Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Ten filtr szary na kicie to juz naprawde ciemnica i trzeba mocnego slonca, zeby go zakrecic do fotografii bez statywu. W samo poludnie na f3.5 wychodza czasy 1/30~1/100, no ale jak zakrecic go na 50 1.7 to mozna focic z otwarta dziura w bialy dzien :)

[ Dodano: 2007-06-29, 12:25 ]
Szkoda tylko, ze jednak po zakreceniu dwoch filtrow to jakosc takiego zestawu troche spada.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Adam Sławomir, no tak, ludzie, ale obstawiałem, że może to być HDR z jednej fotki.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
bEEf, te programy do HDR zdaje sie potrzebuja wiecej niz 1 fotke. Z jednej probowalem czasem cos porobic, ale kurde nijak mi sie to nie podobalo..
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Adam Sławomir napisał/a:
Wiekszosc roboty zrobil mocny filtr szary (NDx8), ktory znaczaco zmniejszyl kontrasty...
W jaki sposób filtr szary (jak rozumiem pełny, nie połówka) może zmniejszyć kontrasty?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Adam Sławomir, no z jednej fotki nie będzie aż tak spektakularnych wyników, ale da się. Oczywiście potrzebny jest nietknięty RAW. Ja się w to nie bawiłem - ale inni forumowicze - owszem - patrz parę postów wyżej :-) Wystarczy naświetlić na światła, a program sobie przeanalizuje i wyciągnie cienie, symulując działanie HDR-a.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
No tak, moze faktycznie zmniejszenie kontrastu to nie bardzo, poprostu na iso200 w pelnym sloncu 1/4000s to juz za dlugo i przepalenia sie pojawiaja, czego oczywiscie szary filtr pozwala uniknac. Do kontrastu we wlasciwym tego slowa znaczeniu faktycznie ma niewiele.

[ Dodano: 2007-06-29, 13:22 ]
Sprawdze to jeszcze kiedys organoleptycznie robiac ta sama scene bez i z filtrem.

[ Dodano: 2007-06-29, 13:23 ]
bEEf napisał/a:
Oczywiście potrzebny jest nietknięty RAW.

Tak tylko odbiegajac od tematu zapytam jak wyglada tkniety RAW? :roll:
Programy do wywolywania raczej w plik nie ingeruja (czy czegos nie wiem)..
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
PiotruśP, a co to za cud maszyna, którą masz na Avatarze? Nic się nie chwaliłeś. Wygląda nieziemsko profi ;-)

[ Dodano: 2007-06-29, 13:27 ]
Cytat
Tak tylko odbiegajac od tematu zapytam jak wyglada tkniety RAW?
Programy do wywolywania raczej w plik nie ingeruja (czy czegos nie wiem)..

Yyyy no... nieskompresowany po wołaniu? Wrzucony do TIFF-a 16bit/kanał? O to mi chodzi, może nieprecyzyjnie sformułowałem :-) Tylko takie coś daje cień szansy na zabawę w HDR. 8bit/kanał, nie mówiąc o jpg zamorduje wszelką informację w cieniach i pupa.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
bEEf, hmm, no wiesz nie chciałem się chwalić... kupiłem profi Canona :mrgreen: ;-) .


Do tematu: robienie HDR z jednego RAWa jest bezsensu... jak lokata. To wszystko co chciałem powiedzieć. Dziekuję. :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
robienie HDR z jednego RAWa jest bezsensu... jak lokata

Ale która lokata? Znam jedną lokatą, ale ona nie jest bez sensu.

Yyy... no i w ogóle szczerze mówiąc, to o tych HDR-ach z jednego zdjęcia to m.in. od Ciebie wiem - nawet przykład dawałeś. No ładnie, wpuściłeś mnie w maliny ;-)
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
bEEf napisał/a:
Ale która lokata? Znam jedną lokatą, ale ona nie jest bez sensu.
No nie wiem jaka, ale tak w telewizji mówili... widać telewizja kłamie :).

bEEf napisał/a:
Yyy... no i w ogóle szczerze mówiąc, to o tych HDR-ach z jednego zdjęcia to m.in. od Ciebie wiem - nawet przykład dawałeś. No ładnie, wpuściłeś mnie w maliny ;-)
yyyy... eee... jesteś pewien, że ja to zdjęcie wstawiałem. Owszem wstawiłem jednego HDRa, ale on był zrobiony chyba z 9 zdjęć jpeg robionych co ~1 EV. Jeślim wprowadził Cię w błąd to mi scuzi :).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
No nie wiem jaka, ale tak w telewizji mówili... widać telewizja kłamie

No właśnie, i dlatego nie mam telewizora :-P
Cytat
yyyy... eee... jesteś pewien, że ja to zdjęcie wstawiałem.

Hm takie z żarówką... No nieważne, pewnie coś źle skumałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach