Teos  Dołączył: 01 Lis 2010
Tak to jest jak się człowiek śpieszy ;-)
Zamiast go wywołać porządnym programem, obejrzałem na szybko w IrfanView i się zdziebko zniesmaczyłem.
Dzięki pyciar, przywróciłeś mi wiarę w sens robienia RAW-ów tym maleństwem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
IrfanView standardowo pokazuje zaszyty w rawie jpg podglądu. Jeśli chce się zobaczyć faktycznie rawa to trzeba zmienić ustawienia.
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
plwk napisał/a:
IrfanView standardowo pokazuje zaszyty w rawie jpg podglądu. Jeśli chce się zobaczyć faktycznie rawa to trzeba zmienić ustawienia.


Mógłbyś coś więcej napisać o tym/skierować mnie linkiem jak to zrobić? (nic nie widzę w ustawieniach)
Szczerze mówiąc trochę mnie zatkało ..
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
pyciar napisał/a:
porównując jpg z aparatu i mój mam wrażenie że aparat poza wołaniem rawa robi jeszcze korekcję beczki obiektywu :-/


Robi - podobno aparat ma często zakodowane lepsze algorytmy niż typowe programy do wołania RAW. Gdzieś przeczytałem, że np. LX5 na szerokim kącie ma dystorsję i nawet po wywołaniu RAW nadal trochę jej pozostaje na zdjęciu a JPG wychodzi świetnie.
Kiedyś muszę to sprawdzić bo krzywy horyzont na zdjęciu nie wygląda dobrze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Danin napisał/a:
Mógłbyś coś więcej napisać o tym/skierować mnie linkiem jak to zrobić?

Opcje -> Ustawienia... -> PlugIns - domyślnie jest odznaczone "Wyświetlaj tylko podgląd osadzony w pliku". Aby "zobaczyć" RAWa trzeba to wyłączyć.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Michciu76 napisał/a:
Gdzieś przeczytałem, że np. LX5 na szerokim kącie ma dystorsję i nawet po wywołaniu RAW nadal trochę jej pozostaje na zdjęciu a JPG wychodzi świetnie.

Wszystko zalezy czym obrabiasz RAWy. ACR i SilkyPix dolaczony do Lumixa koryguja ta zjawisko automatycznie...
http://www.imaging-resour...S/LX5/LX5A4.HTM
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Właśnie kupiłem canona s90. Wsztucznym świetle po ustawiniu af i trzymaniu przycisku do połowy wciśniętego obraz wyraźnie miga. W świetle dziennym tak się nie dzieje. Czy ktoś mi powie czy tak ma być czy to jakaś usterka?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Poszukaj w menu przełączanie 50/60Hz. Coś opisane jako redukcja migotania. Jutro w pracy zobaczę dokładniej, bo mamy Canona.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Niestety znalazłem tylko mruganie i dotyczyło oczu a nie ekranu. Oddałem aparat :cry:
Kurcze a specjalnie przyjechałem do Warszawy, by go kupić. Genialne sterowanie jak w lustrzance. Ale trudno - wracam z pustymi rękami.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Może ktoś z was będzie wiedział...
Czy istnieją jakieś kompakty cyfrowe z autofocusem innym niż detekcja kontrastu z matrycy?
Najlepiej takim opartym o podczerwień jak np w Mju2.

Wątpię ale zapytać warto.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ekajana napisał/a:
Właśnie kupiłem canona s90. Wsztucznym świetle po ustawiniu af i trzymaniu przycisku do połowy wciśniętego obraz wyraźnie miga. W świetle dziennym tak się nie dzieje. Czy ktoś mi powie czy tak ma być czy to jakaś usterka?


Mój nie migotał w żadnym świetle ale go odesłałem bo miał być powystawowy a miał wyraźne ślady dłuższego użytkowania. Kupiłem LX5 i jestem zadowolony - ma lepszą stabilizację (podobno s95 ma już poprawioną), autofokus jest szybszy i pewniejszy w gorszym oświetleniu. S90 miał za to świetne i intuicyjne sterowanie i sporą szybkość działania (mechanika i soft).
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Michciu76 napisał/a:
Mój nie migotał w żadnym świetle
a sprzedawca próbował mi wmówić, że to normalne. Potem albo mieli mnie za idiotę albo sami nimi byli i wmawiali, że migotając aparat "się ustawia". To miało wyjaśniać, że migoce po wciśnięciu spustu haha. No było trochę użerania. Ale żal po zrzuceniu zdjęć z karty. Jasny obiektyw w kompakcie i to sterowanie bo bajka!. Ale naprawdę zaskoczyło mnie iso 800. Jak na kompakt - szok :!: Naprawdę bardzo dobre. Szczegółowosć też niezła. Jedyne co mi przeszkadzało to łatwość złapania przepaleń. Tutaj fuji wymiata jednak. Ale fuji ma ciemny obiektyw, za to większy zoom. Zawsze coś za cos. LX już dla mnie za duży.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ekajana napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
Mój nie migotał w żadnym świetle
a sprzedawca próbował mi wmówić, że to normalne. Potem albo mieli mnie za idiotę albo sami nimi byli i wmawiali, że migotając aparat "się ustawia". To miało wyjaśniać, że migoce po wciśnięciu spustu haha. No było trochę użerania. Ale żal po zrzuceniu zdjęć z karty. Jasny obiektyw w kompakcie i to sterowanie bo bajka!. Ale naprawdę zaskoczyło mnie iso 800. Jak na kompakt - szok :!: Naprawdę bardzo dobre. Szczegółowosć też niezła. Jedyne co mi przeszkadzało to łatwość złapania przepaleń. Tutaj fuji wymiata jednak. Ale fuji ma ciemny obiektyw, za to większy zoom. Zawsze coś za cos. LX już dla mnie za duży.


Przepały to fakt - nie mógł sobie poradzić ze zdjęciem robionym z okna w słoneczny dzień i wcale nie potrzebował szybszej migawki (LX5 dał bez problemu radę).
Na mnie ten Canon zrobił spore wrażenie, jak LX5 się zestarzeje to znów przetestuję Canona - mam nadzieję, że poprawią do tego czasu AF.
Poszukaj Canona s95 na Amazon.co.uk - większość sprzedawców pozwala odesłać używany aparat jak nie jesteś zadowolony i zwracają koszty przesyłki.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ekajana, niestety to nie było to. Znalazłem tylko przełączanie PAL/NTSC, ale i tak "mój" nie mruga. Specjalnie sprawdzałem pod świetlówkami.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Kupiłem Ricoha GRDIII - i to jest właśnie to, co rozumiem przez 'kompakt dla wymagającego fotografa'. Jestem bardzo zadowolony z rezultatów, jakie to produkuje; do tego stopnia, że nie chce mi się aparatu na film nosić...

Niedługo może skrobnę jakąś recenzję. Tak, nie jest tani, ale zjada na śniadanie np. Lumixa LX3, którego miałem jakiś czas. Głównie jakością obrazu, wykonania i ergonomią.

Polecam, rewelacyjny aparat, w czystym duchu analogowej serii GR!
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Wojtku uzywasz do niego jakiegoś wizjerka?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
kefa napisał/a:
Wojtku uzywasz do niego jakiegoś wizjerka?


Nie, ale rozprułem stary kompakt Olympusa z wizjerem 28mm ;D Wielkim i jasnym. I teraz zmontuje se wizjerek. Yhyhy.

Inna sprawa, że raczej dla zabawy, bo radzę sobie bez :)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Pokaz efekt jak sie powiedzie transplantacja ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
kefa napisał/a:
Pokaz efekt jak sie powiedzie transplantacja ;-)


Spoko. Na razie musiałem kupić parę narzędzi, dopiero idą z ibeja. No i jakiegoś starego flasza muszę znaleźć do amputacji stopki ;)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
wojtekk napisał/a:
Tak, nie jest tani, ale zjada na śniadanie np. Lumixa LX3, którego miałem jakiś czas. Głównie jakością obrazu, wykonania i ergonomią.


Ooo, ergonomią to się zgodzę (choć Ricoha w ręce nie miałem) ale jakością obrazu? W jakiej dziedzinie? Pytam bo ja z testów i sampli jakoś tego nie wywnioskowałem.
A ciągnie mnie do GRD - a jako że sprzedaję LX3 to może będzie okazja o-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach