zlypiez  Dołączył: 30 Lis 2006
[zlypiez] moje pstrykanie z porugalii i okolic
fajne? niefajne? rady od super profesjonalnych wymiataczy mile widziane ,) no i od innych oczywiście też

chyba tam się w tej picasa da jakiś komentarz strzelić. to od razu dam kilka przykładów (można robić copy/paste):
- suuuuuuper
- ale świetne! po prostu mistrz!
- stary, wymiatasz...
- powala!
- padam na kolana
- idę się powiesić... ale czad!
- chowam swój aparat do szafy. więcej nie będę profanował fotografii po tym co zobaczyłem...

możecie też od siebie coś dodać jak musicie ,)
pozdrawiam!


...no i kupiłem tego cholernego pentaxa i zacząłem zdjęcia robić co gorsza. i to jest W.A.S.Z.A. wina :D:D:D

[ Dodano: 2007-04-23, 17:01 ]
taaa... a to jest link:
http://picasaweb.google.com/zlypiez
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
- idę się powiesić... ale czad!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
fajne? niefajne? rady od super profesjonalnych wymiataczy mile widziane
jako osoba niekompetentna chętnie się wypowiem :mrgreen:
186 zdjęć - o rety! Już mam dość oglądania [własnie się galeria ładuje :-P ] W związku z tym poszwolisz, że przelecę po miniaturkach i jak mnie zainteresuje to powiększę.


ponte 25 do abril - ładne, za mały kontrast
kasia - ładna (foka też :-) ), szkoda, że czapka obcięta.
Photo 42, 43 - ok
Photo 44 - padam na kolana [po cholerę obciąłeś i od dołu i od góry?] ratunku!
Photo 54 -dobra pamiątka
Photo 55 - jeszcze lepsza pamiątka [doświetlaj twarze!]
Photo 56 -piękne miejsce, zdjęcie mi sie nie podoba, bo ja zrobiłbym to zupełnie inaczej [szary połówkowy!]
Photo 61-dobre [może inną GO bym dał, ale jest ok[
Photo 72 - o czym jest to zdjęcie? A chyba o wiośnie :->
Photo 75 - jak się nie dało w realu, to w domu PS i delete ten cień! [gdyby nie on, byłoby ok]
tak zwany niezły widok - nareszcie jakieś zdjęcie, które mnie poruszyło :-P :mrgreen:
elevador da bica - I Hate You.
Photo 87 - ciekawa kompozycja, nie wiem o czym jest ta fotka [jakie jest połączenie tej "bariery" i dziewczyny,-szkoda, że to nie poręcz], ale ma w sobie coś to zdjęcie.
widok z salonu... to kiedy wpadasz? ,)-a co mam wziąć? Haiku? Ok, jutro będę.
Photo 95 - dobre, szkoda, że nie B&W\
gibraltar i Photo 118 - znów mi szarego brakuje.
Photo 135 - piękna żółć, ale czegoś mi brakuje
Photo 141 - dobre!
się zęby myje ,) - taka reklamówka Micry - "Stop, bo dalej się nie dało!" :lol:
Photo 182 - jakoś bardzo [mi się podoba]
w ten sposób obejrzałem większość [a nie tylko miniaturki]


mam nadzieję, że się nie obraziłeś, przecież na początku napisałem, że kompetentny nie jestem :mrgreen:

Na koniec taka moja mądrość:
Wszystkie egzotyczne miejsca są egzotyczne*, więc zdjęcia mają coś w sobie. Ale i tak trzeba je czymś wzbogacić, żeby nie były tylko pamiątką z podróży.

*mówiłem, że moja mądrość
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
w oczekiwaniu na załadunek fot, dobra rada: dziel albumy na mniejsze, takiego po 40-50 fotek, będzie łatwiej to łyknąć i nie straci się chęci do oglądania już na wstępie...
wiem, wiem przyapiesz mnie na tym, że sam u siebie mam jeden z 161 fotkami, ale właśnie będę go odchudzać na rzecz rzeczy aktualniejszych ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Niektóre są naprawdę fajne - ale przychylam się do zdania, że album za długi... Może podziel na miejsca/ludzie/krajobrazy/ciocia_Gienia czy coś w tym guście :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bardzo fajne zdjecia pamiatkowe :-)
 
zlypiez  Dołączył: 30 Lis 2006
Michu, - widzę, że mam pierwszego fana :DDD

tref, nooormalnie wielkie dzięęęki za comments! nie obrażam się za przelecenie moich miniaturek ,P
a teraz czas na kontrkoments ]:>

kontrkoments:
ponte 25... - zara podniosę (kontrast) ;P
kasia - no ładna ładna :D
42 - średnio lubię. zdjęcie to głównie obróbka rawa
43 - cholernie lubię :D
54,55 - pamiątki. no ryjki trza doświetlać, ale jakoś zapomniałem hehe :P
56 - no mam sporo zdjęć tego motywu, może inne byś bardziej polubił... najtrudniej jest wybrać najlepsze cholera... :) a szarego-połówkowego nie posiadam :((( i co się z nim bym miałbym ten tego - zrobić? ;)
61 - no może może :)
72 - no to taka walka między betonem a naturą ;) a tak btw zdjęcie z OLYMPUSA C5060... i jeszcze kilka innych: 71,70
75 - nie będę raczej usuwał tego cienia, średnio lubię to zdjęcie :P
tak zwany niezły widok - starałem się jak mogłem :PPP
elevador da bica - jedno z moich ulubionych :DDD
87 - raczej szybki pomysł niż metafizyka ;)
widok z salonu... to kiedy wpadasz? ,) - zapraszam zapraszam, miejsce jest :)
95 - hmmm... zara zrobimy bw :P
gibraltar i Photo 118 - nima szargo :(((
135 - to kolejne zdjęcie z tematu: jest nas kilka, wybirz najlepsze. może inne by ci się bardziej spodobały (?)
141 - no dobre było wino dobre :PPP
się zęby myje ,) - dalej się dało, tylko nie micrą :DDD
182 - kolejne z moich ulubionych :D - widzę, że lubisz zdjęcia, które coś mówią :) niestety takich mam najmniej, bo głównie rejestruję miejsca, a na głębokie przemyślenia czasu nie starcza... :(

twoja mądrość jest jak najbardziej na miejscu :) wszystkie moje zdjęcia się z nią zgadzają - tylko kaczka coś tam kwęka :D

[ Dodano: 2007-04-23, 19:36 ]
no chyba rzeczywiście to trzeba podzielić jakoś... :/ ale to jutro chopaki, jutro :DDD

dan, no co tu dużo ukrywać - to są właśnie zdjęcia pamiątkowe :D ale na razie muszą być takie, bo pamiątek potrzebuję :) jak zrobię coś metafizik master flamaster to od razu wrzucam - ale o takie zdjęcia to właśnie najtrudniej. dlatego na razie pamiąteczki :D

tak poza tym to dzięki za odwiedziny!
jak zrobie jakieś gołe babki to się przypomnę :PPP

pozdrawiam!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
zlypiez, ja jestem zdania, ze na wyjazdach trzeba robic tzw. zdjecia pamiatkowe. Chyba nie ma sensu silic sie na kadry zycia, bo to mogloby przeszkadzac w czerpaniu przyjemnosci z samego przebywania w ciekawym miejscu :-) A jak sie wspomina podroz po powrocie, to okazuje sie, ze najwiecej radosci ma sie ze zdjec robionych np. dla jaj :-)

[ Dodano: 2007-04-23, 21:00 ]
zapomnialem - fota 86 jest super, juz widze ja na scianie jako 70x100cm :-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Bardzo mi sie podobają nr 55, 57, 141 i 162. Fajnie skomponowane.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
zlypiez napisał/a:
rady od super profesjonalnych wymiataczy mile widziane

W takim razie moja opinia na niewiele się zda :evilsmile:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
nie skomentuje, bo mi sie jeszcze laduja zdjacia-od wczoraj. Horror :-P
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
pokaż mi trzy zdjęcia, to je obejrzę, niestety, przy tej ilości jestem w stanie tylko przejrzeć je...

ale generalnie powiem Ci - początkujący zawsze ma szczęście :-) widzę potencjał i kilka co najmniej ciekawych kadrów, a nawet spora część (wypowiadam się jako osoba, która lubi nosić aparat ;-) )
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
cotti napisał/a:
(wypowiadam się jako osoba, która lubi nosić aparat )


nawet bardziej niz torebke? :mrgreen:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
asklop napisał/a:
cotti napisał/a:
(wypowiadam się jako osoba, która lubi nosić aparat )


nawet bardziej niz torebke? :mrgreen:


bardziej ;-) aparat przemieszcza się ze mną w plecaku, a plecak jest dobry na rower i wszędzie ;-)
 

starymada  Dołączył: 09 Lis 2006
Moje typy: 27, 43 (!), 86 (niceee), 162

Oczywiscie wszystkich zdjec w albumie jest za duzo, rozmywa sie klimat Portugalii, ktory gdzieniegdzie uchwyciles. Po drugie nie laczyl bym ich z Andaluzja w jednym pokazie, bo to juz zupelnie inny architektura/klimat/krajobraz/ludzie ...

Kilka fot nic nie mowi - po co na sile wrzucac (np. 73, 167, 180, 184)

Po trzecie, szukaj punktow zaczepienia - pierwszy plan, drugi, tlo ...
Szukaj dynamiki w ujeciach - kilka razy ladnie Ci sie udalo (perspektywa skrocona/wydluzona), moglbys jeszcze sprobowac odwazniej "ciac" niektore kadry.

I ostatnie - na niektorych fotach sa piekne morze, skaly itp. Tak, ladna pamiatka, ale chyba nie o to chodzi w kreatywnej fotografii (a mysle ze chciales nam taka pokazac :-) ). Jak chcesz takie cos to lepiej kup pocztowke hehe. Pamietaj, ze dla nas jest to ladny obrazek bo do takich plaz i morza (oceanu tesknimy), ale w samej focie nie ma nic ciekawego (szczegolnie jakby na nia patrzyl Portugalczyk).

Ale generalnie potencjal masz, potwierdzam spostrzezenie cotti
kilka fajnych pomyslow, jeszcze jak bys mogl niektore poprawic lekko w PSH (a przeciez robiles RAWy wiec nie tak trudno o to) byloby fajnie!
No i wybierz max. 30 ktore chcesz nam pokazac i ktore wg Ciebie najbardziej oddaja klimat tamtego miejsca i charakter podrozy ...

Pozdrawiam i z niecierpliwoscia czekam kiedy znow odwiedze Portugalie hehehehe
 
zlypiez  Dołączył: 30 Lis 2006
wielkie dzieki za kometarze! wybaczcie za wielgachna galerie, ale najtrudniejsze okazuje sie wybieranie zdjec ;) jak znajde chwilke, to przerobie calosc w cos sensownego i moze jeszcze raz sie przypomne.

to byla moja pierwsza prezentacja przed fotografujacym gronem (w sumie fotografowaniem to od niedawna sie zajmuje :P) i wasze komentarze sa dla mnie cenne. no i w depresje po nich cale szczescie nie popadne ,))) uffff...

w portugalii jeszcze kilka miechow co najmniej posiedze, wiec fot bedzie coraz wiecej.

jak ktos chce jeszcze cos dopisac, skomentowac to niech sie nie wstydzi - bede bardzo wdzieczny.

jeszcze raz great thnx!
3majcie sie,
 
zlypiez  Dołączył: 30 Lis 2006
[zlypiez] moje 2 nowe albumy z hiszpanii
jak w temacie.
albumy: calatrava (ponte e metro) oraz wydział architektury w Alcala de Henares
jak ktoś ma ochotę na resztę zdjęć to też zapraszam
każda opinia mile widziana.

dzięki i pozdro3200,

LINK: http://picasaweb.google.com/zlypiez
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Osobiście nie przepadam za nowoczesną architekturą, ale to tylko moje odczucia. A co zdjęć:
calatrava - każde osobno jest ok, ale razem powodują przesyt (za dużo zdjęć podobnie kadrowanych tzn. centralnie)
wydział arch. - nr 1 lekki chaos, sztalugi i arkady nawzajem odwracają od siebie uwagę; nr 2 ten człowiek na końcu korytarza wygląda intrygująco, gdyby się trochę zbliżyć do niego...; nr 4 ot, zwykła sala wykładowa, nic szczególnego, wyrzuciłbym to; reszta ok
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Takie noczesne, symetryczne motywy az prowokują do centralnego kadrowania - fotograf pewnie właśnie chciał pokazać symetrię budowli.
 
zlypiez  Dołączył: 30 Lis 2006
jouuu, dzięki za ocenę
co do symetrii zdjęć, to była specjalnie ,) jakoś się ta architektura sama prosi o takie fotki. przynajmniej wtedy tak myślełem. zorzyk ma chyba rację, że symetrię pokazać najlepiej... symetrią? chociać pokazać symetrię nie-symetrią to by było coś ciekawego.

a co do wrzucania niespecjalnie ciekawego zdjęcia sali wykładowej. zastanawiałem się czy pokazywać to zdjęcie i doszedłem do wniosku, że tak. może nie jest żadnym fajerwerkiem, ale mówi nam coś o całym obiekcie. i tyle.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach