andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Czyszczenie optyki
Może to nie jest typowa złota rączka ale pragnę się z wami podzielić moim "odkryciem"
Kto miał do czynienia choćby z filtrami HOYA wie jak się czyści optykę z "mazajów".Penetruję czasem szafkę pod zlewozmywakiem gdzie żona trzyma różne rzeczy do utrzymywania czystości i trafiłem na coś takiego


Czteropak ściereczek kupionych w NETTO.Wziąłem do rąk tą niebieską (szkło i lustra) i sprawdziłem na szybie okiennej.Zdziwiłem się efektem ściereczki z kompletu za 6 zł.Po powrocie z marszobiegu postanowiłem dokonać hardcore-owego zabrudzenia filtra na kicie potem z czoła.Piękny deseń wymalowany paluchem zniknął po chwili.Efekt cudowny-szkło czyste bez jakichkolwiek pyłków kurzu czy plamek oraz smug.
Tydzień wcześniej zachorowałem na ściereczkę którą siostra zaprezentowała mi z zestawu Raypath.Na allegro sama ściereczka do optyki to 18zł+wysyłka.Dobrze że się powstrzymałem i pogrzebałem w "skarbnicy" żonki.Z czystym sumieniem polecam ten "wynalazek"-jest naprawdę dobry do zadań jakie mu powierzyłem
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Tylko trzeba uważać na ściereczki z Chin. Niby też mikrofibra, ale może być gorszej jakości i pylić. Poszukaj tych z logo "Stella" - są dobre. Robili też gładkie (jak gruba podszewka - błyszczące) ściereczki do optyki. Można pytać w sklepach gospodarstwa domowego.

[ Dodano: 2010-05-06, 22:56 ]
ostatnio kupiłem za 4 złote/sztuka.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Stare, dobre ściereczki z NETTO. :-)
Mam takie, ale do optyki jeszcze ich nie używałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach