gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Tu jest podręcznik do K-5 w wersji angielskiej:
http://www.pentax.jp/engl...man-pdf/k-5.pdf
 
Ali  Dołączył: 13 Wrz 2008
Jak ma ktoś już K-5 i obiektyw Sigmy z HSM, prosiłbym o info czy HSM działa z tym aparatem. Z jednej strony czytałem już gdzieś, że jakieś szkło z HSM nie współpracowało z nową puszka Pentaksa, a z drugiej strony widziałem zdjęcia ponoć robione K-5 z Sigmą 70-200. Wydaje mi się, że HSM powinien działać, ale wolę upewnić się.
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
sigma 50/1.4 HSM dziala swietnie.

Wrazenia, na gorąco, po pierwszej sesji studyjnej:
AF- na srubokrecie minimalnie szybciej 77/1.8 czas wyostrzenia z delkielkiem od 0 do nieskonczonosci i z powrotem K-7 1,8s, K-5 1,5s
Prawdziwa roznica jednak jest w czym innym - AF jest znacznie bardziej precyzyjny i trafia wiele lepiej niz K7 - (dystans 3-4 metrow i przeslona 1,8 - 1,6 czalkiem czesto trafia dokladnie w zrenice). Wczesniej praktycznie niewykonalne - o ile komus zalezalo na naprawde dokladnym trafieni.

Matryca ta z k-7 sie nie umywa, porownywac mozna do KX jedynie. Cos waznego zmieniono w konstrukcji - i zdjecia maja znacznie wiecej szczegolow w kazdym zakresie, i w cieniach i w swiatlach i w srednich tonach - wrazenie niesamowite.

Zakres tonalny - wyglada podobnie jak w Kx - mozna mocno wyciagac z cieni i ze swiatel - ale z cieni wychodzi wiecej (cienie 2ev swiatla 1)

Szumy - ISO6400 - BRAK JAKIEGOKOLWIEK SZUMU 12800 - szum jest ladnie sie likwiduje - zakres tonalny mniej wiecej jak u Kx przy 3200, w K7 przy 1600,

Wszystkie informacje "odczuciowe" trzeba by serio testy zrobic - czasu na nie brak ;)

ponizej link do do kilku zdjec
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=33591
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
czyli teoretycznie kr af powinien miec zblizony do k5 czyli 5x lepszy niz w kx :D
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
nie wiem skad liczba 5x ale jest spora zmiana na plus ;)

k5 ma tez wady - np balans bieli to jakas totalna porazka - gorszego jeszcze nie widzialem ;)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
mówisz o automacie ??
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
tak
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
nowy fw powinien pomoc
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
tak mozna recznie ustawiac - tyle ze dotad AWB pentaxowy byl jednym z lepszych - a tu taka kicha - mysle ze lada moment bedzie nowa wersja softu, bo szwankuje tez automatyczne obracanie zdjec (po obrocenu aparatu)
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
A czy rozmieszczenie punktow AF zmienilo sie? Zwiekszyl sie rozstaw? Czy wielkosc punktow AF sie zmienila?
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
elgreen, szczerze mowiac nie zwrocilem uwagi - nie zauwazylem - sprawdze i dam znac
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Klod76 ..
1. Czy w menu pojawiły się jakieś nowości?
2. Jak sprawuję się poziomica góra/dół?
3. Zauważyłeś jakieś zmiany w pracy światłomierza?
4. AF na SDMie - "dojeżdża" i STOP czy jednak czasami doostrzy?
5. Pokaż 2 fotki w świetle żarowym z K-7 i K-5 z automatycznym balansem .
6. Czy opóźnienie po naciśnięciu spustu migawki jest krótsze ?
7. Łapka stabilizacji - pojawia się po takim samym czasie?
8 Szkiełko osłaniające LCD jest zmienione? ( szybko łapie tłuszcz z twarzy?)
9. Jak z wyjmowaniem karty SD? "łatwo wylata"? ;)
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
Blesso,
1. Czy w menu pojawiły się jakieś nowości? - Tak ale bardzo drobne, na plus, ale tak niewielkie ze niewarte wspomnienia
2. Jak sprawuję się poziomica góra/dół? - nie sprawdzilem
3. Zauważyłeś jakieś zmiany w pracy światłomierza? - uzywam zewnetrznego swiatlomierza
4. AF na SDMie - "dojeżdża" i STOP czy jednak czasami doostrzy? - nie zauwazylem jakichkolwiek prob "doostrzania" treafial w punkt idealnie
5. Pokaż 2 fotki w świetle żarowym z K-7 i K-5 z automatycznym balansem . - Jesli bede pamietal zeby zrobic.... i znajde czas
6. Czy opóźnienie po naciśnięciu spustu migawki jest krótsze ? - nie zauwazylem opoznienia wogole ;)

7. Łapka stabilizacji - pojawia się po takim samym czasie? nie wiem nie zauwazylem za krotkie czasy uzywalem
8 Szkiełko osłaniające LCD jest zmienione? ( szybko łapie tłuszcz z twarzy?) - ekran wogole sie nie zmienil
9. Jak z wyjmowaniem karty SD? "łatwo wylata"? ;) - identycznie jak w k7
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Klod76, bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje. Niestety Kolego, musisz znieść pytania wielu oczekujących na ten aparat i jeszcze większej pewnie ilości chcących go mieć w przyszłości. Wydaje mi się, że dla wielu właśnie chyba K-5 jest odpowiedzią czy warto szukać czegoś poza naszym systemem. Mam nadzieję, że wielu już sobie odpowiedziało...
:-B
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
MacRayers, znosze i dzielnieodpowiadam ;)

a co do punktow ostrosci - sprawdzilem przed chwilka - jesli sa przemieszczone - to ja tego nie widze ;) mozliwe ze chodzi o przesuniecie rzedu 1-2mm
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
folab napisał/a:
Niesamowite rzeczy czytam o tym korpusie aż się zastanawiam czy dobrze zrobiłem zmieniając system, to tak pół żartem , ale chyba nie jest możliwe aby K-5 zbliżył się do C 5D MK2 :roll: :?:

Dam Ci odpowiedź za parę dni... EOS5DMkII - porównanie ISO,dynamiki. AF nie ma co porównywać bo K-7 był już ciut lepszy (w gorszych warunkach na pewno lepszy z racji diody doświetlającej). Nic natomiast nie spowoduje że nagle z K-5 zrobi się matryca pełnoklatkowa... ;-)
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
andybond napisał/a:
Cytat
Jeszcze go nie mam, ale z tego co czytam to do K-5 już tylko szkła będę kupował :)

Mathis, tere fere kuku :lol: To tak jak z przysięgą małżeńską a wejdzie coś nowego i lampka w główce się zapali :lol:
Facet całe życie jest dzieckiem,tylko z upływem lat zabawki drożeją (ulubione powiedzenia mojego ukraińskiego przyjaciela)

Z K10D długo wytrzymałem :) Więc Z K-5 pewnie będzie podobnie, a jako zabawki to będą właśnie nowe szkła :mrgreen:
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Klod76, napisz proszę czy P-TTL się poprawił i czy rozmiar czujników AF się zmniejszył.
A sprawdzałeś może AF K-5 w gorszych warunkach oświetleniowych? Na śrubokręcie jest "doostrzanie"?

Porównanie do C5DMkII już w tym wątku wystąpiło, to może ja zapytam o porównaniu do D700... :evilsmile: Ma ktoś możliwość?
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
intrygujacy przyklad wyciagania cieni, a w zasadzie ciemnosci:

http://translate.google.c...3Ftopic%3D37916


sam nigdy tego nie probowalem na niskim iso, ale wrazenie robi tak czy tak
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
zy - to jest nic niezwyklego. Sam i 5 EV wyciagalem z K200D. Tylko w puszce o tak malych szumach, bedzie to tym razem uzyteczne :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach