slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
Jaki wyzwalacz radiowy do lamp błyskowych
Witam. Jestem zainteresowany zakupem wyzwalacza radiowego do K-7, najlepiej jakaś chińszczyzna z dwoma odbiornikami (nie chcę póki co inwestować w PocketWizarda)
Nie znam się jeszcze na wyzwalaczach radiowych, ale czy jeżeli w nadajnikach i w odbiornikach znajdują się gniazda PC oznacza to, że po podłączeniu do odbiorników dowolnych lamp z gniazdem PC za pomocą kabla synchro zostaną one wyzwolone po naciśnięciu migawki? Podobne pytanie ma się do aparatów.
Czy aparat (cyfra/analog) z gniazdem PC podłączony kablem synchro do nadajnika spowoduje wyzwolenie sygnału z tego nadajnika itd.?
Trochę zawile, ale mam nadzieję, że w miarę zrozumiale sformułowałem swe pytania.
Z góry dzięki za wskazówki.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
PocketWizard w Pentaxie nie da Ci nic więzej niż "chińszczyzna"....
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
no tak, dzięki :), ale co z tymi podłączeniami kabelkami PC-PC?
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Czy produkuje się wyzwalacze z dedykacją P-TTL Pentaxa? Jeśli nie to wsio kukurydz tylko różni się np. zasięgiem
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
JacekK napisał/a:
Czy produkuje się wyzwalacze z dedykacją P-TTL Pentaxa?


ich weiss nicht :) , ale chyba nie

Bardziej skupiłbym się na manualnym ustawianiu mocy lamp, a eksperyment z kabelkami też chciałbym przeprowadzić :)

Dzięki za info :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
slavkob napisał/a:
jeżeli w nadajnikach i w odbiornikach znajdują się gniazda PC oznacza to, że po podłączeniu do odbiorników dowolnych lamp z gniazdem PC za pomocą kabla synchro zostaną one wyzwolone po naciśnięciu migawki? Podobne pytanie ma się do aparatów.
Czy aparat (cyfra/analog) z gniazdem PC podłączony kablem synchro do nadajnika spowoduje wyzwolenie sygnału z tego nadajnika itd.?
Zgadza się, tak to działa. Mam taką najtańszą chińszczyznę (nadajnik i 2 odbiorniki) i odpalam sobie różne lampy w różnych kombinacjach z różnych aparatów. W dodatku ponieważ sprzęt ten jest bez dedykacji (jeden styk centralny w stopce) to eliminuje mi przedbłysk pomiarowy automatycznie. Oczywiście to samo jest przy połączeniu przez PC.
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
Dada napisał/a:
Zgadza się, tak to działa.

Wielkie dzięki, to chciałem przeczytać :)
pięknie :)
 
piotro  Dołączył: 08 Cze 2009
wyzwalacz
Wszystko fajnie ale co jak macie czasy synchronizacji lamp powzyej 1/160, wyzwalacz ich juz nie odpali, wiec w czasie slonecznego dnia jak chce doswietlic cienie nie ma jak to zrobic. Zadziala tylko w sytuacji jak mam lampe na body w trybie szybkiego p-TTL, co bardzo ogranicza. Wiec jakie wyzwalacze da sie kupic aby przekazywaly "pelna automatyke" ?
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Re: wyzwalacz
piotro napisał/a:
Wiec jakie wyzwalacze da sie kupic aby przekazywaly "pelna automatyke" ?

Ponoć nie ma takich do pentaxa.
Można by założyć filtr szary aby osiągnąć dłuższe czasy bez przymykania przysłony.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: wyzwalacz
piotro napisał/a:
[...]Wiec jakie wyzwalacze da sie kupic aby przekazywaly "pelna automatyke" ?


Pełną automatykę przekażą tylko kable (no chyba, ze sterowanie błyskiem lampy wbudowanej pozwala również na pracę w HSS, w co wątpię, musiałbyś sprawdzić w instrukcji).
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
kurcze a ja znow sie zastanawiam, czy w pentaxie da sie jakos zrobic zeby odpalic lampe (systemowa/studyjna z fotocela) majac na body czas krotszy niz 1/180 ?
zazdroszcze troszke nikoniarzom ze moga sobie w dzien robic portrety przy przyslonach 1.8 z czasami 1/8000 i jeszcze przy tym blysnac lampa systemowa ustawiona gdzies z boku..
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
paradziqs, ale przecież jest trub HSS w lampach, nie kumam w czym problem. Nie ma wyzwalaczki radiowej ale zawsze pozostaje kabel. A w studiu spróbuj na body zapiąć lampę systemową (tez w trybie HSS) i lampy studyjne wyzwalaj przez fotocelę, jest spora szansa, że taki patent zadziała.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Było już na forum kilka razy.

Yongnuo RF-602 został uznany za najlepszy.
Sam mam Aputure Trigmaster plus i też jestem bardzo zadowolony.
Wersje dla Canona.

Żaden nie przenosi TTL.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Sebastian, chodzi mi o plener.. oto aby zastosowac blysk zamiast blendy..
czyli kupuje kabel ttl 10 metrow, podlaczam do body, ustawiam sobie dowolny czas na body i lampa systemowa z drugiej strony bedzie mi sie odpalac?

papcio napisał/a:
Yongnuo RF-602 został uznany za najlepszy.


uzywam, ale max 1/180... krocej nie zejdzieszz..
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
paradziqs napisał/a:
Sebastian, chodzi mi o plener.. oto aby zastosowac blysk zamiast blendy..
czyli kupuje kabel ttl 10 metrow, podlaczam do body, ustawiam sobie dowolny czas na body i lampa systemowa z drugiej strony bedzie mi sie odpalac?
[...]


Tak, systemowa lampa będzie działała o ile ustawisz jej tryb HSS (FGZ540 i 360 to mają), nie wiem czy lampy innych producentów też mają taką opcję.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
hm... u mnie w metz hss chyba dziala jedynie w polaczeniu z PTTL..
musialbym to sprawdzic.. nie wiem czy w M mozna dodac hss...
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
P.S. Taki długi kabelek jest jednak nieco upierdliwy, w "ferworze zdjęć" łatwo nogą zaczepić i wtedy liczy się refleks przy łapaniu sprzętu :-/

[ Dodano: 2012-03-27, 18:54 ]
paradziqs napisał/a:
hm... u mnie w metz hss chyba dziala jedynie w polaczeniu z PTTL..
musialbym to sprawdzic.. nie wiem czy w M mozna dodac hss...


Tylko PTTL :!: inaczej nie zadziała.

[ Dodano: 2012-03-27, 18:55 ]
Z Manualem na lampie nie da rady.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Sebastian, a kabel przenosi pttl? myslalem ze nie..
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Dwa tygodnie temu kupiłem Yongnuo . To prawda że jest bezbłędny . Nie ma jakichś problemów . Jednak nie przenosi nowoczesnych funkcji . Kilka dni temu okazyjnie kupiłem do Nikona pixel tigger TR-331 plus jeszcze jeden odbiornik . Przenosi funkcję nie ma z tym problemu . Problem jest tylko z przyciskami na nałozonej lampie . Jest naprawdę świetny . Czasem aby wyłączyć muszę wyłączyć i zdjąć lampę , takie drobne niuanse . Po za tym można polecić . Ciekaw jestem czy do Pentaxa są takie zestawy . Od czasu pojawienia się pixel kinga staniał pixel tigger TR-331 . Teraz nowy zestaw można kupić w internecie za 339zł . Ktos usiłuje na allegro sprzedać z dodatkowym wyzwalaczem za 600zł ale to drożej niż nowe . Myślę że zestaw jest wart swojej ceny . Ja za lekko używany do Nikona dałem 260zł plus 160zł za dodatkowy odbiornik . Spełnia wymagania i-TTL

[ Dodano: 2012-03-27, 19:08 ]
Czasy do 1/8000 też HSS , ogniskowa , czułość nawet na manualnych ustawieniach co na aparacie to na lampie itp
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
a taki myk:
na body metz 58 w trybie HSS, body z czasem jaki mi sie tam podoba, a gdzies dalej lampa studyjna (np quantuum 300+ dual power ktor ymoze byc uzywany w plenerze..).
ciekawe jak bardzo czule sa fotocele w takich lampach i czy blysk z metz'a wyzwoli quantuuma..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach