Mel  Dołączył: 03 Maj 2008
Pierścień redukcyjny potrzebuję dorobić
Jakieś namiary na dorabiacza pierścieni potrzebuję...

Forumowa szukajka mówi: "nie znaleziono wyników pasujących..."
Sąsiad blisko z tokarką: "Nie, nooo, zajęty jestem"
Sąsiad daleko z tokarką: "<cenzura obyczajowa mode on>"

Pilnikiem nie wyrzeźbię, swoją tokarkę zamieniłem na fajny obiektyw :-D
Pomoże ktoś? Co potrzeba: obiektyw z gwintem M20/0,7 wkręcić w gwint M42/1.

-- M.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Tego sąsiada z daleka bym powiadomił, że może mi się już nie kłaniać :mrgreen: . Z tego sąsiada blisko to taki tokarz precyzyjny, jak z koziej kiszki rajzentasze i dlatego się nie zgodził. Był facet w Lublinie, który robił wszelkie możliwe redukcje. Handlował na Allegro, ale możesz jego ogłoszenia znaleźć w starych Foto*Kurierach. Ja mam większy problem: szukam przejściówki z M42 na OM.
Zobacz w firmie RaysFoto.
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
technik219 napisał/a:
szukam przejściówki z M42 na OM.
rzuć więcej światła
:idea:

[ Dodano: 2010-04-09, 20:42 ]
:-D był kiedyś na forum tokarz :!:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
technik219 napisał/a:
szukam przejściówki z M42 na OM.
Istnieją w handlu (np. firmy Hama), ale tylko z soczewką - inne odłegłości bagnetów. A jaki chcesz obiektyw mocować do OM- a ? Bo może T2 rozwiąże problem. Ja tak z Tairem zrobiłem.

[ Dodano: 2010-04-09, 20:47 ]
technik219 napisał/a:
Był facet w Lublinie, który robił wszelkie możliwe redukcje

Dalej robi. Kontakt - http://www.foto-akcesoria.com.pl/sklep/
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Dada napisał/a:
A jaki chcesz obiektyw mocować do OM- a ? Bo może T2 rozwiąże problem.

Jupitera 9.
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Taaak... 85 $+20$ przesyłka.... A i ta soczewka wygląda jak wycięta z butelki. Tę Hamy oglądałem i wyglądała na solidniejszą. Jeszcze spróbuję skrócić Jupiterowi odległość roboczą i może podpiłuję rosyjską przejściówkę do Kiewa 19 (plus zmiana położenia wkręta blokującego). Będzie pasowało, tylko bez blokady.
Ale jakby ktoś spotkał tę Hamę, to niech da znać :-B
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
technik219 napisał/a:
spróbuję skrócić Jupiterowi odległość roboczą i może podpiłuję rosyjską przejściówkę do Kiewa 19
Ja bym skrócił odległość i zastosował T2 do OM-a. Są dostępne chyba. Natomiast w mojej Ham(ow)skiej przejściówce wcale ta soczewka lepiej nie wygląda i zachowuje się odpowiednio do tego wyglądu.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Jak to jest z tym mocowaniem T2? Czy to jest mocowane na wkręty? Kiedyś "ruscy" sprzedawali obiektywy z gołą "dupką" i redukcjami na gwint, bagnet N i K. Ale obiektywy mają różne średnice. Czy T2 będzie pasowało do średnicy Jupitera? Czy trzeba zmierzyć średnicę elementu, na którym ma on być zamocowany i szukać adaptera do tej średnicy z mocowaniem OM? Może mi ktoś rozjaśnić ten temat pod sufitem?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
technik219 napisał/a:
Czy to jest mocowane na wkręty?
Tak
technik219 napisał/a:
Czy T2 będzie pasowało do średnicy Jupitera?
Raczej nie za bardzo
Postaram się jutro coś sfocić i wrzucić do wątku.

[ Dodano: 2010-04-10, 19:11 ]
Tak wyglądają pierścienie T2 - do OM-ki i Pentaksa. W obu jest wewnętrzny pierścień - ten ustawiony pionowo- (z gwintem wewnętrznym M42) mocowany wewnątrz właściwego pierścienia z bagnetem przy pomocy wkrętów blokujących. Np. do Taira 3S i 11 żeby zamocować pierścień na obiektywie, trzeba ten wewnętrzny zdemontować i zamienić oryginalną dupkę na T2. Niestety Jupiter nie ma demontowalnej dupki i taki numer się nie uda.

 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Dada dzięki. Jakiś czas temu rozbierałem Jupitera i pamiętam, że poszło łatwo z jego zadem.
Sprawdziłem, masz rację. Zbyt dużo by trzeba przerabiać. szkoda.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach