Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 144
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc144.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 04.04.2010, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc144_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc144_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc144_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc144_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (proszę usunąć spacje z adresu)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
-----------------
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc144.html

1. Briho
Obróbka w ACR + PS.


2. Dancer


3. Gebi
Nie miałem zbytnio pomysłu na to zdjęcie (spore kolorowe szumy) i może poszedłem na łatwiznę próbując konwersji na cz-b.
Na początek zdjąłem kolor, następnie podbiłem kontrast i wygiąłem krzywą, a czy to wystarczyło to już sami oceńcie.


4. Izbkp


5. Rafi
Postanowiłem w końcu poćwiczyć obróbkę RAW, bo wiem, że to moja pięta achillesowa (kolejna). I właśnie od tego numeru RC obiecałem sobie zacząć. Jednak okazało się, że chyba trafiłem na zbyt trudne dla mnie wyzwanie w tym przypadku. Ale skoro sobie obiecałem, to się zmierzyłem.
Z kolorami jakoś ciężko mi było, więc w efekcie postawiłem na wersję WB.
To tyle odnośnie "obróbki".
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Kontynuując niejako...
Parę razy oceniałem, a teraz - dla równowagi niejako - sam postanowiłem się zmierzyć z wyzwaniem w postaci obróbki. Może starczy mi wytrwałości, aby dalej się tu bawić i próbować się również dzięku temu czegoś nauczyć.

Sądząc po ilości nadesłanych propozycji i sposobie obróbki, nie tylko mnie było ciężko ;-)
Również próbowałem w kierunku wersji, jakie zaprezentował zarówno Dancer jak i Gebi, ale ostatecznie wysłałem to, co widać.

Jeśli zaś chodzi o wybór mojego "faworyta", to przyznam, że tym razem nie mogę się zdecydować na wybór obróbki, która w mojej opinii byłaby zdecydowanie lepsza niż pozostałe.
 
p_ttl
[Usunięty]
bezapelacyjnie Briho
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Briho
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Briho
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bezapelacyjnie nejlepszą wersję zaprezentował Briho :-)))

Ja.... starałem się uzyskać efekt starego zdjęcia.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
ciągle nie wiem ;-)
Widzę, że zdecydowanie Briho w waszych opiniach, a ja... ciągle nie wiem. A dlaczego? Co mnie powstrzymuje? Bo musiałbym być na miejscu i "wiedzieć".

Zdaję sobie sprawę, że to ważne przy ocenianiu, więc cd. wg tego co na wersjach 700 pikseli. Briho zdecydowanie najlepsze oddanie kolorów skóry dla wszystkich postaci.
Ale to moje ALE: musiałbym wiedzieć, że reflektory z tyłu w rzeczywistości dawały kolor/poświatę niebieską (jak u Briho właśnie), a nie wpadającą w fiolet, jak u Izbkp .
Bez tej wiedzy nie zdecyduję się wybrać najlepszej w mojej opinii obróbki. Nawet pod względem kolorów - mimo plusów za naturalność kolorów twarzy, bo nie wiem, na ile jest to zgodne z zastaną, faktyczną sytuacją.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Rafi napisał/a:
Bo musiałbym być na miejscu i "wiedzieć".
domyślny jpg z k-xa

:-> przepraszam, że nie wysłałem swojej wersji ale nie miałem żadnego pomysłu na to zdjęcie
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
jednak WHITE ;)
pszczołowaty napisał/a:
domyślny jpg z k-xa

Dzięki. Też taki podgląd domyślnie miałem (białe światło), ale nie w PPL, bo mi starsza wersja nie otwiera, więc do końca pewności nie miałem. Zresztą jpg mógł "przekłamać" i ustawienia domyślne puszki mogły nie oddać rzeczywistego koloru. A ten chciałem utrzymać przy obróbce kolorowej i dlatego m.in. poszedłem w WB.
 
Setmag  Dołączył: 19 Kwi 2009
Briho za świetnie dopasowane kolorki!
Dancer za klimacik
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Dzięki panowie.
Przyznam że ciężko było obrabiać tego RAW-a, dużo się namachałem suwakami :-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
oj ciężko ciężko :mrgreen: gratulacje briho,

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach