Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
[fotografowie] Martin Schoeller - portrety?
LINK co o tym myślicie? mocne światło, hdr, w sumie to ciekawe, znane nam twarze pokazane zupełnie inaczej, ale czy po za tym że udało się zebrać taką kolekcję, jest w tym coś więcej?

Osobiście nie wiem co o tym myśleć, takie "policyjne strzały do kartoteki"..
Ale ogląda się fajnie i Nicholson wymiata, a Walken jak zwykle z hrd'em czy bez.. kosmita :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Eldred, ostatnio zrobiłem podobną sesję na plakaty wyborcze, chociaż trochę mniej znanych osób 8-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jakoś nieprzyjemnie mi się oglądało. Aż instynktownie odsuwałem się od monitora. Pewnie zasługa nietypowo krótkiej, jak na portrety, ogniskowej.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
To chyba nie jest HDR - swiatlo i obrobka a'la Dragan. Wygladaja troche jak "zdjecia" z plaskiego skanera. Cos troche jak sprowadzanie Bogow z Olimpu na ziemie. Na monitorze bardzo zle to sie oglada - na scianie, w galerii pewnie byloby duzo lepiej.

Na monitorze duzo lepiej wypada Noah Kalina - ten od fotografowania sie codziennie od ilus tam lat (poza tym projektem bardzo ciekawy fotograf)

http://www.flickr.com/pho...57594432356323/
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Mocny efekt! Ta kocia źrenica robiona przez softboxy robi wrażenie. Dla mnie wszystko gra. Jak napisał dzerry, "bogowie" może już nie tacy piękni, ale wciąż nieziemscy. Chciałbym metrowe albo nawet większe wydruki zobaczyć, CZAD!
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Paris - brzyyyyydaaal :->
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
na monitorze trochę starszą, ale na ścianie w dużym formacie faktycznie może wyglądać świetnie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Troche jak ze skanera ;-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Wooow, w większości przerażające. Ale nie wiem, czy zauważyliście, że kilka twarzy, choć pomarszczone, to jednak wygląda sympatycznie. Czyżby trzeba umieć pogodzić się ze starzeniem?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Iza napisał/a:
Ale nie wiem, czy zauważyliście, że kilka twarzy, choć pomarszczone, to jednak wygląda sympatycznie.

Kilka twarzy, dobrze mi przecież znanych, musiałem rozpoznawać po podpisie :->
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Jaki tam hdr :-)

Walken prowadzi :-B


Representative of HDR Photography Works :
http://visionwidget.com/p...y-showcase.html
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
sołtys napisał/a:
Paris - brzyyyyydaaal

Clooney - brzytal :-P

ale właśnie - bardzo mi Dragana przypominają :).
Chociaż bardzo się dziwię, że niektóre postacie z tego setu
pozwoliły opublikować zdjęcia wszystkich swoich pryszczy na twarzy 8-) .
 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
Zdecydowanie nie na monitor to to. To nie jest HDR. Chciałbym to zobaczyć w formacie 1.5 metra wysokie...
Niektóre oczy nie są ostre... Angelinie sie ostrość skoczyła na tych jej ustach mięsistych :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
iczek napisał/a:
To nie jest HDR.


Siakis pewien? Valentino i Zidan i Nicholson niegrzebani? Ja wiem, ze rowne swiatlo, ale cosik za bardzo.

I Ledger i Zuckerberg i Clooney na 100% maskowani.

iczek napisał/a:
Chciałbym to zobaczyć w formacie 1.5 metra wysokie...


W zyciu. Potfforki :->
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Mi to przypomina takie grafiki:







Warcraft 3 pełną parą :-) Tylko kto do kogo pasuje?
 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
Alkos - no może ciut babrane, ale do HDR, ktore sobie wyobrażam w głowie to daleko :)
Potffforki... eee tam. Wyleczyłem się już z "małe jest piękne" :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spoko, dla mnie sa nieprzyzwoite :-P Wiesz, HDR to tez filtracja 00, ale wiem o czym myslisz.

Po wizycie wystawy MOMA - NY w Dublinie wyleczylem sie z duze jest piekne... 99% zdjec ktore sprawily na mnie wrazenie bylo zupelnym przypadkiem w 8x10". A takie najlepsze, najlepsze, to byla stykowka z calego paska 120.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Imho każdą technikę która zwiększa zakres tonalny można nazwać hdr (jak sama nazwa wskazuje), większość z tych zdjęć jest "ruszana" w ten sposób i to po prostu widać.
 

kubiq  Dołączył: 06 Cze 2009
Dobre światło, uwydatnione rysy twarzy i wszelkie zmarszczki, nadal prawie wszystkich to łapie :)
Podobać to może i trochę się podoba. Takie modne, woskowe, jak zdjęcia reklamowe dużych korporacji, i niewiele więcej..
 

JanKowalska  Dołączył: 15 Sie 2010
macałem ten album, z Nicholsonem na okładce, był zafoliowany więc nie wiedziałem co w środku, teraz nie żałuje że nie nabyłem :->
ciekawe zbliżenia i nie tylko znanych ludzi znalazłem u Platona:
http://www.phaidon.co.uk/...-9780714844084/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach