nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
K10D/Pentax - gwarancja przy zakupie na firmę
Witam,

proszę o informacje, czy w przypadku K10D (albo raczej Pentaxów generalnie) gwarancja przy zakupie 'na firmę' to 12, czy 24 miesiące - wydaje mi się, że takie info powinno być w karcie gwarancyjnej - spotkałem się z takim rozróżnieniem w przypadku sprzętu kilku innych firm.

Jeżeli to faktycznie 12 miesięcy, to odpada największy plus w stosunku do GX-10 i nie będę się chyba dłużej zastanawiać ;)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nowakka, -wydaje mi sie ze 12 - tak przynajmniej chyba bylo w istD....
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
nowakka, 12-miesięcy. Sprzęt kupowany na firmę traktowany jest jako sprzęt używany profesjonalnie i stąd to ograniczenie czasu trwania gwarancji.
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
nie jest jednoznacznie powiedziane, sprzedawca moze ci dac 12 i rownie dobrze 24 miesiace, to jest kwestia 'znalezienia' wlasciwego sprzedawcy :) na allegro nie raz byly oferty np nikon d80 z gwarancja 12 miesiecy za 2900 body, lub 3200 body z gwarancja na 24 miesiace..
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
tom, Spredawca nie może dać Ci dłuższej, bądż krótszej gwarancji, bo nie ma takiego prawa. Ale może, jeśli się z nim dogadasz, naprawić Ci sprzęt w ramach rękojmi w drugim roku po zakupie, nawet jeśli sprzęt kupiony jest na firmę. Nie mniej jednak takiego obowiązku nie ma (ale wiem że takie przypadki się zdarzały, przy czym często było to raczej partycypowanie w kosztach naprawy i najczęściej sprzęt był dużej wartości, podobnie jak dany klieny dla sprzedawcy).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach