Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Seria MZ - różna głośność?
Pytanie do bardziej uczonych w piśmie - czy emzetki różnią się między sobą głośnością lustra/migawki i przesuwu filmu? Miałem w rękach -50, -10, -6, -7, - ale nie jednocześnie, w sporych odstępach czasu i nie potrafię tego jednoznacznie stwierdzić. Mam wrażenie, że jest bardzo podobnie. Zależy mi na jak najcichszej pracy i kontroli przysłony z korpusu.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Postaram się sprawdzić, jak znajdę baterie żeby je przynajmniej parami uruchomić. Tylko decybelomierza nie mam :-/
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Mam wrażenie, że jest bardzo podobnie.
Ja też. Na podstawie przesłuchania 5N, 10, 30. Ale mnie to wcale nie dziwi, bo mechanika przesuwu filmu, napęd lustra i migawki w sumie są chyba te same. *ist jest wg mnie głośniejszy(lustro i migawka), chociaż mniejszy. Cichszy nieco jest MZ-S. Ale jak chcesz kontrolę przysłony z korpusu to niewielki masz wybór.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
Miałem 6 i 7 pzez jakiś czas jednocześnie. Na moje ucho różnić nie było...
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Różnice jeśli są to ze względu na różne "wyrobienie" poszczególnych egzemplarzy z tym samym praktycznie mechanizmem.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Już się zakręciłem - jakie emzetki dadzą mi kontrolę przysłony z korpusu i pełny bagnet?
MZ-6, MZ-7, coś jeszcze?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ale jak będziesz używał szkieł bez pierścienia przysłony i kontroli przysłony z korpusu to po co Ci pełny bagnet ? No chyba, że chcesz mieć mozliwość i tak i tak. Ale to wtedy tylko MZ-6 lub 7.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dada napisał/a:
No chyba, że chcesz mieć mozliwość i tak i tak.
Tak właśnie sobie wymarzyłem. Żeby DA działały w 100%, i w razie czego bezstykowe też.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
MzM
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
MzM
Nie ma takiego aparatu. A nawet jeśliby był, to pewnie nie miałby AF i kontroli przysłony z korpusu.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
a nie ma :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach