kooliz  Dołączył: 31 Maj 2008
Pęknięta kuweta
Kleił może ktoś z was kuwetę do ciemni?
Zastanawiałem się nad użyciem kleju na bazie cyjanoakrylanu (np. pattexa), ale nie wiem czy będzie to miało jakiś wpływ na odbitki. Tzn. czy klej po wyschnięciu nie wejdzie w jakąś reakcję ze składnikami chemii.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Ja bym to zrobił klejem na gorąco w sztyftach.Pistolet raczej taki z większą temperaturą i mocą.Zdjąłbym osłonkę silikonową z końcówki i nadtapiał plastik a w bruzdę wlewał klej
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Dla pewności weź jakiś rylec i "sfazuj" krawędzie pęknięcia. No i pistolecik bardzo gorący.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
ja bym od wewnątrz pokeił (tymczasowo) jakąś taśmą żeby za dużo kleju do wewmnątrz sie ne dostało, a potem od zewnątrz czymś do plastiku... cjanopan jest raczej kruchy więc lepiej żeby to było coś jak łatka.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Klej do rur z PCW (w sklepie hydraulicznym).
 
kooliz  Dołączył: 31 Maj 2008
Dzięki za odpowiedzi:)
Bardzo mi się podoba pomysł z klejem w sztyfcie, na gorąco. W zasadzie o sztywność łączenia aż tak się nie martwię, jak o to by cyjanopan, nie wylazł mi na odbitkach :-x
Klej na gorąco chyba będzie obojętniejszy.
Postaram się jakoś skołować pistolecik, bo jak kupować to już chyba lepiej nową kuwetę...
Jeszcze raz dzięki za propozycje.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
kooliz, nie żałuj na pistolet.Koszt to ok 20zł(Brico Marsche) a niejednokrotnie ci się przyda.Jeżeli chodzi o sztyfty,to są w różnych kolorach i twardości.Ten bezbarwny jest bardziej miękki od białego.Poczytaj na opakowaniach i wybierz ten lepszy według ciebie.
 

figureliusz  Dołączył: 31 Gru 2009
A jak drobne pęknięcie, to stary, niezawodny distal. Żywice epoksydowe po wyschnięciu nie wchodzą w reakcje (tak mi się wydaje)
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
ja znając zasadę zgodnie z którą prowizorka trzyma najdłużej, zakleił bym przeźroczystą taśmą klejącą.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
figureliusz, distal nie łapie plastiku :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach