Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dźwięk lustra w DLu mnie bardzo mnie irytował - zapewne ze względu na porównanie do Z-1p. I nie chodziło o siłę odgłosu, ale sam dźwięk - był po prostu za wysoki. Teraz już się przyzwyczaiłem. Poruszyłem kiedyś ten temat na forum, to zostałem poinformowany, że konkurencja (Canon) ma głośniejsze lustro. Tak, jakby to miała być jakakolwiek pociecha. Bez wątpienia Olek E1 w tej materii jest nie do pobicia. Jeśli jest to dla Ciebie głównym kryterium - bierz go (choć akurat dla mnie ważniejszy jest wizjer).
Zagadką dla mnie jest fakt, dlaczego mniejsze lustro w DSLRach jest gorzej wytłumione od tego w analogach. Być może kiedyś ujrzymy na ten temat książkę Ericha von Dänikena, bowiem racjonalnego wytłumaczenia raczej nie widzę.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Dźwięk lustra w DLu mnie bardzo mnie irytował - zapewne ze względu na porównanie do Z-1p. I nie chodziło o siłę odgłosu, ale sam dźwięk - był po prostu za wysoki. Teraz już się przyzwyczaiłem. Poruszyłem kiedyś ten temat na forum, to zostałem poinformowany, że konkurencja (Canon) ma głośniejsze lustro. Tak, jakby to miała być jakakolwiek pociecha. Bez wątpienia Olek E1 w tej materii jest nie do pobicia. Jeśli jest to dla Ciebie głównym kryterium - bierz go (choć akurat dla mnie ważniejszy jest wizjer).


akurat E-1 ma najlepszy wizjer.. 100 % pokrycia :)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Miałem okazję zrobić 2 fotki Nikonem (d70s czy coś takiego, nie widziałem napisu :-P ). Muszę przyznać, że był sporo cichszy od k100d.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
akurat E-1 ma najlepszy wizjer.. 100 % pokrycia :)


Tia, przy jego klatce.... pffff... ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
K10 ma ładniejszy dźwięk lustra niż K100, ale oba słychać. Bezpośrednio mogłem sobie porównać k100, A100 i D40 (we wspomnianym już nie tylko przeze mnie sklepie Jarkom, czyli fizycznym odłamie cyfrowe.pl ;-) ) - najładniej brzmiało lustro w D40. Ale wtedy nie miałem w łapkach jeszcze k10, a ta bestia jest strasznie miła. 8-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gwiazdor, zmien awatara. zadnych animacji....
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Shakal, spróbuj może tutaj:

http://www.foto-net.pl/sk...3ac2d6c85403d0a

Znajoma kupowała tam K100D i jako posiadaczka analogowego Pentaxa sprawdziła sobie działanie aparatu z posiadanymi obiektywami. Twierdzi, że jest z zakupu bardzo zadowolona. Poza tym, to jest w Sopocie więc maż bliżej niż do Gdańska i możesz uniknąć potencjalnych korków.
Kasetka była tyż w Electroworldzie, ale chyba był to ostani egzemplarz, z wystawy, i poszedł za 1999 PLN, z kitem - komuś się udało.
Co i gdzie kupisz to inna para obuwia gumowego, ale w FOTO-NECIE będziesz mógł sobie sprawdzić.
Pozdrówka - Kuszelas
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
shakal napisałem Ci, żebyś na www.dpreview.com sprawdził dźwięki ale muszę, Cię przeprosić, sugeruj się tym tylko w przybliżeniu. Sprawdziłem mojego K10 i troszkę inaczej słychać serię zdjęć. Widocznie wiele zależy od ustawien w odtwarzaniu mp3
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
shakal napisał/a:
W gdańskim MM nie było żadnego lustra Pentaxa (ani sztuki),


osobiście porównywałem całkiem niedawno k100 i k10 właśnie w tym MM, więc dziwi mnie, że nie trafiłeś tam żadnego lustra pentaxa. Bez problemu dostałem oba aparaty do ręki i mogłem się spokojnie obydwoma pobawić. IMO k 100 jest znacznie glośniejsza.

tak jak kolecdzy wspomionali, także w foto-necie w Sopocie i w Jarkomie w Gdańsku bez problemu powinieneś pomacać kasetkę.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
alkos napisał/a:
gwiazdor, zmien awatara. zadnych animacji....
To specjalnie z okazji swięta pracy. :mrgreen:

Spoko, jutro wróci normalny. ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
To specjalnie z okazji swięta pracy.
Szturmówkę zgubiłeś.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Wszechpolacy mi zabrali.
 
shakal  Dołączył: 30 Kwi 2007
Panowie,
Bardzo Wszystkim dziękuję za zabranie głosu w temacie i pomoc! :-B :-B :-B
..w większości przypadków wysoce merytoryczną.

Postaram się odwiedzić zaproponowane sklepy (o istnieniu niektórych istotnie nie słyszałem) - świadom faktu, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z aparatem...w równym stopniu jak tego, że lustrzanka ma pewne mechanizmy, które musi być słychać... :-> .

Mimo wszystko nie da się nie docenić mp3 z dpreview...choćby pod kątem rodzaju emitowanego dźwięku.

Jeszcze raz serdeczne dzięki :-D
...no idę teraz poczytać o lampach do systemu...

pozdr,

ps. @tref - *ista "pobrałem" z Twojego podpisu a, że jest to też przedrostek nazwy cyberlustra Twój sarkazm uważam za...zbędny.Szkoda na to czasu...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:

Spoko, jutro wróci normalny.


trzymam cie za slowo

twoj,
admin

:-P
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
shakal napisał/a:
Postaram się odwiedzić zaproponowane sklepy


dziś przy okazji sprawdziłem- w MM w Gdańsku masz k100 i k10 na półce.
tylko ceny nie zachęcają do kupowania.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
alkos napisał/a:
twoj,
admin

:-P
Fajnie, mam swojego admina :mrgreen:

Taki może być? :roll:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
Fajnie, mam swojego admina


Kazdy ma :-)

Gwiazdor napisał/a:
Taki może być?


Ba! Pikny! :-)
 
shakal  Dołączył: 30 Kwi 2007
Tak racja...dzisiaj też zawitałem do MM..i faktycznie były kasetka bodajże 2559,-
kadyszka chyba tys więcej.
No i osłuchałem...może się komuś przyda-> wnioski:

Jeśli przyjąć umowną skalę od powiedzmy 0 (cisza) do 6 (max."hałas lustrowy") rosnąco to:

E-1 volume 1
D40 volume 2
E-400 volume 2,5
E-500, D200 volume 3
K100D volume 4
KM5D, λ1 volume 6

Kadyszki nie osłuchiwałem (nie interesuje mnie)a samsunga osłucham w piątek :mrgreen:
Oczywiście to moje subiektywne odczucia.

pozdr,
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
shakal napisał/a:
λ1
A co to za wynalazek? :shock:
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
Gwiazdor napisał/a:
A co to za wynalazek?

pewnie sony alfa 100, odpowiednik KM5D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach