bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Wałkujecie ten temat koralików na wszystkie możliwe sposoby. Za, przeciw, wzdłuż i w poprzek. Moim zdaniem wszystko na ten temat zostało już powiedziane. Reszta to lanie wody, bicie piany i płacz nad rozlanym piwem. Ogłaszam symboliczne moratorium na pisanie o koralikach w k-5. Nie zamierzam go egzekwować nożycami, ale błagam - chyba wszystkim przyda się odpoczynek. Naprawdę nie każdy, który znajdzie od teraz koralik na F16 czy F116 musi to oznajmiać światu w tym wątku. Bo jak tak dalej pójdzie, wątek pobije Rozterki Miłosne, i to we wszystkich konkurencjach, łącznie z nasyceniem merytoryczną treścią.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
teta napisał/a:
Wybacz za dziwne pytanie, ale czy ten nowy aparat był wolny od wad?

na zrobionym zdjęci przed sklepem, przy maksymalnym powiększeni na wyświetlaczu nie znalazłem żadnej plamki, która by udawała "korale" lub inne paparochy na matrycy. I oto mi tylko chodziło. Koła nastaw, przyciski, lampa w/g mnie działają normalnie/dobrze.
Mój pierwszy był z serii 382xxxx, w/g PhotoMe z 25 września 2010, nowy jest z serii 396xxxx z 22 grudnia 2010 (jeśli PhotoMe podaje prawdziwe daty produkcji).
Innych wad przez tydzień użytkowania nie znalazłem.
Testów na milimetrowym papierze nie robię.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Właśnie wczoraj dostałem z serwisu nową puszkę (po ponad miesiącu czekania). Matryca była czysta, pokrętła działają normalnie, nawet wygląda na to, że AF trafia bez problemów (chociaż sprawdzałem na szybko tylko na 1 szkle). Ale żeby nie było tak pięknie, to wczoraj nie chciała działać czyszczarka matrycy. Usłyszałem ją dopiero dzisiaj rano. Więc albo człowiek głuchnie na noc, albo wiem co padnie w najbliższym czasie :./
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
LDevil, jest tak cicha, że mógł być problem z jej usłyszeniem. Rano człowiek jest wyciszony, nie ma tyle hałasu, lepiej słyszy :-P
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
powracajac do problemow z focusem: jeden z uzytkownikow pentaxforums twierdzi, ze przetestowal okolo 100 egzemplarzy K-5 i wszystkie mialy problem z focusem. poza tym, powoluje sie na opinie Pentaxa, iz jest to kwestia oprogramowania (co jakby na to nie patrzec jest pocieszajace)
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
zy napisał/a:
przetestowal okolo 100 egzemplarzy K-5


chyba hurtownik jakiś :mrgreen:
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Promocja111, wlasciciel sklepu
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
zy napisał/a:
powracajac do problemow z focusem

Rozumiem, że tylko w świetle sztucznym.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Czy mógłbym uprzejmie prosić o sprawdzenie czy z nowym firmwarem problem autofocusa i flasha ciągle istnieją. Chodzi mi o ten nowy cichy upgrade v1.02.21.10 a nie starą wersję v1.02.21.07 ta nowa jest o ok 5kb większa więc na pewno się coś zmieniło....
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
filorp, to byl chyba tylko jakis maly bug, ktory powodowal nieodpalanie wbudowanej lampy w polaczeniu z LV. ktos mial taki problem.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
filorp, wgrałem ten "cichy upgrade", w świetle żarowym jest tak samo, znaczy żle. To jeszcze nie ten upgrade ;-) . Mam nadzieję, że w końcu poprawią - jeśli to software... Też bym się skłaniał, że to byk we wszystkich puszkach, czyli ten typ tak ma. Tylko nie każdy zauważa, bo rzeczywiście - wychodzi tylko w specyficznych warunkach i z jasnymi szkłami, można długo używać aparatu i nie zauważyć.
 

midocad  Dołączył: 03 Mar 2008
u mnie z FA 35 z tradycyjnymi żarówkami problem jest znacznie większy niż z żarówkami energooszczędnymi. W sytuacji gdy lampa jest na aparacie i wyświetli wzorki na obiekcie problem znika.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
midocad napisał/a:
W sytuacji gdy lampa jest na aparacie i wyświetli wzorki na obiekcie problem znika


a to ciekawe. czy chodzi tu o inna temperature swiatla w czujniku czy o to, ze latwiej wyostrzyc
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
zy, kto wie? Światło żarowe zwykle jest wtedy, gdy jest ciemnawo. Muszę potestować, zapalając coraz więcej żarówek... :roll:
 

midocad  Dołączył: 03 Mar 2008
Przy lampie Pentax AF-540FGZ jeśli światła jest mało włącza sie wspomaganie, wtedy w moim k-5 ostrzy dobrze. Do tej pory wolałem wyzwalać Lampe w trybie bezprzewodowym, ale przypadłość K-5 zmieniła moje przyzwyczajenia.
Na koncercie przy reflektorach ze wspomaganiem zieloną lampką z aparatu wszystkie zdjęcia trafione w punkt.

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
midocad napisał/a:
Przy lampie Pentax AF-540FGZ jeśli światła jest mało włącza sie wspomaganie, wtedy w moim k-5 ostrzy dobrze

Pod warunkiem, że nie podniesiesz palnika bo wtedy może być różnie, trafi albo nie trafi.
 

midocad  Dołączył: 03 Mar 2008
Staram się nie robić z palnikiem „na wprost", jeśli nie da się odbić światła w K-5 wyłączam lampę.
W lampie cały czas ustawiona korekta siły błysku w zakresie od -1.0 do -1.5
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
Zdano napisał/a:
midocad napisał/a:
Przy lampie Pentax AF-540FGZ jeśli światła jest mało włącza sie wspomaganie, wtedy w moim k-5 ostrzy dobrze

Pod warunkiem, że nie podniesiesz palnika bo wtedy może być różnie, trafi albo nie trafi.
Podniesienie palnika ma wpływ na pracę (wyświetlanie wzorka) lampki wspomagania AF? :roll:
Chyba nie powinno.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
popo76 napisał/a:
Chyba nie powinno.

Tak mi się wydawało do momentu gdy stwierdziłem, że zdjęcia są nieostre. Szukałem w instrukcji możliwości wyłączenia wspomagania, a znalazłem takie coś, fragment instrukcji lampy AF 540FGZ, str. 48, przedostatni podpunkt
"Światło wspomagania automatyki ostrości nie działa poprawnie przy błysku
odbitym."
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czyli działa zgodnie z instrukcją.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach