macquaiers  Dołączył: 24 Mar 2010
Problem z Pentax Digital Camera Utility 4
Witam,

od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem K-Xa. Jako amatorski amator robiłem głównie do tej pory jpg-i, ale postanowiłem popróbować nieco z RAW. Zaraz na początku po zakupie K-X-a zainstalowałem Pentax Digital Camera Utility 4 i pamiętam, że działał. Po pewnym czasie przestał działać i próby reinstalacji nie pomogają. Po uruchomieniu wyskakuje komunikat Widowsa o problemie z aplikacją.

Mój system to Win XP, Home Edition. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem? Można coś zaradzić?

Pozdrawiam
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Gdzieś było na forum , rozwiązaniem był chyba sposob z pentaxforums http://www.pentaxforums.c...-4-problem.html
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
A miał ktoś coś takiego i wie co to oznacza?

 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
?????????????????
 
p_ttl
[Usunięty]
SeizeThePicture, Twoje posty zawsze dużo wnoszą do tematu.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
spróbuj usunąć ten plik ( to chyba tymczasowy jakiś) "Znajdziesz CheckInfo.ini w folderze pliku Dysk: \\ Documents and Settings \\ <Nazwa_użytkownika> \\ Ustawienia lokalne \\ Dane aplikacji \\ Pentax \\ Digital Camera Utility 4>" - w moim przypadku pomogło
-----------------------
i uaktualizuj PPL - jest jakiś błąd w programie
 
macquaiers  Dołączył: 24 Mar 2010
Pszczołowaty!

Pomogło usunięcie pliku, który wskazałeś, jesteś wielki, dzięki.

Ale nie zrobiłem tego: "i uaktualizuj PPL - jest jakiś błąd w programie".

Nie wiem o co biega, możesz to jakoś zbliżyć ten PPL?? .

Pozdro.


mqs
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
 
Emilia  Dołączyła: 25 Sie 2010
Przepraszam, jeśli w złym wątku, ale czy możecie mi poradzić, skąd wziąć Pentax Digital Camera Utility? Kupiłam używany aparat i właściciel nie mógł znaleźć płyty, a ja radośnie założyłam, że przecież na pewno można ten program ściągnąć z internetu (przecież nierzadko zdarza się zgubić instalkę...). Niestety nigdzie go nie namierzyłam, a update nie zadziała bez oryginalnej wersji. Co robić? :)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
domagać się płyty od sprzedawcy... tak byłoby najuczciwiej ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Emilia, może tak jak bEEf w któryms wątku radził zgłosić się do Apollo... powinni wysłać płytkę
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
pszczołowaty napisał/a:
powinni wysłać płytkę
Wysłali już komuś ? :shock:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
JackDeJack, nie wiem... nie miałem takiej potrzeby, ale kto wie, niezbadane są wyroki boskie ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
JackDeJack napisał/a:
Wysłali już komuś ?

A ktoś się zgłaszał?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
bEEf napisał/a:
A ktoś się zgłaszał?
Chyba ciężko o osoby o tak silnej wierze ;-)
Ale kontrolnego maila można posłać :idea: , bo ja też dostałem K200 bez płytek - dobrze że miałem kopie po kasetce
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
A tak z innej mańki - ktoś w ogóle czytał może licencję dołączoną do tych programów? Bo ciekaw jestem, co tam piszą. Sam nie mam teraz na komputerze...

No dobra... leń ze mnie... zaraz zainstaluję i poczytam, co tam jest...
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Mam pewien problem z tym programem:
Gdy tylko wybiorę zdjęcie do edycji i jakkolwiek (nawet +/-0.1) przesunę suwak EV to zdjęcie robi się zupełnie czarne - w podglądzie na dole tak samo. Nie pomaga ponowne uruchomienie bo zdjęcie w pasku (folderze plikow) nadal jest czarne - jak je wybiorę to tylko okienko podglądu pokazuje poprawny obraz ale ekran edycji jest nadal czarny?
Nic nie zmieniałem ani nie zapisywałem - Raw Therapy nie ma z nim żadnych problemów.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Michciu76, zaktualizowałeś program do najnowszej wersji dostępnej na stronie pentaxa :?:
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
opiszon napisał/a:
Michciu76, zaktualizowałeś program do najnowszej wersji dostępnej na stronie pentaxa :?:


Dzięki pomogło - nie napadło mnie to bo program dostałem razem z aparatem.
 
Doman  Dołączył: 25 Gru 2010
czy ten program ma jakiś ogólny problem z plikami JPG? niektóre otwiera, na niektórych się wiesza - w sposób powtarzalny, ale nie rozumiem dlaczego? a może problemem jest system Win 7 i używanie tego softu na koncie bez praw admina? ktoś miał podobne problemy?

pozdrawiam,

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach