dan  Dołączył: 11 Sie 2006
  Fotosiusiak jest do d...!
Kiedys tam pisalem, ze Fotosiusiak kompresuje zdjecia, ktos zaprzeczyl.

Sprawdzilem ponownie.

Zdjecie na dysku ma 203 KB, i wyglada tak (hostowane na www.eimg.org ):



To samo wrzucone na Fotosiusiaka ma 94 KB!!! :evil: :evil: :evil:



Nie wiem czy to ma jakies znaczenie - nie mam konta na fotosiusiaku, moze jak sie ma konto, to nie kompresuje.

Wniosek - nie uzywac tego gowna! :evil:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No oczywiście, że kompresuje, przecież nawet to gdzieś napisane jest. Ja odżałowałem 3 dyszki na konto dla vipów (hehe) i już tak nie siecze.
Cytat
Wniosek - nie uzywac tego gowna!

UŻYWAĆ! - do hostowania obrazków z przeznaczeniem dla forum oczywiście, nie do galerii. "Fotosik manager" jest najszybszym sposobem, jaki znalazłem, na wrzucenie większej liczby fotek w sieć i wklejenie linków na forum. I, co najlepsze, wcale nie trzeba odwiedzać wtedy ich strony. HOWGH.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Przyklad kolorowy:
eimg.org - 146 KB



fotosiusiak - 81 KB



Kompresja jest widoczna (artefakty) - w zaleznosci od konkretnego zdjecia - czasem mniej, czasem bardziej.

A do hostowania obrazkow na forum polecam www.eimg.org (sa tez inne, ale ten wydaje sie niezly)

A za 34 zl (tydzien temu przedluzalem na nastepny rok) mam hosting 600mb/6GB/6baz itd...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A za 34 zl (tydzien temu przedluzalem na nastepny rok) mam hosting 600mb/6GB/6baz itd...

Tak, ale trzeba coś tam wrzucić do obsługi zdjęć, konfigurować, eeee nie chce mi się. 3 dychy na rok to jednak kwota tak mała, że już zapomniałem, że zabuliłem. Jestem zadowolony, ale broń Boże nikogo nie namawiam, porównywać z innymi ofertami też mi się nie chciało :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bEEf napisał/a:
Tak, ale trzeba coś tam wrzucić do obsługi zdjęć, konfigurować, eeee nie chce mi się.

FTP?

Jak ktos podaje link do swojej galerii na fotosiusiaku, to nawet nie zagladam. Nie ma po co.

Ale co kto lubi...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Jak ktos podaje link do swojej galerii na fotosiusiaku, to nawet nie zagladam. Nie ma po co.

dan, czytaj, co piszę :evil:
Cytat
UŻYWAĆ! - do hostowania obrazków z przeznaczeniem dla forum oczywiście, nie do galerii.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bEEf napisał/a:
dan, czytaj, co piszę :evil:

Wybacz Beef, troche niejasno okreslilem odbiorce moich slow - bynajmniej nie do Ciebie je kierowalem!
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
bEEf napisał/a:
Tak, ale trzeba coś tam wrzucić do obsługi zdjęć, konfigurować, eeee nie chce mi się.


Ja dałem ZTCP 25 zl za 1000/10/1 rok. I naprawdę nie ma żadnego szczególnego problemu z obsługą. Używanie klienta FTP w końcu nie wymaga specjalnych predyspozycji i zdolności. A zawsze można jakąś galerię opartą na MySQLu uruchomić - to konfigurowanie pewnie zajmuje mniej czasu niż zarobienie owych 35 zł :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dan, spoko, śpiący byłem ;-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
dan napisał/a:
Zdjecie na dysku ma 203 KB, i wyglada tak (...) To samo wrzucone na Fotosiusiaka ma 94 KB!!!

to już chyba lepiej korzystać z picasy. jak przy uploadzie w 'upload settings' ustawi się 'slowest upload, largest size', to nie ingeruje w pliki (dalsza kompresja, zmniejszanie itd).
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Tu http://www.plikus.pl/
sobie możesz wrzucać nawet pef-y.
Żadnych ograniczeń i za free..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach