rusek  Dołączył: 02 Kwi 2007
super sa wiezowce w chinach! a jakie sklepy!

 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
JA też kupiłem dzisiaj w Złotych Tarasach o 16 z minutami spotkałem sie tez z użytkownikiem forum -"Korba" kupującym też K10. Co do ergonomii to nikt mi nie powie ist DS był dużo lepszy dla mnie, większe wcięcie na paluchy lekki. K10 to cegła która powoli robi mi odcisk na najmniejszym palcu prawej dłoni. Ale nic przyzwyczaję się za to ustawianie balansu bieli super podoba mi się. BF FF narazie nie będę się przypatrywał. :-P
Jakiś mały numer seryjny wydaje mi sie 2286018 no i wiadomo skąd Philipines.
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
NikitttA napisał/a:
tylko Chiny czy Tajlandia ? :->


Zdecydowanie poleciłbym Tajlandię. To moja osobista opinia i dla uczciwości dodam, że w Chinach nie byłem (a w Tajlandii tak). Miałem przez jakiś czas podobną rozterkę i zgłebiałem nieco temat.

W Chinach musisz się raczej zdecydować na jeden region, chyba że stać Cię na wewnętrzne przeloty. Jak chcesz zobaczyć na raz i Pekin i Wielki Mur i na przykład prowincję Guilin, słynącą z pięknych krajobrazów (ech, te góry...) to nie obejdzie się bez samolotu lub wielogodzinnego przejazdu. W Tajlandi przeróżne piękne krajobrazy masz skoncentrowane na dużo mniejszym obszarze. W dodatku te wszędzie obecne wpływy religi hinduistycznej i pozostałości średniowiecznego Syjamu (Ajutthaja, Sukhotai)... Piękne.

A Ty a.d.a.m. jakie masz na ten temat zdanie?
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Kamczatka

[ Dodano: 2007-04-28, 00:59 ]


adas, smieszne masz opisy pod zdjeciami na pikasie:

CYT Czy ktos widzial w Polsce sklep Tiffany?! Nikogo nie bylo by stac na ich produkty.
A w Pekienie...

KONIEC CYT.

...a w pekinie i w calych chinach stac wszystkich chinczykow na TIFFANY :D
prowincja zdycha z glodu i epidemii AIDS...dzieci pracujace dla NIKE
za 3 dolce[/quote]

Pamietaj, ze galeria na google z definicji jest dla znajomych, ktorzy rozumieja podpisy. W tym przypadku chodzilo o ilustracje tempa rozwoju Chin oraz tego jak szybko rosnie grupa zamoznych ludzi. Musi byc ich wielu skoro tak drogim markom oplaca sie otwierac swoje sklepy. Chodzilo tez o zwrocenie uwagi, ze w Wawie takich sklepow nie ma co sugeruje, ze liczba bogatych w naszym kraju jest ciagle mala. Nie ma to nic do rzeczy z bieda czy AIDS :)

Niedawno forumowicze zwrocili mi uwage, ze nie nalezy poruszac tu watkow politycznych wiec nie bede przedstaial kontrowersyjnych pogladow :-) - jezeli chcesz, moge naisac do Ciebie prywatnie. Powiem tylko, ze ciagle mocno utrwalony obraz Chin jako policyjnego komunistycznego kraju nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. Tak, sa duze kontrasty ale te sa rowniez w Polsce, w Ameryce Pd i wielu innych miejscach. Bylem rowniez na Chinskiej wsi i powiem, ze historie o panujacej tam biedzie sa baaaaardzo przesadzone. Widzialem wieksza nedze w naszym kraju.

[ Dodano: 2007-04-27, 23:30 ]
marichi25 napisał/a:
NikitttA napisał/a:
tylko Chiny czy Tajlandia ? :->


Zdecydowanie poleciłbym Tajlandię. To moja osobista opinia i dla uczciwości dodam, że w Chinach nie byłem (a w Tajlandii tak). Miałem przez jakiś czas podobną rozterkę i zgłebiałem nieco temat.

[...]

A Ty a.d.a.m. jakie masz na ten temat zdanie?


Odpisalem na ten temat NikitttA'cie prywatnie by nie robic z forum pentaxa forum turystycznego. Ale doradzilem jej dokladnie to samo, choc z innych powodow. Trzy tygodnie na Chiny to za malo, no i Chiny wymagaja lepszego przygotowania sie. Natomiast w 3 tygodnie mozna zwiedzic Tajlandie ale i kraje sasiednie. Przykladowo, moj pracownik jest teraz w Tajlandii ale za moja namowa odwiedzi tez Singapur i Malezje. Jest to mozliwe, bo transport w tym rejonie jest calkiem dobry i tani. Wliczajac w to tanie linie lotnicze, ktre sa NA PRAWDE tanie.
Prywatnie jestem typem turysty miejskiego tj. wole podziwiac dziela rak ludzkich (zabytki, swiatynie, palace, miejscowa kuchnie :-) ). Ale jesli ktos jest turysta typu przyrodniczego (gory, jeziora, motylki itp.) to bedzie rownie zadowolony.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
a.d.a.m, podobaly mi sie zdjecia z klasztoru. Przypomnialy mi sie sceny z filmu, ktorego bardzo dawno nie ogladalem.
 

rusek  Dołączył: 02 Kwi 2007
ale fajnie tam w chinach!

 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Rusek to na prawdę nie jest forum na taką dyskusję. Zwłaszcza, że chyba mówimy o dwóch różnych sprawach, trochę tak jakbym ja mówił o tym, że dzięki niskim podatkom w USA gospodarka kwitnie i się rozwija (a Pentaxy można kupić za dużo niższą cenę niż w Polsce) a Ty, że w USA jedzą genetycznie modyfikowaną żywność, nie podpisali protokołu z Kyoto i biją murzynów. Jedyny wspólny mianownik, to że mówimy o zjawiskach występujących w tym samym kraju. Ale mówimy zupełnie o czym innym :-) .

Pozdrawiam gorąco.
 

rusek  Dołączył: 02 Kwi 2007
a.d.a.m napisał/a:
Rusek to na prawdę nie jest forum na taką dyskusję. Zwłaszcza, że chyba mówimy o dwóch różnych sprawach, trochę tak jakbym ja mówił o tym, że dzięki niskim podatkom w USA gospodarka kwitnie i się rozwija (a Pentaxy można kupić za dużo niższą cenę niż w Polsce) a Ty, że w USA jedzą genetycznie modyfikowaną żywność, nie podpisali protokołu z Kyoto i biją murzynów. Jedyny wspólny mianownik, to że mówimy o zjawiskach występujących w tym samym kraju. Ale mówimy zupełnie o czym innym :-) .

Pozdrawiam gorąco.


no wlasnie - fajny aparat kupiles! ja jestem zadowolony
i nie ma zamiaru sprawdzac czy dobrze fokusuje :)

dla mnie aparat sluzy do zabawy! :)
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Zrobiłem test (patrz link poniżej). Zapewne nie do końca z zasadami sztuki. Na moje oko jest OK lub jest leciutki FF (ok. 2 do 3mm). W sumie akceptowalne. Jak mnie będzie denerwować to skoryguję softem).

Przy okazji.. mam wgraną wersje 1.0 a nie 1.1 oprogramowania. Czy tak powinno być?


http://picasaweb.google.c...408688808652354
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
a.d.a.m napisał/a:
mam wgraną wersje 1.0 a nie 1.1 oprogramowania

Wgraj 1.10, w 1.0 nie skorygujesz FF/BF.
W 1.10 jest jeszcze bezprzewodowe sterowanie lampą błyskową.
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
a.d.a.m napisał/a:
Odpisalem na ten temat NikitttA'cie prywatnie by nie robic z forum pentaxa forum turystycznego.


A co tam! Najwyżej nas Admin wywali do Hyde Parku z naganą słowną. :-P

Pentax@pl to forum dla ludzi, a fotografia to sztuka patrzenia na rzeczywistość, a nie tylko korygowania FF/BF...

Pozdrówka! :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach