wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
[fotografowie] Kitra Cahana - młoda, świeża krew! Polecam.


Kitra Cahana

Oj, babeczka podchodzi blisko, doskonale blisko, poziom empatii, którym emanuje też kładzie na łopaty. Podoba mi się strasznie jej fotografia, znalazłem przez przypadek na Burn! (któremu coraz częstsze zjazdy się zdarzają, imho, ale tym razem - mniam mniam).

Obejrzyjcie po kawałku i w całości, słabizny tam nie widzę. Przy okazji, wychodzi na jaw jak ważne w tego rodzaju projektach jest zintegrowanie się z fotografowaną społecznością. Ostatnio mam fizia na etnografię i takie tam bezedury, więc będę zamęczał ;)

A tutaj fajny wywiadzik: Welcome to Rainbowland

Niesamowite, jakie fajne rzeczy młodzież dzisiaj produkuje :D

Miłego weekendu!
W
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ano ciekawe, szczegolnie to spoza USA.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Co jest, nikt inny nie obejrzał?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja obejrzalem :-) Faktycznie, zaden stary pryk, ktory chodzil do liceum w czasach bez internetu, komorek i mp3 nawet nie zblizy sie do takiego spojrzenia na nastolatkow. Jednak nomadzi i inne juz do mnie tak nie gadaja. W ogolnosci, bardzo kojarzy mi sie z http://www.fjordphoto.org/ .
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Tyle fajnych rzeczy się tworzy, ech! Pięknie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
wojtekk napisał/a:
Tyle fajnych rzeczy się tworzy, ech! Pięknie.
To prawda. Ja nie daje rady ogarnac tylko tego co Andy Adams podrzuca przez flakphoto, a przeciez to tylko skrawek ciekawej fotografii, ktora powstaje w kazdym zakatku swiata - co widac powyzej. Fotografia umiera, hue hue.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Oj, babeczka podchodzi blisko, doskonale blisko, poziom empatii, którym emanuje też kładzie na łopaty.


Dżizas... Właśnie skończył mi się alkohol, a czasami wolę nie na trzeźwo. Baaaardzo fajne. Reportersko-człowiekoznawcze. (...a od jutra u mnie "Dzienniki Kołymskie"). THX!








Aż się dziwię, że to tutaj podlinkowałeś, lubicie bardziej wydumane klimaty.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Ciekawe, intrygujące. Warto obejrzeć.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Ciekawe, pozytywne w klimacie, zatrzymuje na dłużej.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Mertz napisał/a:
Aż się dziwię, że to tutaj podlinkowałeś, lubicie bardziej wydumane klimaty.


Lubię każde ciekawe klimaty, nie tylko wydumane :)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
W ogolnosci, bardzo kojarzy mi sie z http://www.fjordphoto.org/ .


Taką fotografie opisuje:



[ Dodano: 2012-01-16, 21:29 ]
Cytat
Ja nie daje rady ogarnac tylko tego co Andy Adams podrzuca przez flakphoto, a przeciez to tylko skrawek ciekawej fotografii, ktora powstaje w kazdym zakatku swiata - co widac powyzej. Fotografia umiera, hue hue.


Prawda to.
Tego jest po prostu za dużo, jest zalew tandety i zalew dobrej fotografii.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Zauważyliście, że bardzo popularny jest styl będący mieszanką różnych gatunków: pejzażu, portretu, martwej natury, szczypty reportażu.

[ Dodano: 2012-01-16, 21:36 ]
dzerry napisał/a:
bardzo kojarzy mi sie z http://www.fjordphoto.org/ .


nie znałem tego, po pobieżnym przeglądnieciu... ciekawe, dobre zdjęcia, które IMHO mogłyby być równie dobrze autorstwa jednego fotografa
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Zauważyliście, że bardzo popularny jest styl będący mieszanką różnych gatunków: pejzażu, portretu, martwej natury, szczypty reportażu.


ITF.cz

Cytat
dobre zdjęcia, które IMHO mogłyby być równie dobrze autorstwa jednego fotografa


Klimatem sa podobne do siebie.

„Fotografia jako sztuka współczesna” rozdz. 2 w pdf:
http://Nie linkujemy/braksa...,1203477680.pdf
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
M.W napisał/a:
Cytat
Zauważyliście, że bardzo popularny jest styl będący mieszanką różnych gatunków: pejzażu, portretu, martwej natury, szczypty reportażu.


ITF.cz


tak może się kojarzyć, ale IMHO to spore uproszczenie, fotografowie z fjordphoto niewiele chyba mają wspólnego z ITF

książkę mam, chociaż mogłaby być i ze cztery razy grubsza :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alekw napisał/a:
książkę mam, chociaż mogłaby być i ze cztery razy grubsza :-)


Pożycz, znaczy podeślij, przeczytam i odeślę :)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
wojtekk napisał/a:
alekw napisał/a:
książkę mam, chociaż mogłaby być i ze cztery razy grubsza :-)


Pożycz, znaczy podeślij, przeczytam i odeślę :)


Jak wpadniesz tutaj w maju :-)

A serio to książka pozostawia spory niedosyt, szczególnie przy opisie poszczególnych autorów. W sumie to tylko taki drogowskaz, żeby szukać dalej.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Ciekawi mnie co ma najwiekszy, wplyw na fotografow i ich fotografie, chociazby, takich jak w FJORD, czy to nie po czesci spuzcizna Eggleston'a, Shore'a?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kefa napisał/a:
takich jak w FJORD, czy to nie po czesci spuzcizna Eggleston'a, Shore'a?
Moze nawet wiecej niz spuscizna, tutaj tez pewnie w jakims stopniu, podobnie jak w streecie, dziala efekt inzyniera Mamonia. Na przyklad, gdyby na tym zdjeciu stal Opel Astra rocznik 2010, a nie Plymouth zywcem wyciagniety z Uncommon Places albo American Prospects, to czy to zdjecie tak samo by gralo?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
kefa napisał/a:
Ciekawi mnie co ma najwiekszy, wplyw na fotografow i ich fotografie, chociazby, takich jak w FJORD, czy to nie po czesci spuzcizna Eggleston'a, Shore'a?


Myślę, że na pewno - ale to, co jednak trochę przeraża to to, że w zasadzie wszystkie z tych zdjęć są takie same. Tak naprawdę, oryginalności brakuje ich autorom i to bardzo, tyle, że tego w nurcie podziwu dla zjawiska jako takiego ("młodzi robią dobre zdjęcia") często się nie zauważa.

Z jednej strony bardzo podobają mi się te prace i chciałbym mieć tak otwartą głowę kiedy miałem 20 lat, z drugiej... Trochę za dużo w tym (nieświadomego?) naśladownictwa.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dzerry napisał/a:
to czy to zdjecie tak samo by gralo?
oczywiscie nie.
wojtekk napisał/a:
co jednak trochę przeraża to to, że w zasadzie wszystkie z tych zdjęć są takie same.
to samo przykuwa moja uwage. Nie jest tez dobrze dla tych zdjec, ze wrzucone do jednego worka i te krotkie serie max 5-6 zdjec.
W tym przypadku porownanie do streeta jest bardzo trafione.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach