perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Skoro obrządki religijne są tylko (bo nie AŻ) tradycją, to po co je praktykować?
Dla tradycji ?

Jak dla mnie EOT, bo jeszcze dostaniemy po krawacie Samoobrony za rozmowy niezgodne z Regulaminem!
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
tatsuo_ki napisał/a:
doszło jedynie do zbieżności terminów, które zostały wybrane ze względu na zbliżenie znaczeniowe ze świętami pogańskimi. a wszystko po to, żeby właśnie zachować ciągłość tradycji,

Dokladnie - tak jak kapliczki i kosciolki powstawaly w miejscach obrzedow "poganskich" [specjalnie w cudzyslowiu, bo jednak cos dla niektorych jest poganskie, dla innych jest religia - szanujmy sie nawzajem].
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
A wszystko po to, żeby przyciągnąć więcej wyborców... znaczy wyznawców. Nic się nie zmienia ;-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
perl napisał/a:
Skoro obrządki religijne są tylko (bo nie AŻ) tradycją

są AŻ i są TEŻ tradycją.

ale ja już się więcej nie wypowiadam, bo widzę, że dyskusja raczej mało odkrywcza będzie.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
tatsuo_ki napisał/a:
ale ja już się więcej nie wypowiadam, bo widzę, że dyskusja raczej mało odkrywcza będzie.
gdybyśmy tylko doszli do tego, jak sprawić żeby marketing Pentaxa był taki sam jak kościoła katolickiego...
I na tym można by skończyć. ;-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
W regulaminie ktoś napisał/a:
1. Dbaj o atmosferę na Forum. Nie tolerujemy chamstwa, łamania prawa oraz wszelkich zachowań nie na poziomie. Nie dyskutuj o polityce, religii oraz innych, równie kontrowersyjnych tematach. Bądź uprzejmy i przyjazny, a na Forum będziesz się czuł, jak u siebie.


[ Dodano: 2010-04-02, 13:30 ]
Szczuję psem:
:-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
perl napisał/a:
gdybyśmy tylko doszli do tego, jak sprawić żeby marketing Pentaxa był taki sam jak kościoła katolickiego...

Wyluzuj chłopie bo nawet nie wiesz kiedy przekroczysz granice dobrego smaku :roll:
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Fakt, że Święta Nasze Katolickie mają swoje odpowiedniki w tych "pogańskich" (głównie Celtyckich). Wszystkich Świętych, było celtyckim nowym rokiem. To że Chrześcijaństwo ma swoje Święta w podobnych terminach nie jest niczym złym czy jakimś gorszącym powodem do wstydu.

[ Dodano: 2010-04-02, 14:07 ]
Tutaj tylko widzę jakieś nieprzyjemne obrazy i wytykanie tego :-/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
DrEwNiAK, spoko - to tylko perl Nie ma sie czym przejmowac. Ten typ tak ma ;-)
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
ja tam lubię Wialkanoc a z nią Misteria Paschalia - uczta dla uszu

[ Dodano: 2010-04-02, 15:44 ]
my god!
mygosia masz wstążkę?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
jitt napisał/a:
my god!

Och... wystarczyloby "Gosiu!".

Ano mam.
Bo mi sie konik bujal.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach