Daniel81  Dołączył: 22 Cze 2007
[*istDL] problem z pentax-em *ist DL
Witam!
Niedawno zakupilem aparat pentax *ist DL, po zrobieniu niecalego tysiaca zdjec
zauwazylem ze cos jest nie tak. na kazdym zdjeciu w tym samym miejscu
pojawia sie pomaranczowa pionowa linia, w zaleznosci od zdjecia,
naswietlenia, jest bardziej lub mniej widoczna...zwracam sie wiec z
zapytaniem co sie moglo stac? czy to wina aparatu? czy moze wadliwe jego
uzytkowanie? matryca? pozdrawiam. Daniel
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wstaw jakieś przykłady (jako link zewnętrzny, ma się rozumieć 8-) ), ale rokowania dla pacjenta są niepewne...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Daniel81, forum jest podzielone na działy, skoro jest dział korpusy cyfrowe, to aż się prosi o umieszczenie takiego wątku właśnie tam. Następnym razem poleci do śmietnika.

I proszę, nie tłumacz się, że jest to Twój pierwszy post. Poza tym witaj na forum, miłego czytania.
 
Daniel81  Dołączył: 22 Cze 2007
Cze...
Z gory sorki, ale nie jestem jescze obcykany w forach wiec wstawilem post nie tam gdzie trzeba...no mniejsza...:) zalanczam w tym momencie, ma sie rozumiec, zalacznik w ktorym jest przykladowe zdjecie z ta pomaranczowa linia...zdjecie nie jest bajecznie ostre, ale ograniczenie 300kb robi swoje:)pozdrawiam... :mrgreen:

[ Dodano: 2007-06-23, 16:01 ]
ta linia jest tak bardziej na lewo od srodka....od dolu niemal do gory....
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Zapewne matryca, linia zbyt idealnie równa na inną wadę... Następnym razem daj większe zdjęcie bo na moim 24" LG z lupą musiałem szukać tej linii ^^
 
Daniel81  Dołączył: 22 Cze 2007
matryca...tez mi sie tak wydaje...a jaki moze byc koszt naprawy takiej marycy? lub predzej jej wymiany...szlak mnie strzela...miec aparat niecaly miesiac i juz taki zonk...przesiadka na lustrzanki nie wypadla wiec zbyt okazale...poki co koszty...czyzby spowrotem kompakt? :) :-/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Daniel81, miało nie być załącznik tylko link do zdjęcia!

Wtedy nie masz ograniczeń co do wielkości zdjęcia.

Proszę, popraw!
 
Daniel81  Dołączył: 22 Cze 2007
taaa...link do zdjecia...tylko nie mam gdzie tego zdjecia w sieci umiescic...a raczej z braku czasu...podaj mi prosze ZORZYK swojego maila to podesle Ci to zdjecie i juz....pozdrawiam i z gory dzieki....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Daniel81, TU MASZ przydatne informacje.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Daniel chyba masz na gwarancji ten aparat ? Jeżeli tak to nie wiem na co czekasz. W przeciwnym razie koszt tej naprawy może być delikatnie mówiąc przerażający.
 
Daniel81  Dołączył: 22 Cze 2007
o to chodzi ze nie mam gwarancji na ten aparat...kupilem go na e-bay-u angielskim za bardzo przyzwoita, a nawet bym powiedzial niska cene...no nic...trza bedzie cos pokombinowac...szlak by to....przed samym wyjazdem do polski......tak czy siak wezne go do kraju, pojde do serwisu, zobacze co powiedza...ale jesli naprawa bedzie oscylowala w granicach ceny aparatu to passuje:) po prostu wezne go odsprzedam za rozsadne pieniadze,lub dam kumplowi ktory potrafi sprzedac wszystko :) z linkami poprobuje pozniej....

[ Dodano: 2007-06-23, 17:23 ]
http://images.bigupload.c...259_problem.jpg

jest i link do zdjecia :) ucze sie szybko :)
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Z tym foto przynajmniej tak mi sie wydaje widać że linia jest tylko innego koloru ale obraz jest. Więc prawdopodobnie to jest problem z połączeniem matrycy, zależnie jak jest montowana... Czy BGA czy taśma, w każdym razie nie powinno być to bardzo drogie w naprawie.
 
Daniel81  Dołączył: 22 Cze 2007
ta linia nie jest caly czas taka sama...jak sa zdjecia np. na bialym tle to jej prawie nie widac...takze w zaleznosci od kolorystyki, ciemnosci...widac ja bardziej lub mniej...ale jest caly czas pomaranczowa...nie zmienia kolorow...powiadasz ze moze nie byc to droga naprawa...fajnie by bylo...dzieki za rady z calego serca...
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Tylko przygotuj się, że w Polsce nie ma serwisu, który się tym zajmie. Trzeba wysyłać do Niemiec.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
poszzzzło, załącznik poleciał w kosmos.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
A na filtrze matrycy nic nie ma?
Może to jakieś pęknięcie?
 
Daniel81  Dołączył: 22 Cze 2007
nie mam pojecia czy tam moze byc jakies pekniecie...a jezeli juz jest to na pewno mikroskopijnych rozmiarow...takze golym okiem nie dojrze...pozdrawiam...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
To może warto to oko uzbroić :)
Jeżeli by to było pęknięcie filtra to chyba naprawa nie byłaby droga.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Jeżeli by to było pęknięcie filtra to chyba naprawa nie byłaby droga.

Ta jasne...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach