Sniper  Dołączył: 28 Cze 2007
Dziwne cienie na Optio MX
Czy ktoś spotkał się może z podobnym problemem: na ciemnych obiektach lub nawet zacienionych wychodzą fioletowo zielone mazaje. Proszę o radę bo nie wiem czy to matryca czy tylko soft i czy jest sens go naprawiać. Z góry dzięki
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
moze to zwykly szum... wstaw fote, podaj parametry zdjecia to moze wtedy cos bedzi emozna wiecej powiedziec
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
jeśli te maziaje występują na krawędziach obiektów, to raczej chodzi o tzw. aberracje chromatyczne spowodowane niedoskonałościami optyki - w kompaktach, to niemal chleb powszedni (w lustrzankach też częsta zmora, nawet z dobrymi obiektywami). Na pewno dosć dobrze radzą sobie z nimi kompakty canona z serii A... Gadamy jednak na próżno, nie widząc twoich zdjęć Sniper. Wrzuć na jakiegoś fotosika i pokaż w czym problem.
 
Sniper  Dołączył: 28 Cze 2007

Dzieje się właśnie coś takiego i wydaje mi się że efekt ten jest większy przy użyciu lampy
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Sniper, uuu, słabo to wygląda. Podobne efekty wrzucał tu ktoś z lustrzanki - o ile pamiętam - była walnięta matryca. Chociaż nie masz nic do stracenia - możesz spróbować nadgrać soft i zobaczyć czy coś to da.
 
Sniper  Dołączył: 28 Cze 2007
No cóż dzięki za radę, więc jednak czeka mnie "spacer" do serwisu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach