Stanislaw B.  Dołączył: 22 Kwi 2007
SMC-M a punkty AF
Witam

Czy to normalne,ze moje starsze szkła min. SMC-M 50 1.7, SMC-M 135 3.5 ustawiają ostrośc tylko na środkowy punkt, tzn nie moge wybrać żadnego innego, działa tylko centralny punkt AF, czy tak musi być ?
 

kahajoe  Dołączył: 27 Mar 2007
Tak ma być i przy manualnych obiektywach ustawiany też jest na stałe pomiar punktowy ...
Takie ograniczenia niestety ... :mrgreen:

 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
tak, ja tez tak mam
 
Stanislaw B.  Dołączył: 22 Kwi 2007
No to już wiem, dzięki za odpowiedz.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
kahajoe napisał/a:
Takie ograniczenia niestety ...


nie mozna tego nazwac ograniczeniem. Te obiektywy nie byly przeciez projektowane do cyfry a do manuala, gdzie tylko C/W byl, i reczne ostrzenie. A to, ze daja sie podpiac do cyfry to ich wielka zaleta. Nie kurza sie bezczynnie.
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
kahajoe napisał/a:
przy manualnych obiektywach ustawiany też jest na stałe pomiar punktowy ...

No nie wiem, u mnie działa też centralnie ważony.

kahajoe napisał/a:
Takie ograniczenia niestety ...

Ano szkoda.
A właśnie: czy centralny czujnik AF jest skonstruowany jakoś inaczej od pozostałych, że potencjalnie radzi sobie lepiej, przynajmniej w pewnych warunkach? Czy to tylko taka asekurancka polityka konstruktorów?

Pozdr.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
LukD napisał/a:
A właśnie: czy centralny czujnik AF jest skonstruowany jakoś inaczej od pozostałych, że potencjalnie radzi sobie lepiej, przynajmniej w pewnych warunkach? Czy to tylko taka asekurancka polityka konstruktorów?


jest chyba najbardziej czuly. A poza tym jest w centrum gdzie jak wiadomo zawsze dociera najwiecej swiatla i stad najwieksza czulosc.
 

kahajoe  Dołączył: 27 Mar 2007
LukD napisał/a:

No nie wiem, u mnie działa też centralnie ważony.

Racja działa punktowy i centralnie ważony :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach