guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
lampa błyskowa + plener + zdalne wyzwalanie - pytania
hej hej

mam problem taki

chcę lampę błyskową ,może być słaba jeśli chodzi o lp - jakieś 20-30 wystarczy mi w zupełności w sumie.

ale point w tym - żeby stawiać aparat a statywie ,czas bardzo długi i odpalać flasha na drugą kurtynę ,czyli przy zamknięciu - ale nie z aparatu tylko gdzieś tam z boku czy gdzie będe potrzebował .
jestem w tym temacie zu pe łnie zielony więc nie wiem jak to się odbywa.. jakiś kwadrat plastiku wkłada się w stopkę i np. kabel do lampy długi ?

aparat to pentax z-20 więc domyślam się że czegoś takiego jak wireless flash nie ma w jego wypadku..

możecie coś polecić ? cos Pentaxa czy .. ? właściwie to wolałbym coś kundlowego co by tak zadziałało, bo to do eksperymentów póki co plenerowych (takie co by się dało z daleka i żeby też się dało okrajać moc błysku)

pytanie czy nie trzeba zmienić korpusu na z-1p (na co sie zbieram od dłuższego czasu..)

jakby ktoś był tak miły i wiedział o co chodzi to proszę o kilka słów bardzo!nawet ogólników, będe wiedział czego szukać dalej.

póki co bawie się po prostu tak ,że stawiam na statyw aparat + samowyzwalacz i w pewnym momencie biegnę i błyskam takim czymś co mi od zenita zostało. ale wolałbym trochę wygodniej w sumie :)

i przy okazji - czy to lampa realizuje HSS czyli szybkie błyski czy to zależy od korpusu trochę?

pozdrawiam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla,- tak naprawde to od paratu zalezy czy ma synchro pod koniec ekspozycji....
wedlug mnie zeby nie chrzanic sie z kablami i innymi p***** to:
do aparatu podlaczasz jakas lampe blyskowa z mozliwoscia obracania palnika
panik daje do gory z moca taka zeby druga lampa z podlaczona fotocela zalapala tylko blysk
a ja sam robilem na czasie B i z lampa blsykowa ganialem i "malowalem" blyskami :)))

HSS musi byc w korpusie
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
HSS musi byc w korpusie
i w lampie
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
czyli póki co sobie poradzę z moją zenitową lampą w takim razie !

dzięki za odp.

pozdrawiam
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Zeby bylo wygodniej, moze potrzebny ci giermek, ktory bedzie stal z ta lampa i na machniecie reki wyzwalal ;) hehe a zeby bylo bardziej nowoczesnie, mozesz machac radiem.. bedzie cos ala wireless ;)przy czym bardziej less niz wire :mrgreen: :mrgreen:
Grzesiek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach