bocian77  Dołączył: 13 Lip 2008
Nowy firmware do Pentaxów
Pentax.jp
Pzdr.
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Właśnie strzeliłem update 1.12 i........................................................body nawet działa ;-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
No to widzę że pominę wersję 1.12. :lol:
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
U mnie też działa, ciekawe, czym różni się 1.11 od 1.12 :-D . Sądząc z opisu, to 1.11 po prostu nie działa dobrze.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
U mnie już jest 1.13. Specjalnie na razie różnic nie widzę.
 
daro.s  Dołączył: 05 Wrz 2010
To zacznijcie używać kart SDXC.

Opis zmian w nowej wersji zamyka się jednym zdaniem.
"Improved reliability of recording operation when using SDXC memory card."
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Sądząc po czasie wgrywania i w których miejscach się zastanawiał wcale nie jestem pewien, że to tylko SDXC dotyczy. A to co piszą... :-P

 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Faktycznie,trochę to trwało,ale na przyśpieszenie i lepszą celność af nie liczę ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
czyli co.. znow update.. znow ponowne dokywanie korekty obiektywow.. kurcze..
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Paradziqs, na moim K-7 ustawienia zostały po staremu,specjalnie sprawdzałem.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Z lenistwa i całej procedury ponownej korekcji,zapytam;
Czy k-5 ktoś uaktualniał i nie resetował korekt? I czy w takim wypadku nic się nie zmieniło. Dla samego SDXC nie mam potrzeby,ale jakby się okazało że prócz kart coś jeszcze dzieła inaczej(lepiej) to wtedy czemu nie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
andybond napisał/a:
jakby się okazało że prócz kart coś jeszcze dzieła inaczej(lepiej)
A tego kolego bez szczegółowych testów się nie dowiesz. A na informacje od Pentaksa nie licz. Zresztą nie tylko Pentaks czasami coś cichcem jeszcze w uaktualnieniach dodaje. W Olkach też tak bywało, przynajmniej tych z którymi miałem do czynienia. Ostatnio nawet uaktualnili FW do Zuiko 70-300 - wg opisu tylko w kwestii dokładności ostrzenia z E-30 i E-5, a wszyscy twierdzą, że przy okazji dziwnie wzrosła szybkość AF, zwłaszcza AF-C, i nawet z korpusami M4/3 przez przejściówkę też.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
martino, ustawienia zostalo po staremu, ale obiektywy dalej ostrza Ci w punkt?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
andybond napisał/a:
Czy k-5 ktoś uaktualniał i nie resetował korekt?

Po żadnej aktualizacji nie resetowałem ustawień i wszystko działa poprawnie.
Ale ja podobno mam limitowany korpus bo AF działa jak potrzeba i p-TTL dobrze pracuje, więc nie biorę odpowiedzialności za inne egzemplarze ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No ja podobnie jak Zdano. :oops:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Zdano napisał/a:
Po żadnej aktualizacji nie resetowałem ustawień i wszystko działa poprawnie.

Bardzo cenna podpowiedź,oszczędzająca czas :-B
Zdano napisał/a:
Ale ja podobno mam limitowany korpus

Dada napisał/a:
No ja podobnie jak Zdano.

Jak zamawiałem u Bartka swoją Piątkę,to powiedziałem,żeby to był korpus z tej samej zmiany i tego samego garażu co wasze :mrgreen:
Chyba chłop się sprężył i załatwił mi coś takiego,bo również nie mam różnic w działaniu AF w zależności od oświetlenia ;-) pTTL-a nie mam jak sprawdzić (brak lampiona) ale myślę że również będzie dobrze skoro moje cacuszko jest z waszej partii ;-)
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Paradziqs,tak.
Przynajmniej unlimited ,sigmy nie sprawdzałem.
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Oczywiście nie dało się inaczej więc wgrałem nowy Firmware do K-X v1.03. Jak na razie złych oznak nie widzę. Dobrych też. Przeleciałem na szybko menu i wszystko po staremu. Po cichu liczyłem na to sprytne zoomowanie w LV tak jak jest w K-R, ale nie ma. no nic. jeszcze wrzucę na statyw czy nie zmieniła się celność AF, która jak dotąd była ok. Ale posucha.
Zrobiłem takie tam testy i nie stwierdziłem zmiany ostrzenia AFu. jak trafiał tak trafia. i znowu wrażenie efektu placebo że mniej doostrza. Tak samo miałem przy v1.02 :roll:
 

Slavol  Dołączył: 13 Lis 2011
Wgrałem właśnie 1.12 do K-R'ki - nie zauważyłem zamian ale też nie posiadam karty SDXC tylko szybką SD HC -:o)
Ale uwaga nie panikować - u mnie po zakończeniu aktualizacji wyłączeniu/włączeniu aparat nie uruchomił się - czarny ekran żadnego odzewu mimo kilkukrotnych prób. Dopiero po wyciągnięciu Eneloop'ów i wsadzeniu ponownym aparat uruchomił się normalnie.
Wykonałem kilkanaście zdjęć, kilka razy uruchamiałem puszkę - jest OK.
To w takim razie pierwszy twardy zwis od listopada :)
Pozdrawiam
 
bokart  Dołączył: 06 Lis 2011
Jeżeli się nie ma i nie używa się kart SDXC to bez sensu jest aktualizowanie softu, to sztuka dla sztuki, Przyjdzie czas na SDXC to się zaktualizuje. Takie moje skromne zdanie jest.Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach