwiększają koszty dystrybucji, co jeszcze bardziej zmniejsza opłacalność produkcji tego asortymentu.


W związku z ciągle drożejącymi szkłami i puszkami (listopad 2008 - skok cen NiC* i Pentax) pozostaje nam chyba tylko jedno wyjście - sięgnięcie po analogowe korpusy. Nie bardzo wiem jak poradzą sobie użytkownicy niepełnoklatkowych szkieł na tradycyjnym materiale, ale znając życie rozwiązanie będzie najprostsze z możliwych - zrobi się moda na winietę.



*NiC - Nikon i Canon
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
:-D
Cytat
co teraz?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
I dobrze. W cholerę wyrzucić całą tą elektronikę.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
śmierć i fotografia :?:

 
barylek  Dołączył: 11 Paź 2009
Dobrze, że w domu stare sprzęty się przewalają. Trzeba odkurzyć i jazda.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ja się już przestawiłem. Mam lajwju i więcej niż FuFu. Nie mam BF/FF i matryca się nie brudzi.

 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Dada napisał/a:
Nie mam BF/FF

E tam, na hiperfokalnej to nikt nie ma BF/FF. Się nie liczy ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Okulary na nosie wskazują na poważny FF.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
plwk napisał/a:
na poważny FF.
Raczej korekcja aberacji sferycznych i asrtygmatyzmu. Aberacje chromatyczne występują tylko po użyciu.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach